Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbe fogadtam egy "kiskutyát...

Örökbe fogadtam egy "kiskutyát", eléggé agresszív. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Most lesz 4 hónapos az állatorvosunk mondta,hogy német vizsla-dobermann keverék a "kicsike". Ha eszünk akkor addig morog meg ugat amíg nem kap belőle ő is. De a kajálásnál meg nyugodt nem morog,még ha belenyúlok a táljába vagy elveszem előle akkor se. De például ha elalszik az ágyon és át akarom tenni a helyére morog és oda akar kapni. Vagy amikor játszunk és már nagyon bemelegedik rászólók akkor is visszamorrant. Meg van mellette még két kis kutyánk egy yorkie meg egy p.pincsi őket próbálja terrorizálni,de ha séta közben találkozunk egy nagyobb kutyával akkor menekül a lábam mögé. Kutya ovin gondolkodok,de ott nem igazán ezeket tanítják. Szerintetek mit csináljak?

2013. szept. 12. 22:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
61%

Egyértelműen át akarja venni a vezetői szerepet. Ezt semmiképp se hagyjátok neki, mert később komoly gondokhoz vezethet. Ajánlom a Cerberos kutyasulit és ezeket az írásokat:

[link]

[link]

[link]

2013. szept. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Hovarju ***** válasza:

Mielőbb vidd kutyaoviba, mert meg kell tanulnia kutyául.

Ott meg fog tanulni viselkedni a többi kutya közt, és te is sokat tanulhatsz.

2013. szept. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Egy jó oviban nem csak a kutya tanul, hanem te is. Megmutatják, hogyan tudod letiltani a nem kívánt viselkedésekről, elmondják, hogy ha a morgásért és ugatásért megkapja a kutya a kaját, akkor csak még jobban fogja csinálni, satöbbi. Nem jó oviba meg majdnem felesleges vinni, keressetek olyat, ahol tudnak segíteni :)
2013. szept. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
70%

"Egyértelműen át akarja venni a vezetői szerepet"

Ó, a mostanában divatos univerzális válasz. Sajnos nem mindig igaz. Egy 4 hónapos kutya még nem akarja átvenni a falkavezérséget, de a határait feszegeti. A kutyaovi/suli mindenképp jó tanács. Amit én hasonló helyzetben tettem, az az volt, hogy az ebnek megráztam a grabancát, lenyomtam a földre, és nagyon javasoltam neki, hogy ilyet ne próbálkozzon mégegyszer. Elég jól bevált a dolog, nem jut nagyon eszébe velem nyíltan kekeckedni.

2013. szept. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
69%
Most komolyan, azért lettem lepontozva mert azt irtam hogy domináns a kutya?
2013. szept. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Bocsánat, kölyök. Nehogy még belekössön valaki abba is hogy kutyának irtam.
2013. szept. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
1-5-6, itt 4-es. Egyrészt mit számít a pontozás? Másrészt kitől kérdezed? Egy kiáltás a végtelenbe? Én pl. zöldet nyomtam az első kérdésedre. :)
2013. szept. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Pár tanács:

- bármennyire morog, ugat, nem kaphat kaját, míg ti esztek, pláne nem az asztalról. Határozzátok el, és következetesen tartsátok be.

-mit keres a kutya az ágyban? A kutya nem aludhat az ember "fekhelyén". Bár már megszokta, de többet ne engedjétek fel, és ha fölmegy, megszidni, lepaterolni, ha odakap, morog, grabancolás. Nincs visszadumálás, az van amit te mondasz.

- szabj neki határokat és tartasd is be vele. Ne ő iranyitson téged. Minél tovább tűröd ezt, annál súlyosabb lesz a helyzet. Ne hagyd magad, légy határozott és következetes. Te legyél az akaratosab.

2013. szept. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Sajna mivel nem Pesten élek hanem Szombathelyen ezért nincs sok lehetőségem kutya iskolák közül válogatni. De van egy nem messze tőlünk az Éden kutya suli,szerintem megpróbálom azt. Amúgy aki azt a választ adta,hogy kicsit "rángassam" meg és nyomjam le a földre,azt is próbáltam,hogy a nyaka alatt kicsit megmarkoltam és lenyomtam a földre, de mint aki megőrül rúg,karmol,kapdos,ugat. Szóval sajna ez annyira nem vált be.
2013. szept. 13. 00:36
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Akármelyik kutyaovi jobb,mint ez a helyzet.A kutya megtanul alkalmazkodni másokhoz,neked pedig elmagyarázzák,hogyan kezeld a kutyát.A suliban a gazdák tanulnak első körben.

Én ott kezdeném a rangsor kialakítását,hogy kiteszem az ágyból,és morgással semmihez nem juthat hozzá.Amúgy egy kemény munkakutyát kaptál,aminek nagyon nagy a mozgásigénye és a nevelése tudatos gazdát kíván.

2013. szept. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!