Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom leszoktatni a...

Hogy tudom leszoktatni a féltékenységről a kutyámat?

Figyelt kérdés

Van két kutyám. Egy keverék és egy puli kutyám. A keverék kutyám kóbor kutya volt, a puli kutyám csak utánna jött. Már 1-2 éve megvannak, de még mindig féltékeny a keverék kutyám a pulira. :S Mind2en lányok. És már ha hívom a pulit, odase jön hozzám, ha ott van a keverék kutyusom. Ha meglátja, hogy simogatom, egyből jön oda és morog rá. ÉS sokat verekedtek is emiatt, de most már megtudja védeni magát a puli kutyám.

Pedig mind2őjüket nagyon imádom. Sétáltatom őket amikor ráérek, simogatom a hasukat, mert ezt imádják.

De sokszor meg olyan aranyosan eljátszanak együtt.


2009. nov. 3. 12:51
 1/5 A kérdező kommentje:
Mármint ha a pulikutyámat simogatom, a keverék kutyus jön oda egyből, és morog rá.
2009. nov. 3. 12:58
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem e miatt verekedtek, a kutyák nem féltékenyek, ne ruházd fel őket emberi érzelmekkel! UGYAN ÚGY foglalkozz mind2jükkel (pl. egyszerre simogasd őket)és ha majd nagy nehezen sikerül eldönteniük melyikük áll a ranglétrán feljebb (remélhetőleg alattad és nem feletted) akkor kedvezhetsz a kiváltságosnak, úgymond jóváhagyásodat adva a falkasorrendre. Pl. neki adsz először enni, őt simogatod meg először, ilyenek.
2009. nov. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Na elolvastam még egyszer a szöveget a kiegészítő mondattal és nagy nehezen eljutott a tudatomig a lényege XD Már eldöntött a falkasorrend, a keveréked áll a ranglétrán feljebb, azért teremti le mindig a pulit, hogy tudja hol a helye. Akkor kedvezz a keveréknek és szidd meg őket ha verekednek, ezzel jelezve a pulinak hogy a dolgok úgy vannak jól ahogy vannak.

Hát leírva kicsit zavarosabb, mint ahogy elgondoltam de remélem érthető.

2009. nov. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, avval foglalkozz többet amelyik följebb van. Nekem is szukáim vannak, és nagyon jól eléldegélnek egymás mellett. Havalamelyiket simogatom és közben odajön az egyik fölötte lévő akkor szó nélkül hagyja hogy őt simogassam tovább. Sosem volz rosszalkodás. Ha esetleg valamelyik kekeckedik, akkor az alacsonyabban lévóre rászólok, a magasabban lévőnek meg helyeslek. Mindig a rangsorban előbb lévő eszik előbb, ő megy ki előbb az ajtón, ő veszi fel előbb a nyakörvet stb. És nézd meg, hátha baj van a te főnökségeddel is.
2009. nov. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem.

Így csinálom, ahogy írtátok.

Akkor ez természetes, hogy van egy kis rangsor.

Köszönöm a válaszokat!

2009. nov. 4. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!