Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fajtamentésnél miért nem...

A fajtamentésnél miért nem elítéledő az ha a mentett kutyusokat hagyják elleni?

Figyelt kérdés
A fajtamentésnél ez miért nem megvetendő, és a fajtamentésnek miért lehet lehozni egy alom keveréket? Az esetet konkrétan a csivava fajtamentőknél láttam, az elhozott kutyák közzül 2 vemhes volt, és mind kettőnél megvárták azt a 2-3 hetet, hogy megszülessenek a babák. Eszükbe se jutott ivartalanítani. A másik dolog, hogy nézem a képeket és azt hittem eldobom az agyam, a 2 hetes kutyákat már kirakták az udvarra, betonra és ott fotózták. Infra lámpát se láttak soha életükben! Ez engem kicsit felháborít!

2013. szept. 11. 22:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem életfeltétel az infra,de tényleg ivartalanithatták volna öket.
2013. szept. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
54%
A fajtamentéseknél gyakoribb, hogy hagyják megszületni az almot ez igaz de ennek a fő háttere, hogy kevés kutya van náluk és gyakran ideiglenes befogadókkal dolgoznak így meg tudják oldani. Továbbá a különböző szervezetek erkölcsileg más-más módon értékelik a vemhesség alatti ivartalanítást. Meg szerintem azért benne van az is, hogy ebben az esetben pl a csivi egy nagyon népszerű fajta így tuti gazdihoz tudják adni a kölyköket...
2013. szept. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
9%

Engem az háborít fel, amikor az emberek így fogalmaznak!

1, Elleni a juh, tehén és hasonló állatok szoktak, a kutya kölykezik/kölykedzik vagy fial.

2, És nem "babák", hanem kölykök!

A gyomrom felfordul...

2013. szept. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%
Én még azt is megkockáztatom, hogy egy csivavát - szaporított, extramini, meg amit akarsz - utolsó idős vemhesen műteni nem feltétlenül életbiztosítás, ezért az ő érdekükben hagyják inkább szülni őket. Nem tudom, van-e ennek így értelme; csúnya dolog, de abból indultam ki, hogy a kicsi állatokat mindig macerás műteni, és hát a csivava sem sokkal nagyobb, mint egy tengerimalac... :D
2013. szept. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
37%
Vannak olyan szervezetek, ahol az utolsó pillanatban is kiszedik a kölyköket a szukákból, mikor már pár napjuk lenne hátra a születésig. Én ezt tartom elítélendőnek és gyilkosságnak. És ez nincs összefüggésben azzal, hogy csivaváról vagy bármi másról van szó. Meglestem a szervezet oldalát és le a kalappal előttük. Folyamatosan kiírják mi van a kutyákkal és képekkel is dokumentálják. Nem csak egy chipet és veszettségit kapnak a védenceik, hanem minden betegségüket kikezelik. Engem a te beírásod háborít fel. Sajnos nem mindenki olyan alapos, mint én, hogy utánanézzen a dolgoknak.
2013. szept. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%
Én is arra tippelek, hogy egy ekkora kutyát veszélyesebb műteni. Meg amúgyis érzékenyek az ilyen szobakutyák, lehet volt valami egyéb bajuk is a szaporító miatt. Plusz nem hinném, hogy az pár törpe kutya fogja tönkretenni a kutyák helyzetét. Ezek még csak nem is 10-12 kiskutyát szülnek.
2013. szept. 12. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ja és én még egyik fajtamentésnél sem láttam ilyet, szóval nem hiszem, hogy elterjedt dolog. Mindenhol az ivartalanítást pártolják, még a törzskönyves kutyáiknál is.
2013. szept. 12. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Talán azért,mert nagyon könnyen lehet a kölyköknek gazdit találni.
2013. szept. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A csivaváknál nagyon gyakori a császár, ezért az, hogy pici kutyát veszélyes műteni és azért nem teszik ez szerintem hülyeség. A másik dolog ki tudja milyen keverék fedezte be a szukákat, és ilyen esetben ha nagyobbak a kiskutyák akár a kutya életébe is kerülhet, hogy megpróbálja kihordani. Az, hogy kicsi az alomszám, meg divat fajta nem mentség, akkor is más kutyáktól veszik el a helyet mivel ezek is ugyan olyan 4-5kg nagyságú keverékek lesznek mint a menhelyeken lévő kidobott kutyák. A másik dolog a szakszerűtlen tartás, 2 hetes járni nem tudó kiskutyákat kirakni az udvarra nagyon nagy felelőtlenség, azért mert bármit elkaphatnak pl: parvo. Mivel a szuka kutya szaporított, így nagy eséllyel oltva sose volt, vemhesség utolsó szakaszában pedig nem oltatnak kutyát. Tehát mivel az anyjuk sose kapott oltást ezért a kicsik sincsenek védve ezektől a betegségektől.
2013. szept. 12. 07:27
 10/18 Akiteki ***** válasza:
100%
Fajtamentésnél nem, de menhelyeken sokat láttam - hallottam ilyet. Szerintem is értelmetlen plusz munkát vesznek a nyakukba és elveszik a helyet más gazdira váró kutyák elől.
2013. szept. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!