Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van veszélye ennek a kiskutyára?

Van veszélye ennek a kiskutyára?

Figyelt kérdés

Sziasztok. a kérdésem egyenlőre még csak elméleti, mert nincs kölyök kutyám, csak kíváncsi vagyok.

Szóval, van egy kutyám, aki minden oltását rendben megkapta, teljesen egészséges, mindennap sétálunk, és ahova csak tudom, oda viszem magammal.

De, ha veszek egy kölyköt(mert tervben van) akkor a kölyköt össze lehet engedni a naggyal, míg nem kapja meg az oltásait? Mert elméletileg a kicsit 12 hetes koráig nem nagyon szabadna kivinni, míg az oltásait meg nem kapja, mert ugyebár bármit összeszedhet, de ha én nem viszem ki, de össze engedem a naggyal, akkor ennyi erővel ki is vihetném nem? Mert a nagy hazahozhatja azokat a bacikat, amiket a kicsi is össze szedne. Vagy, a nagy immunitása miatt össze lehetne őket engedni? De a bacikat én is hazahozhatom a cipőmön. Mi lenne ilyen helyzetben a helyes, hogy a kiskutya a lehető legnagyobb biztonságban legyen? Mert a két kutyát mindenképp szeretném a kezdetektől kezdve együtt tartani, szoktatni, persze estére bent lenne a házban, de nappal azért mégis csak a kölyöknek is jobb, ha egy másik kutyával is lehet.


2013. szept. 14. 11:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha oltott a kutyád,simán,elvileg már néhány oltással rendelkeznie kell,amikor elhozod.
2013. szept. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egészséges, oltott kutya mellett simán lehet a kiskutya. Ha belegondolsz, a tenyésztők sem vákuumcsomagolásban tartják a kicsiket a többi kutyájuktól elválasztandó.

Arról, hogy kiviheted-e a kicsit, az állatorvosodtól érdeklődj, mert ő tudja, mennyire fertőzött a terület. Mi pl kivittük a kiskutyát a naggyal, mert az állatorvos szerint nem volt nagyon fertőzött a környékünk. Annyi, hogy nem engedtük kakit/pisit szagolni, és ahol nagyon tele volt szrva, vagy elfáradt, ott rákötöttem magamra, hogy majd egy tisztább mezőn elengedhessem. Illetve csak már ismerős kutyákkal engedtem az ismerkedést.

2013. szept. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2013. szept. 14. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!