Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan foglaljam le a kutyámat...

Hogyan foglaljam le a kutyámat agyilag?

Figyelt kérdés

Trükk tanulás, játék a kertben megvolt már de sokáig nem foglalja le a dolog. Testileg le van mozgatva minden nap de agyilag nem. Valami megoldandó feladat kellene. Pl csináltam azt hogy eldugtam az egyik lyukas játékában jutalom falatot és ki kellett onnan szednie.

Tud valaki ajánlani valami hasonló "agyalós" feladatot kutyusnak?



2013. szept. 14. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Keress rá erre: klikkeres formálás. Ez nagyon elfárasztja a kutyát, mert folyamatos agymunkát igényel.

A keresős feladatok is nagyon jók. Kereshet kaját, játékot vagy embert. Ez azért nagyon fárasztó, mert ki kell választania a megfelelő szagokat a rengeteg szag közül.

2013. szept. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos a klikkerezés sem foglal le minden kutyát, ahogy az enyémet se. Én keresős játékokat szoktam vele játszani, de ez sem fárasztja le rendesen, na meg minden nap ezt se lehet, mert megunja, szóval átérzem a problémádat.


Esetleg vegyél egy KONG-ot, töltsd meg kajával, aztán azzal elvan egy darabig, de azt is csak ritkán érdemes neki odaadni, mert megunja. Szóval minket jobban lefáraszt az, hogy agyalunk azon mit lehetne velük csinálni, hogy elfáradjanak... Sajnos nem nagyon tudok segíteni :/

2013. szept. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Olyan, az együttműködésen alapuló sportok, mint az agility vagy a frisbee, szintén megfelelőek a kutya agyi lefárasztására, mert koncentrálni kell a gazdára. Vagy mint a dog-dancing.

A keresős játékot pedig meg lehet bolondítani szagazonosítással, ami annyit jelent, hogy 3 befőttesüveg közül a kutya kiválasztja azt az egy szagot, amit előzőleg egy 4. befőttesüvegből szagolt. Ha valakit érdekel, leírom, hogy kell megtanítani.

Illetve lehet kutyának való logikai "társasjátékot" is kapni.


Én mondjuk a formálással kezdenék, mert az egyrészt elég változatos tud lenni, hiszen gyakorlatilag minden tárgyra ki lehet találni valami formálható feladatot, illetve szerintem elég kevés olyan kutya van, akit nem lehet ezzel elfárasztani.

2013. szept. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!