Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet jelenteni a szomszédot,...

Lehet jelenteni a szomszédot, névtelenül mert hagyja, hogy a két nagytestű kutyája az utcán mászkáljon?

Figyelt kérdés

Két német juhász, és 1 méteres kerítés van, olyan ami ilyen kő fal, szóval ráugrik a kutya majd ki.

Az egyik olyan, hogy ha jön valaki az utcán, vissza ugrik a házhoz, és onnan ugat, de a másikat láttam kocsi kerekét akarta ki harapni, miközben ment egy autó lassan.

A kutyák amúgy láncon vannak, de néha éjszaka 10 után elengedik őket, és reggel-délelőtt vissza láncra.

De addig mászkálnak a ház előtt az utcán.

Érdemes ezt jelenteni? A szomszédaim jó fejek, nem akarok velük haragban lenni, de félek a kutyáiktól, mert néha én is későn jövök haza, vagy reggel koprán megyek el, és nem akarom, hogy a vadabbik a lábamba akassza a fogát!

A múlt héten két kutya így lerohant engem, miközben az út túl oldalán mentem, és bele csíptek a lábamba, majd vissza mentek a kertbe.

Szóval parázok már ezektől a kutyáktól is.

Lehet ezt jelenteni valahova névtelen? Vagy úgy se tesznek semmit? Meg van videón, hogy ki-be ugrál a kutya. Az számít, hogy van videós bizonyítékom?



2013. szept. 12. 09:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Névtelenül már semmit, azok az idők már -szerencsére!- elmúltak. Fogd a kis videódat és bátran jelentsd fel a szomszédot veszélyeztetésért, de még állatkínzásért is a lánc miatt. Ne aggódj, soha nem fogja megtudni, ki jelentette fel, de rá fogják kényszeríteni, hogy tarsa normális körülmények között azokat az állatokat, ha már egyszer felelősséget vállalt értük. Csináld csak, a kutyáknak teszed vele a legnagyobb szivességet, nekik sem jó így.
2013. szept. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A névtelent úgy értettem, hogy kideríti, hogy én voltam az, aztán annyi a jó szomszédságnak.
2013. szept. 12. 09:18
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudja kideríteni, a rendőrségnek tilos az ilyen adatokat kiadni. Ha nem egy kis faluban laktok, ahol a szomszédod együtt sörözget esténként a körzeti megbízottal, akkor sosem tudja meg. Én bíztatlak, hogy tedd meg, mielőtt komoly bajt csinál szerencsétlen kutya, aztán őt altatják majd el a hülye gazdája meg csak csodálkozik :(
2013. szept. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
azt irod a szomszédok jó fejek, akkor esetleg miért nem vele beszéled meg a dolgot?
2013. szept. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért utolsó,mert az általános gyakorlat szerint,ha a tulajt nem zavarja a kimászkáló ebek okozta veszélyeztetės,nem fog drága pénzen kerítést csináltatni.Aztán pedig már nehezen lehet névtelen megoldásokat találni a problémára.
2013. szept. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Mert ha eddig nem érdekelte(1,5 évig) akkor most hogy szólnék miért érdekelné?

Úgy vélem, akinek fontos valami, az magától is észre veszi, tudja, hogy nem helyes.

2013. szept. 12. 09:41
 7/13 anonim ***** válasza:
Ilyen esetekben a jegyzőhöz szoktak fordulni.A videó jó dolog,legalább nem a levegőbe beszélsz,szokták még a gyepmestert hívni ilyenkor.De amíg nincs harapás,nem veszik komolyan és nehéz titokban tartani.
2013. szept. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az állatvédelmi törvénynek ellentmond, amit a szomszédod tesz, így pedig már elvileg akkor is kell foglalkozniuk az üggyel, ha nem történt harapás.

Szerintem ne szólj a szomszédodnak, úgyse fog kedvezően reagálni, viszont onnantól már ha kap egy feljelentést, akkor tutira rád fog gyanakodni. Úgyhogy szerintem tedd meg a bejelentésedet a jegyzőnél.

2013. szept. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Próbálj beszélni a szomszéddal. Mondd el neki, hogy a kutyája majdnem megharapott.

Egyébként az utca többi lakója hogy reagál erre? Nálunk két ilyen sztori volt.


1. Velem esett meg. Az én kutyám volt. Szerencsére nekem szólt a szomszéd. A kutyám rendszeresen átszökött hozzá, és megkergette a feleségét. A saját telkükön. :( Hát azóta is szégyellem magam. Ahogy megtudtam, rögtön megjavítottunk mindent a kerítésnél, és úgy rendeztük, hogy ne tudjon átmenni a kutya. Meg is lett a hatása, soha többé nem ment át.

Tehát van olyan, hogy jó beszélni a szomszéddal.


2. Ez csúnyább eset. Egy rottweiler ellen az utcánk lakói aláírást gyűjtöttek. Odaadtuk a tulajnak. Az szerepelt benne, ha nem tesz valamit a kutyájával, akkor feljelentjük/bepereljük/... már nem emlékszem. Hozzáteszem, hogy ettől a kutyától engem kétszer kellett megmenteni. Sokunkat megtámadott. Kicsit őrült volt a kutya.

A probléma megoldódott.

2013. szept. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Viszont, ha te írtad ki ezt a kérdést is, ahhoz nincs jogod, hogy a szomszéd kutyáit beadd:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4828571-chipp..


Ez lopás és csalás lenne (hiszen az ő tulajdonában álló kutyákat adnád be).

Ha nem te írtad ki azt a kérdést, akkor bocsi.

2013. szept. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!