Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha hozok még egy kutyát a...

Ha hozok még egy kutyát a meglévő mellé, ők maguk közt is felállítják a saját rangsorukat, és az egyik a másikat ledominálja?

Figyelt kérdés

És ha mondjuk a dominánsabb neadjisten nem fogadna szót, akkor a másik se? És nekem az általuk felállított rangsort tiszteletben tartva úgymond, a feljebb lévőt kell előnyben részesítenem? (Előbb etetnem, stb.)

Vagy hogy megy ez? :) Tapasztalt kutyások válaszaira vagyok kíváncsi.



2013. szept. 13. 21:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Igen, köztük is lesz sorrend.

A falkavezérnek pedig neked kell lenned, akárhány kutyád van. Neked semmit nem kell tiszteletben tartanod. Te vagy a falkavezér és azt csinálsz amit akarsz.

Ezt fontos szem előtt tartanod: ne a kutyáid irányítsanak téged, hanem te őket.

2013. szept. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Verekedéssel fogják eldönteni a sorrendet.
2013. szept. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Kialakul magától,de ha túlkapások vannak,azt neked kell elrendezned,tiltanod.
2013. szept. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Aha. Szóval elrendezik maguk közt, de ha verekednének, vagy nekem nem tetszik valami, akkor közbelépek.
2013. szept. 13. 21:52
 5/13 zsuzsabazsa ***** válasza:
54%

Maguk szokták eldönteni a sorrendet és nem feltétlenül verekedéssel. Neked csak figyelned kell, hogy az új kutya milyen reakciót vált ki a többiből.

Mindig van egy rangidős szuka vagy kan a falkában aki már a legrégebb óta tartózkodik nálad. Ennek a fiatalabb kutyák alávetik magukat. Ez így van rendjén. Akkor kell neked közbe lépned ha ne adj isten a régebbi kutya nagyon agresszívan viselkedne az újonnan érkezettel vagyis úgy látod, hogy a testi épségében kárt tehetne.

Vagy ha a fiatalabb kutya szeretné a vezérséget átvenni az idősebbtől. Akkor vagy az idősebb teszi helyre, de ha ez az erején felül múlna és benne akarna a fiatalabb kárt tenni akkor neked kell arra törekedni ill segíteni az idősebbnek abban, hogy a vezérséget megtartsa a fiatalabbal szemben.

2013. szept. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 zsuzsabazsa ***** válasza:
54%
Egyébként az ételt mindig a rangidősnek teszed le és utána a soron következőnek.
2013. szept. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Lehet fiatalabb kutya is előbb a rangsorban, hogyha ő a dominánsabb.

Jan Fennell könyvében egy pár hónapos kölyök dominálta le, mind az 5 kutyáját és működött a rendszer.


Míg a gazda a falkavezér, nem szabad beavatkozni. Ez az ő dolguk, nekik kell eldönteni.

2013. szept. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 zsuzsabazsa ***** válasza:

"Míg a gazda a falkavezér, nem szabad beavatkozni. Ez az ő dolguk, nekik kell eldönteni."


Ne haragudj meg, de nem értek veled egyet. Te szerinted ha verekedésre kerül a sor akkor nem kéne beleavatkozni igaz?

Akkor te ezt vonatkoztathatod akár egy tucat kutyára is és végignézel egy tömegverekedést csakhogy maguk alakítsák ki a rangsort. Az már mellékes igaz, hogy valószínűleg harapott sebeket ejtenek egymáson.

2013. szept. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%

Nem kell egyből kötekedni. Már fentebb is leírták többször is, hogy csak akkor kell beleavatkozni ha összeverekednének.

De beavatkozásra nem ad okoz az, hogy a gazdinak nem tetszik a sorrend, mert "hát mégis illene ha az idősebb kutya lenne a fezér". Ez hülyeség, és csak erre akartam rámutatni.

2013. szept. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 zsuzsabazsa ***** válasza:

Az, hogy nem értek veled egyet az nem kötekedés.Ha jól elolvastad akkor láttad, hogy én is azt írtam, hogy nem feltétlen verekedéssel dől el a rangsorvita de nem is kell megvárni azt, hogy verekedéssé fajuljon. Néhány kutya azzal is a tudtára adja a másik erőfölényét vagyis a megadást nem feltétlen lefekvéssel vagy a has mutatásával jelzi, hanem egyszerűen csak leül.

Dehogy visszatérjek a tárgyra, az új kutya véleményem szerint aláveti magát a rangidős kutyának és tudni fogja hol a helye.

2013. szept. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!