Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy hat hetes bernáthegyi...

Jakab Lola kérdése:

Van egy hat hetes bernáthegyi kutyusom, most oltották be. Vajon már vihetem sétáltatni?

Figyelt kérdés
2013. szept. 10. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
6 hetes??? neki még bőven az anyja mellett lenne a helye :(
2013. szept. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Nem viheted.És törvénytelen amit csinálsz.6 hetesen még az anyjánál kellene lennie,8 hetes kora után lehet elhozni.

Ezek alapján,törzskönyve sincs,mivel még oltása sem volt,így azért is imádkozz,hogy egyáltalán egészséges legyen és hogy valóban bernáthegyi lesz-e.


Sétálni a 3. oltás után viheted,óvatosan a 2. oltás után is,de csakis kihalt helyekre.

Kertbe se menjen még ki.

2013. szept. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Hogy viheted e sétálni?? még nálad sem lenne szabad lennie annak a kutyának!

Törvénytelen dolgot tettél!


3.oltás után lehet sétálni vinni,addig pedig a kertbe is felügyelettel legyen.

2013. szept. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
És köszönd meg a szaporítónak,hogy nem tartja be a törvényt és becsapott.Ne lepődj meg,ha később kiderül,hogy a kutyád keverék+még egy csomó öröklött betegsége is lehet.
2013. szept. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hozzám is 6 hetes korában került kiskutya kb.

Gyepi telepre adták be őket, szóval így került hozzám.

Az első egy hónapban csak a ház mellé vittem ki.

(van egy kis "mellékutca" ami csendes, és nyugodt)

És egy nagyon rövid, kis szakaszon voltam vele. Nem séta volt, csak hagytam hogy szimatoljon, nézelődjön, szokja a pórázt. És közben nagyon közel, mellette kell lenni. Mostmár 5 hónapos, és nagyon jófej kiskutya, mindenki szereti, annyira barátságos, és kedves. Hosszabb, olyan fél órás sétákra csak pár hete viszem.


Amúgy nem vesztesz semmit, ha megvárod ezzel a két hónapos kort. És akkor is, csak óvatosan, figyelmesen, lassan haladva, rövideket sétálva haladjatok.

2013. szept. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az oltástól számítva kb.10 nap,míg kialakul a védettség.És nem mindegy,mi ellen van oltva.A kötelező veszettség mellett érdemes a leggyakoribb fertőző betegségek ellen is beoltani,pl.parvó.,hogy utcára és más kutyák közé is biztonságosan lehessen vinni.Hat hetesen elválasztani az anyától semmi előnnyel nem jár,amellett,hogy ma már törvénytelen is.nyolc hetes a legorábbi,tizenkettő pedig a legjobb a kölyök szempontjából.
2013. szept. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!