Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3Hónapos AmStaff Kan kutyának...

3Hónapos AmStaff Kan kutyának milyen dolgokat lehet már megtanítani? Pacsit ad, néha leül.

Figyelt kérdés
A pórázzal van a legnagyobb próblémám,rágja meg ha elindulok vele sétálni folyton leül,lefekszik és csak ha húzom magam után akkor hajlandó leülni!

2013. szept. 9. 13:11
 1/6 Imola Ágnes ***** válasza:
Első dolog a neve, hogy mindíg figyeljen rád a neve hallatán. Nem néha, nem csak ha nincs más kutya, nem csak ha kettesben vagytok, hanem mindíg. Második a szocializáció, mialatt maximálisan megtanítod neki a behívást. Utánna jöhet bármi más, de ez a 3 az alap.
2013. szept. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A pórázzal nekem is pontosan ez a gondom (bár csak 2 napja vihetem utcára). Elvileg jutalomfalattal lehet motiválni. Ha eláll az eső kipróbálom.
2013. szept. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
próbáltam juti falattal,a labdáját dobálgatni elé de akkor sem megy tovább.
2013. szept. 9. 13:54
 4/6 Imola Ágnes ***** válasza:

Séta:

-otthon rárakod a nyakörvet, hogy szokja.

-Néha rárakod a pórázt is, csak felügyelett alatt, majd hagyod hogy húzza maga után. Szokja meg azt is.

-Megfogod a pórázt, és sétálsz vele a házban, néha egy nagyon picit érezze, hogy te irányítod...

Kinyitod az ajtót, pont az ajtóhoz leteszel egy jutit, és várod, hogy a kutya elvegye. Utánna visszaengeded...majd ismét juti, ismét ajtó. Ha már nyugodtan kimegy az ajtón pár lépést visszaviszed a házba, és játszol vele, nem erőlteted tovább. Majd fokozatosan egyre távolabb... megszokja hamar. Jó, ha ezt etetés előtt csinálod, jobban érdekli a kaja. Ha a púrázt rágja, én a nyakánál szoktam megbökni az újbegyeimmel, gyorsan, egy picit, épp hogy fejezze be, amint rám néz kapja a jutit, megyünk tovább. Fontos szabály, hogy olyan kutyának, amelyik hajlamos rágnia pórázt, ne vegyetek fém pórázt, könnyen kitürheti a fogát egy húzásnál. Amúgy is hamar le lehet szoktatni róla.

2013. szept. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen problémám nem volt még, de én amit csinálnék.


Megfogom a kiskutyát, elmegyek vele egy parkba lerakom valahol póráz nélkül és ott hagyom.. igen nagy valószínűséggel el fog indulni utánnad. ha utólért ráteszed a pórázt és megpróbálsz sétálni vele ha leül/fekszik otthagyod most pórázzal együtt.. szerintem 90% hogy utánad fog menni. Pórázt felveszed és kb nem fogja zavarni..


Persze előtte lehet otthon is rátenni játék közben meg ilyenek hogy szokja. Otthon is menni vele 1-2 kört pórázon kerten/házon belül.

2013. szept. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Kipróbálom.
2013. szept. 9. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!