Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tul nagy lenne a goldenem?

Tul nagy lenne a goldenem?

Figyelt kérdés
Ma kivancsisagbol megmertem a goldenem sulyat es marmagassagat. Egy 7 honapos fajtatiszta szukarol van szo. 32kg-s es 54,5cm a marmagassaga. A kutya-tar szerint a szukak max 56cm-sek es 33kg-sek lehetnek. Meg fog noni a kutyam? Es ha igen azert lepontoznak a kiallitasokon?
2013. szept. 9. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
1 éves koráig még biztos fog nőni. Valóban elég nagy.
2013. szept. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Elég nagy.

van törzskönyve?

2013. szept. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mint ahogy fent is irtam fajtatiszta, es kiallitasokra jarok vele (es a jovoben is tervezem) szoval termeszetesen torzskonyves kutyarol van szo.
2013. szept. 9. 15:46
 4/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg még fog nőni, így könnyen lehet, hogy túl nagy lesz. Arról, hogy ez kizáró ok-e, a tenyésztődet kérdezd meg szerintem, hiszen ő ismeri a bírókat és a fajta bírálását. De biztos, hogy nem előnyös a helyzetetek kiállítás szempontból.
2013. szept. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hat beszeltem a tenyesztovel, azt mondta h tenleg picit nagy, de az o szukaja (a kutyam anyja) is koran ero volt, es 7-8 honapos koraban mar elerte a"fejlett" formajat, es azota nem not, bar o is 56cm es 32kg-s, es ahogy a fatert lattam, o is egy eleg szep nagy peldany. Remelem, h tenleg csak errol van szo, es megall a novesbol.
2013. szept. 9. 18:46
 6/8 anonim ***** válasza:
Mivel eteted? Ha meg kolyoktappal, vagy nagyon magas feherjetartalmuval, akkor erdemes lehet valtani. Izuleteinek sem jo, ha gyorsan no.
2013. szept. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Akiteki ***** válasza:

A legtöbb fajta (hacsak nem egy óriásról van szó) 7-8 hónaposan már eléri a felnőtt magasságot, utána max. 1-2 centit nő. A szukák meg különösen. Nemsokára jön az első tüzelése, utána már nem fog nőni.

Nagyon ritka, ha egy kiállításon megmérik a kutyákat, inkább az olyan fajtáknál szokták, ahol több méretben is lehetnek és ha nincs benne a mérethatárban,akkor az már másik fajta. (pl. tacskó, uszkár)

Ja, és nem pontoznak a kiállításon. :)

2013. szept. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Eukanuba Junior Large Breed-et kap
2013. szept. 10. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!