Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem lejt a 7hónapos...

Miért nem lejt a 7hónapos német juhászom háta?

Figyelt kérdés
tenyésztőtől való törzskönyves a kutya , a szülőknek is lejtett , meg amikor elhoztuk a tenyésztő is beállította a kis kutyát akkor neki is szépen lejtett , de most csak egy nagyon picit lejt és alig látni és csak akkor amikor kihúzza magát. ez hogy lehet ? amúgy nagyon jó idegrendszerű kutya , szinte nem is kell nagyon bajlódnom a szocializációval , nem bántja a macskákat se, az ingereket nagyon jól fogadja, igaz fogja az embereket de amikor én ott vagyok akkor nem. Köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 13. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az nj-knek a speciális beállításnál lejt a háta látványosan. Na, meg járáskor is, ha megfelelőek a szögek hátul.Normál mozgásban nem látványos a hát lejtése.
2013. szept. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Hát szerintem erről érdemes lenne megkérdezni a tenyésztőt, ő biztos többet tud mondani, és részletesebben.
2013. szept. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Ha pórázra teszed, és hagyod, hogy kissé húzzon előre akkor fogod látni, hogy mennyire lejt a far.
2013. szept. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem örülj neki. Miért jó, ha a földön húzza a seggét a kutya?
2013. szept. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
csak a speciális beállítás miatt néznek ki úgy az nj-k. Alapból nem látszik, max mozgásban kicsit
2013. szept. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Örülj neki, hogy normális anatómiájú a kutyád, nem az "állva ülő" fajta :)
2013. szept. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Imola Ágnes ***** válasza:
Mert egészséges, normális németjuhász. Ha már most lejtene, akkor mi lenne felnőttkorban. Szerintem a szinte egyenes hátú németjuhászok a legszebbek....
2013. szept. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem értek a fajtához, szóval előre is bocsi, de ezek a csapott farú kutyák annyira förtelmesen néznek ki, mintha valami fejlődési rendellenességük lenne.

Miért jó, hogy ilyenre tenyésztik őket? Ennek mi a funkciója?

2013. szept. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A német tenyésztő elit szép körítést tett ennek a formának a megokolására.Egyszerűen valamelyiknek eszébe ötlött, hogy ezzel mennyire más lesz a fajta a sok szinte egyforma testalkatú kutyák között.

Viszont már rájöttek , hogy nem igazán tetszik a legtöbb fajtát kedvelőnek a kiállításra tenyésztőkön kívül. Már az idei főtenyészen is valamivel jobban előtérbe kerültek a kevésbé extrém hátvonallal rendelkezők. Talán pár év , és ismét alakul a fajta kinézete.

2013. szept. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!