Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van megoldás Balaton körbebici...

Van megoldás Balaton körbebiciklizésére kutyával?

Figyelt kérdés

Az van, hogy körbe szeretném biciklizni kutyámmal a Balatont. Vagy annak egy részét, a kutya teherbírásától függően.

De eszembe jutott, hogy ugye a kutya nem futhat betonon. Van mégis valamilyen felszerelés, étrendkiegészítő csodacucc, amivel mégis lehetséges lenne (már amennyiben lehet egyáltalán bicikliúton kutyával nyomulni, mert ez az ötlet most jött, és gondoltam először az egészségügyi oldaláról érdeklődök)?

Ha meg nincs, akkor meg lehet ezt oldani terepen is?


Még soha nem bicikliztem körbe a Balatont, s úgy gondoltam, hogy egy ilyen nagy kirándulás igazán nagyszerű kapcsolatépítő program lehetne (nem csak ketten mennénk). De tönkretenni nem akarom a kutyámat, ezért gondoltam, hogy itt megkérdezem a véleményeteket, mielőtt elindítanám/elvetném a tervet.


Természetesen nem most mennénk, a terv elindítása az erőnléti felkészülés megkezdését jelentené.


Mudim van és szeret bicikli mellett futni, a közeli erdőben szoktunk biciklizni.


Bocsi, hogy hosszú lett, és ha hülyeség az egész ötlet, szóljatok, de csak kíméletesen, mert roppant érzékeny lelkű kutyám van, s időnként ő is bele szokott olvasgatni a monitoromba... :D



#Balaton körbebiciklizés #biciklizés kutyával #kutyás kerékpározás
2013. szept. 11. 14:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak arra számíts, akkor egy lassabb tempót kell felvennetek ha hosszabb távot akartok megtenni.
2013. szept. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutya ügetésben megy, annyira nem gáz.

Esetleg porcerősítő, vagy valami.

De a galoppot majd hanyagold a betonon, az tényleg tönkre vághatja.

2013. szept. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A Balaton megkerülése egy felkészült, rendszeresen edző bringásnak kemény tempóban(tehát jóval gyorsabb tempóban, mit azt a kutya fél óránál tovább bírná) csak pisi szünetekkel(energiaszeletek evése menet közben) kb 10 óra.

Végig aszfalton, van ahol nincs bringaút, és az autók között kell menni(vagy a bringaút közvetlen a sínek/főút mellett megy, és nincs elválasztva). Szóval én a kutyát kihagynám a dologból. Hacsak nem több nap alatt akarod körbetekerni.

2013. szept. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy 220 km.
2013. szept. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
Kutyával nehéz lesz körbebiciklizni, inkább bicajjal próbáld
2013. szept. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Egy kutyának akkor is szednie kell a lábait, ha te gurulsz dombról lefelé. Én nem futtatnám ennyit a kutyát. Az csak egy dolog, hogy elmentek erre-arra az max pár órás dolog, de azért körbefutni (kutyának az futás) a Balatont? Hmmmm... Nem javaslom! Inkább menj e vele a Maratonra, (vagy hasonlóra) ott Neked is futnod kell és érzed, hogy ha te fáradsz valószínű a kutyád is fáradt. Így együtt pihentek. Hm?
2013. szept. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A terv az, hogy több nap alatt mennénk, kényelmes tempóban. Én se vagyok nagyon felkészült bringás, biciklizni is inkább azért kezdtem újra, hogy a hétköznapokban is megfelelő testmozgást tudjak biztosítani a kutyámnak.

Most, hogy jobban megnéztem egy térképet, tényleg látszik, hogy nincs végig külön bicikliút. Ez egy újabb megfontolandó szempontot jelent, köszönöm, hogy a figyelmemet felhívtad rá.

2013. szept. 11. 14:46
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát, szerintem a kutyám mérhetetlenül tovább tudna futni, mint én, akármennyit is edzenék. De a futás az, ami komolyan nem az én sportom. Ha nem így lenne, futnék a kutyámmal, de a futásnak még a gondolatától is irtózom. xD Ezért gondoltam a biciklizésre.
2013. szept. 11. 14:50
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi rendszeresen, évek óta járunk bringatúrákra a kutyánkkal...na jó ő elől ül a kormányon, egy spéci tartóban:)


Viszont egyre többször látom, hogy nagyobb testű kutyákat, esetleg többet is a bringához csatlakoztatható gyerekeknek használatos "kiskocsiban" visznek.


Ha komolyabbá válna a bringás szenvedélyed érdemes lenne beruházni ebbe az alkalmatosságba.

Én simán el tudom, képzelni, hogy bizonyos távokon - ahol biztonságos és nincs nagy forgalom - melletted kocog a kutyád, és ahol ez nem megoldható ott viszed.

Otthon gyakoroltok, megismerteted


A kutyák többségére azért jellemző - főleg egy mudira - szerintem:) - hogy szépen követi a gazdáját a bicikli mellett, akár egy macskahorda felbukkanása miatt sem tágit:)

2013. szept. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vegyél a bringára szerelhető csomagtartót vagy egyszemélyes utánfutót,hogy abban pihenjen,miközben tekersz.Ez utóbbi a csomagok elhelyezésére is jó.
2013. szept. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!