Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaptunk ajándékba 2 db mopsz...

Kaptunk ajándékba 2 db mopsz szuka kutyát kb 8 évesek lehetnek, kb mikor tűzzelnek (ha ennyi idősen tűzzelnek egyáltalán )?

Figyelt kérdés
Kezdő kutya gazdik vagyunk,csak normális emberek válaszoljanak és hozzá értök. Köszönöm
2013. szept. 9. 21:43
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor tüzelhetnek. A kor nem jelent semmit. Általában szeptembertől decemberig van a nagy tüzelős időszak. A legtöbb kutya akkor tüzel. De mindig vannak kivételek.
2013. szept. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

igen tüzelnek még


általában tavasszal és ősszel szoktak szóval hamarosan fognak.

2013. szept. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok

évi 2x tüzelnek a kutyák

2013. szept. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, van kennel az udvaron akkor nem soká be záróm őket, mert most szabadon vannak. Nehogy 1 korcs kan kutya bejusson hozzájuk.
2013. szept. 9. 22:27
 5/31 anonim ***** válasza:
93%

Csak azt ne mond hogy kint kennelben tartasz egy nulla szőrű SZOBAcirkálót, mert azt kéne becsukni oda aki nektek adta a kutyákat, de lehet téged is...

Ilyen kutyákat nem tartunk kint, társasági kutyák, és még nyáron sem hagyjuk őket kint.

Azért hívják ölebnek,szobakutyának, mert oda való.

Télen meg eszedbe se jusson kirakni a kutyát mert ott fog megfagyni.

A kutyák bármikor tüzelhetnek 2x egy évben fél év különbséggel, ez lehet bármelyik évszakban. Általában december,március,július,október havak vagy azok környékén.

A kutya élete végéig fogamzó képes.

Észre fogod venni mert bedagad lent neki, és vérezni fog, ekkora még nem mennek rá a kanok és nem is engedné szóval van időd egy helyiséget kijelölni arra az időszakra hogy ne vérezzen a lakásban mindenhol. Erre a 2,3 hétre meglehet oldani hogy mondjuk csak a konyha,előszobában legyen (de semmiképp sem kint!), ha más helyen esetleg zavarna a vérfolt.

2013. szept. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
97%
Miért nem ivartalanítjátok? Akkor nincs az, hogy mindent összevérez a lakásban. Társasági kutyát meg nem tartunk az udvaron!!!!
2013. szept. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem vidd el dokihoz és ivartalaníttasd őket. Nekik is magadnak is azzal teszed a legjobbat. Az meg hogy udveron tartod nem jó ötlet. A mopsz nagyon érzékeny, ráadásúl kistestű, könnyen megbetegszik. Mivel társasági kutya nagyon igényli az ember közelségét. Nekem nagytestű boxerem van, de még ő is benn alszik velünk a házban, pedig nagyon jól szigetelt kutyaháza van. Egy mopsznak a téli hideg egyenlő a halálos itélettel.
2013. szept. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Mikor feltettem a kérdésem pont ezt a sok okoskodást próbaltam volna elkerülni. A tűzelési idő alatt tartanám a kenelbe. Amúgy fűtőtt garázs és mellék épület is van. De sem nyáron sem télen nem tartanék kutyát a házamban.ja és üzeném annak a válasz írónak aki azt írta, hogy engem és azt aki a nekünk ajándékozta be kellene zárni. Ne irogasson a kérdéseimre, mert nem vagyok kíváncsi a véleményére. A kulturált hozzá szólásokat köszönöm.
2013. szept. 10. 06:56
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem, h nem tartanál kutyát a házadbna (vannak ilyen emberek, ez van), de a mopsz lakásba való kutya, akkor is, ha fűtött a melléképület.
2013. szept. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
92%

A mopszok bentre valóak!Igénylik a társaságot!

Ha nem akarsz bentre kutyát nem kellett volna őket elfogadni.Mivel kezdő kutyás vagy nem ordítalak le.De utána kellett volna olvasni a fajta igényeinek!Így felelőtlenűl vettél magadhoz rögtön két kutyát.

Inkább ajándékozd el őket olyannak akik tudják értékelni a mopszok társaságát a LAKÁSBAN!


Én is ajándékba kaptam a kutyámat,de addig amíg utána nem olvastam a fajtának az igényeinek, nem hoztam el a régi gazditól!

Nektek is így kellett volna tennetek!

2013. szept. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!