Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vettem egy kiskutyát, parvós...

Vettem egy kiskutyát, parvós lehet?

Figyelt kérdés
Első oltással hoztuk el vasárnap 8 hetesen.Tegnap reggelre véres volt a kakija.Éjjel is többször kivittem,és hasmenése van azóta is.Tegnap már oltásra akartam vinni,de most csak figyelem,mert nincs más tünete.Addig az oltást sem tudom beadatni,mert csak rátenne egy lapáttal,ha a parvo bújkál benne.Még szopott néha,mikor elhoztuk,de kaját kaptunk,ugyanazt eszi mint ott.Kedve jó,pörög ezerrel.Étvágya is van,adtam neki élőflórás joghurtot,meg gastroferm petet.Vigyem el orvoshoz holnap,vagy csak a váltástól lehet?
2013. szept. 10. 19:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Én az első véres székletnél rohantam az orvoshoz (nem sokon múlt, hogy túlélje...)

Igen, lehet parvo!!!

Hasmenéses kutyának pedig nem adunk tejterméket. Főtt rizs és csirkehús.

2013. szept. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
A parvó általában hányással kezdődik,majd láz ,kedvetlenség, elesettség és véres hasmenés. Ha jó a kedve szerintem nem parvó. Viszont kölyöknél óvatosnak kell lenni a hasmenéssel,úgyhogy mindenképpen elvinném dokihoz...
2013. szept. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
sajnos ebben a korban ez előfordulhat, még fejletlen a bélflóra, és a kiskutya felnyal valamit. Viszont ha vasárnap hoztátok el, és már hétfőn reggel véres volt, akkor az már a szaporitójánál is olyannak kellett lennie. Illett volna szólnia. Amit adsz neki a natur joghurt, és a gastroferm pet, azok jók. ha iszik, eszik, jó a kedve, akkor nem lehet baj. Azért mutasd meg orvosnak mindenképp, mert az orsóféreg is okozhat ilyen tüneteket. Jobb félni.
2013. szept. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A féregre nem gondoltam,mert volt féregtelenítve.A hétfő hajnali kaki még nem volt ilyen,az egész világos volt de higas.Elmentem dolgozni,az itthon maradtak szóltak utánam,hogy véreset kakil a kicsi.Most 20 perce,már majdnem formázta a végterméket.Szárazon adtam neki a vacsit,meghintve a gastroferm pettel.Egyébként jó helyről van,potom 100ezer volt (olcsón,mert nem kiállításra)törzskönyvvel,úgyhogy remélem nem lesz baj.
2013. szept. 10. 21:28
 5/12 anonim ***** válasza:
a papir sem mindig garancia, de azért beoltathatta volna mégegyszer. 8 hetesen már 2 oltásnak kéne lennie. Akkor lehet csak egy kis bélhurut. Azért még adjátok a gastro-t neki.
2013. szept. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzért egy oltás az nagyon kevés.Az orvoshoz elvinném,addig is főtt rízs csirkével,az kíméli a beleit.A tenyésztőt érdemes lenne felhívni,jó helyen alapból tartják a kapcsolatot.Remélem eü.szerződésetek van.
2013. szept. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem parvo,enyhe bélfertőzés féregtől.Hát nem tudom,a kutya nagyon szép,ápolt.Mit csinálnátok,nem túl drága a kezelés,rápirítsak azért a tenyésztőre?
2013. szept. 11. 16:42
 8/12 anonim ***** válasza:
Ilyenkor a legjobb féreghajtani 5 napon keresztül(Drontal plussz), aztán 2 hét mulva ismét. Hivd fel, és küld el a francba....szerintem. 100 ezerért 1 oltással, férgesen, hát menjen a fenébe. Remélem azért a törzskönyvét kiadta.
2013. szept. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Még mindig véreset kakil,de még mindig nincs semmi egyéb baja.Mitől lehet ez?Én ilyennel még nem találkoztam,pedig már vagy 20 éve kutyázom.Lehet attól,hogy későn lett elválasztva?Mert erős a gyanúm,hogy 9 hetesen úgy hoztam el,hogy itt evett először.
2013. szept. 19. 19:31
 10/12 anonim ***** válasza:
25%

Első lépés doki!

Gyomor és béltünetes panaszoknál koplaltatni kell a szervezetet, az a legjobb gyógyszer. Csak folyadék. A rizs nem kutyának való táplálék, azt egyék csak a kínaiak. A gabonafélék hosszútávon megbetegítik őket.

2013. szept. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!