Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutya nagyon nehezen...

Ha egy kutya nagyon nehezen fogadja el, hogy nem ő megy elöl, akkor egyértelműen falkavezérnek érzi magát?

Figyelt kérdés

Kutyám most 6 hónapos, kezdetektől fogva tanítom lábnál menni, de rettentő lassan halad a dolog, pedig amúgy kifejezetten értelmes. Minden létező módszert bevetettem már, de még mindig egy csomószor rá kell szólnom, megfordulnom, stb. Főként akkor kezdene rohanni, ha beérünk az utcánkba hazafelé, ugyanis játszani akar a kistesóimmal. És olykor (eddig vagy 3szor), ha mondjuk betelik a pohár, megbököm az oldalát, vagy elé teszem a lábam, elkezd valami elképesztő táncot járni, ugrál rám, morog, kapkod a kezem után (nem harap meg lényegében), és hányja-veti, tépi magát a pórázon. Ha ilyenkor lefektetem a földre, akkor hamar elengedi és megadja magát, de továbbra is ugyanolyan szinten marad a séta: lábnál jön - előremegy - rászólok - visszajön - lábnál jön - előremegy...stb.

Viszont minden más téren jó haladást érzek. Mivel 2 hétig nem voltam itthon, alaposan elkanászodott, de 4 nap alatt sokat fejlődött. Behívás megy, ha kutyák ugatnak a kerítés mögött, elég egyszer korrigálnom és leállítja magát (ez nagy cucc ám, mert az elején őrjöngve ugrott nekik), nem félti sem a kajáját, sem a játékát, a parancsszavakra is szinte mindig hallgat, egyszóval úgy érzem, jó úton járunk. Csak a sétánál áll fenn ez a probléma.

Azért olyankor próbálkozik be, mert érzi, hogy olyankor "gyengébb" (-> idegesebb, türelmetlenebb) vagyok? Néha szerintem, ha nem is vallom be magamnak, kissé elegem van belőle hogy reggel-este végig kell játszanom az araszolósdit...Szerintetek ez lehet a baj? Vagy túl magasak az elvárásaim?



2013. szept. 12. 11:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Még gyerek, csak 6 hónapos, ne várj csodát tőle.

Adj neki időt, hogy beérjen a tudás amit belé nevelsz.

2013. szept. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Hát pedig olykor, igaz, általában nem velem, nagyon kamaszosan viselkedik. :)
2013. szept. 12. 11:37
 3/23 anonim ***** válasza:

A módszer, amit leírtál, nem a legjobb.

Ha eléd megy, fordulj 180 fokot és hátra arc, rántod magaddal a kutyát persze, teszel pár lépést, majd ismét megfordulsz és haladhattok az eredeti irányba. Ezt minden egyes alkalommal (hang nélkül) csináld meg, ha megelőz. A lényeg itt is a következetesség.

2013. szept. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Nem egyértelműen falkavezérség, ha elől akar menni...lehet izgatott, érdeklődik, sok az energiája. Ha amúgy nem mutat dominanciára utaló jelet, nem biztos, hogy az. A saját kutyámat is sokszor engedem előre, jobban látom mit csinál, és biztosítalak afelől, hogy nincs dominancia problémánk. Egy barátom, aki kb 25 éve kiképző mondta, hogy nem szereti azt, amikor a kutya láb mellett kell sétáljon. Természetellenes. Én is ezt az elvet vallom, ezért nálam két féle séta van: egy a laza séta, ahol lehet előttem, mellettem, hátamnál...egészen addig míg nem húz a pórázon, és van a fegyelmezett, ha pl. nagy tömeg van, vagy sok kutya, akkor viszont lábnál jön, és figyel. Én ezt az elvet vallom, de mindenki saját meggyőződése szerint nevel.
2013. szept. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Igenigen, ezt is csinálom. És olykor működik is. De ha rájön az óra, akkor azt csinálja, hogy ha visszafordulok, kullog mögöttem mint a kisangyal, ha pedig az eredeti irányba fordulok, kezdi elölről.
2013. szept. 12. 11:43
 6/23 A kérdező kommentje:
Ez utóbbi Alexandrának szólt. :)
2013. szept. 12. 11:44
 7/23 anonim ***** válasza:

Mert izgatott :)

Fordulgass addig, amíg le nem nyugszik!

2013. szept. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Hát nálam van a fegyelmezett séta, meg a szabad bóklászás póráz nélkül (falun élünk). De érdekes amit mondasz. És hogy nem kezdenek el húzni? :)
2013. szept. 12. 11:46
 9/23 A kérdező kommentje:
Ez utóbbi Ágnesnek szólt. :)
2013. szept. 12. 11:46
 10/23 anonim ***** válasza:
Attól,hogy lenyomod,max a dominanciádat jelzed vele,de nem tudja,hogy miért lett a földre pacskolva.Ehhez egy következetes jelzésre van szüksége a kutyának,ugyanabban a pillanatban,különben nem kapcsolja össze a dolgokat.Tehát a kutya séta közben,nem előzheti meg a lábad vonalát,Ha igen,azonnal ellenkező irányba fordulsz.Ha a kutya adott esetben vontatmányként követ,semmi baj.Nekem a leghosszabb idő,amit így töltöttem egy néhány méteres szakaszon fél óra volt,különösen makacs és kitartó kutyunál.Szóval ki kell tartani,minden alkalommal és minden próbálkozást korrigálni ezen a módon.Ha eddig csak Cesart olvastál,ajánlom a Cerberos oldalát,vagy valamelyik Tükör suli honlapját,ott helyesen és részletesen leírják a módját.
2013. szept. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!