Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát vegyünk?

Milyen fajta kutyát vegyünk?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves tesóm, szóval olyan családi kutyára gondoltunk, aki szereti ha tanítgatják, és nem makacskodik annyira és 10 km is képes lenne sétálni. Ugratnék vele, meg mindenféle. A mérete nekem mindegy, nem lenne egyedül otthon egész nap, mert mindig lenne valaki vele. Max. egy kicsit maradna egyedül. Ne legyen agresszív, és ne ugasson nagyon sokat. Nem házőrző kutyát szeretnénk. Kedves, engedékeny, tanulékony családi kutya.

Szeressen más állatokat, mert van otthon macska és nyúl. Tehát lehetőleg ne tépje szét őket.



2013. szept. 14. 20:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem erre a célra a Labrador Retriever lenne a legmegfelelőbb, mindent teljesít, amiket itt leírtál :) Nálunk a kisbaba testvérem tanult meg vele járni (miközben húzta-vonta a szőrét, fél kézzel benne volt a szájában, a kutya meg élvezte :D), nagyon szeret mozogni, az agresszivitás pedig olyan távol áll tőle, hogy még teát is főzne a betörőknek, ha megtanítanátok rá, szóval számotokra ideális kutya lenne :)
2013. szept. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A más állatok szeretetéről annyit, hogy nekünk van egy fehér bullterrierünk meg egy fekete cicánk. Együtt alszanak, játszanak, esznek. Eleinte félt tőle a cica, ha fújt, akkor a kutya iszkolt, de mostanra nagyon összebarátkoztak, kb 3-4 hónapos mindkettő. A cica egy másik kutyával is összeszokott, de ő elég durván tudott már vele játszani, ráfeküdt, földhöz vágta, nem bántotta, csak hát nem voltak egy súlyban. Kicsi korától próbáld hozzászoktatni a cicákhoz és ne legyen egyiknek sem rossz emléke a másik jószággal kapcsolatban és akkor talán sikerült majd megszokniuk egymást. :) Nem tudok ajánlani, csak gondoltam leírom.
2013. szept. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. szept. 14. 20:45
 4/16 anonim ***** válasza:
Nekem elsőre a leonbergi jutott eszembe. Az fontos, hogy ugratni csak már teljesen felnőtt kutyát szabad, különben tönkremehet a csípője.
2013. szept. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
2013. szept. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 tomi papa válasza:
szerintem ha hüjén is hangzik de a pitbull vagy a staffford mert szeretik a gyerekeket és sokat el viselnek tölük az én hugom pl:rá lépet a farkára de oda se kapot csak aréb lökte a fejével(staffirol beszélek nagyon ajánlom ezt a kutyát mert a családodat az élete árán is meg védené :-):-):-):-)
2013. szept. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Akiteki ***** válasza:

Whippet. Pont olyan, amit leírtál.

Mi az, hogy ugratni a kutyával?

2013. szept. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
előttem levő: nálam az ugratni a kutyával azt jelenti, hogy kiállítok egy botot, futok a kutyával és együtt átugratjuk az akadályt. a mamámnál van egy golden nagyon szeret ugratni, a másik mamámnál meg egy pincser ő is szereti ezt csinálni.
2013. szept. 14. 21:20
 9/16 Akiteki ***** válasza:
Még nem láttam ilyet, de jó móka lehet. A whippet biztosan élvezné. Helyből akkorát tudnak ugrani, hogy a vállamon landolnak.
2013. szept. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem menhelyen nézz körül. Nem vagyok kifejezetten menhely-mániás, úgy értem, nem csak ezt szoktam ajánlani, de ha nincs elképzelésetek és kedvenc fajtátok, szerintem ez a legjobb ötlet. A legtöbb helyen ismerik a kutyákat, tudják melyik gyerek, macsabarát, ki tudtok menni ismerkedni. Pl.Noénál érdemes körülnézni, bár nem tudom hol éltek.


[link]


[link]

2013. szept. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!