Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 hónapos kiskutya és a lábhágás?

2 hónapos kiskutya és a lábhágás?

Figyelt kérdés
2 hónapos kan kiskutyám az előbb rámászott a lábamra és elkezdte hágni. Ezt nem csak ivaréretten csinálják?
2013. szept. 9. 16:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
Nem,ezt a dominánsak csinálják.Azonnal le kell tiltani.
2013. szept. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
26%
nem, nem csak a dominánsok csinálják.
2013. szept. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
27%
Enyém is szokta néha csinálni, de nem nevezném domináns alkatnak. Kimondottan megalázkodó fajta.
2013. szept. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
Nem sok köze van az ivaréréshez. Dominanciát gyakorol ezáltal. Tiltani kell! Tiszteletlenség ha téged, vagy a jelenlétedben bárki/bármi mást hágni próbál. Nekem nemsoká tüzel a szukám, úgyhogy lehet gyakorolni a dominanciámat és tiltani ezerrel :D
2013. szept. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%
Két hónaposan még messze van az ivaréréstől.A gazdával szemben tiszteletlenség,ha egy párnán gyakorolná előtted,akkor is.Bár sok gazda ezt murisnak találja,hogy milyen "kanos"a kutyája.Lány kutyák is simán csinálnák,csak azt a gazdák automatikusan tiltják,mert úgymond "természetellenes ".
2013. szept. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
66%
Úgy látom,egyeseket a dominancia megriaszthatott.Ne egy agresszív ebet képzeljetek oda rögtön,csupán egy olyat,aki nem tart titeket elég jó vezetőnek és ezt rendre el is mondja nektek a saját nyelvén.
2013. szept. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%
Valami perverz barom lepontozta a helyes válaszokat. Igen, a dominancia miatt csinálja, az én ivartalanított szukám (elég domináns lelkű) is szokta más kutyákon.
2013. szept. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nem én voltam a lepontozó. Csak egyszer csinálta eddig, és nem nevezném dominánsnak, kifejezetten alázatos típus. Érdekes... De akkor tiltom, köszi!
2013. szept. 9. 17:52
 9/19 anonim ***** válasza:

Az én szuka kutyusom 3 hónaposan az egyik plüss macimat kapta el egy "körre" :)

Azonnal letiltottam, eltettem a macit, és határozottan rászóltam, hogy nem szabad. Soha többé nem csinálta.

A hágómozdulat minden kutyában (nemtől, mérettől, kortól függetlenül) ösztönösen benne van. Ilyen korban talán még nem is annyira "tudatosan" próbál ledominálni, de ilyen fiatalon könnyű megtanítani neki, hogy nem szabad.

2013. szept. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Még 1 valami : eddig elég volt egy határozott nem, ha rosszat csinált. Ha esetleg erre nem hallgatna a későbbiekben, és kap egy popsirapacsit, nem fog menekulni vagy félni tőlem később?
2013. szept. 9. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!