Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jobb lenne bent altatni?

Jobb lenne bent altatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 8 hónapos borderem. Sokat foglalkozok vele, rengeteget sétálunk, labdázás, nyáron úszás. Alapvetően kint alszik, de 5 hónapos koráig bent altattuk, mert olvastam, hogy jót tesz a kötődésnek. Hiába 'kinti' kutya, sokszor beengedjük, ha itthon vagyunk, akkor minden órában többször, változó időszakokban. Mg figyelni kell rá, mert a szobatisztaságban még nem vagyunk biztosak. Ugyan oda áll az ajtó elé, és jelez, ha ki kell vagy ki akar menni, de nem lepődnék meg, ha csak 1-2 óráig tartogatná, és utána ürítene.

Ezekután két kérdésem lenne:

1) Most hogy jön a hideg, érdemesebb lenne-e bent altatni, illetve milyen fokok alatt aludjon bent? (kint van egy szélvédett helyen egy vastag pokróca, általában azon fekszik, meg egy nagyon szuper hőszigetelő kutyaháza-de ezt nem nagyon használja).

2) Illetve igaz ez, hogy a fajtája miatt sokkal jobb lenne neki, hogy bent aludjon (mert a border különösen szeret az emberrel lenni, még ennyi foglalkozás mellett is)?

Tényleg ennyit jelent neki, hogy bent aludhat?

A kutya amúgy szeret kint lenni, még több ideig is szobakenneleztünk volna, de a végén alig lehetett beráncigálni, sokkal szívesebben maradt kint...


2013. szept. 12. 01:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem alapvetően kinti kutyám van, de benn alszik a házban. Télen ez már csak azért is praktikus mert rövidek a nappalok, hamar sötétedik kevesebbet vagyunk kinn neki pedig kell a közelségünk. Szerintem a szobatisztasággal se lesz gond, én soha nem tanítottam külön a szobatisztaságra, mégis mindíg jelez, még soha nem pisilt be.
2013. szept. 12. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nappal is bemehet,nem kell estére is beengedni,ez az idő csak nekünk hideg,nem a kutyának.Ha majd látjátok,hogy inkább maradna,akkor aludjon bent.
2013. szept. 12. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Imola Ágnes ***** válasza:
75%
Ha napközben beengeditek télen, de éjszaka nem, nem tesz jót a kutyának. Télen napközben melegben van, éjszakára, mikor a leghidegebb van, akkor kint. Nem tud rendesen hozzászokni a hideghez a szervezete. Ha van rá lehetőség, vidd be éjszakára. A szobatisztasággal szerintem sem lesz gond.
2013. szept. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Általában akkor nem mennek be a kutyaházba, ha az nem a kertkapu (bejárat) felé néz, mert úgy nem tudják őrizni a házat, miközben pihennek. Próbáld valahogy úgy helyezni, ha lehet, hátha bemegy.

A mi kutyánk már öreg, és sokkal fázósabb mint kiskorában, így állandóan bent alszik. Nappal ő is jobban szeret kint lenni, de este beengedjük, csináltunk neki helyet egy puhán kibélelt alacsony falú ládában (amiben kényelmesen el tud feküdni).

2013. szept. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon kevés olyan fajta van, akinek "jobb kint" Egy kuvasznak pl. nem lenne jó a lakásban, de egy bordert soha nem tartanék a kertben.

Tartsátok bent, és legyen napi 4-5 alkalom, amikor kimész vele sétálni, esetleg csak kiengeded a kertbe egy rövidebb időre.

Kutyabejáró sehogy sem megoldható?

[link]

2013. szept. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sokat van benn, ha otthon vagyunk, akkor rendszeresen beengedjük (ha meg nem vagyunk itthon, akkor neki sztem tök mind1, hogy bent van-e a házban vagy nem), de egy idő után áll az ajtó elé, hogy ő már menne ki. Este is beengedtem, örült neki, mondom jól van, itt altatlak, de megint mehetnékje volt, amilyen vidáman be is jött, olyan vidáman távozott.

Szuper lenne, ha bemenne a házába, mert nagyon jól szigetelt ház. Kutyaajtó sajnos nem megoldható.

2013. szept. 13. 15:02
 7/7 A kérdező kommentje:
Kipróbálom valamelyik este, kérdés, hogy aludni fog-e, mert őrzi a házat, szóval este is elég aktív.
2013. szept. 13. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!