Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most kerűlt hozzánk egy kóbor...

Most kerűlt hozzánk egy kóbor eb 1 éves lehet kábé, nagy termetű kb 60cm marmagass de soványka, fel akarom hizlani egy kicsit hogy ne nézzen ki olyan csúnyán. Én zsirt kevernék a tápjához de kb mennyit keverjek hozzá?

Figyelt kérdés

2013. szept. 15. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
nem kell hozzá semmit se keverni. ha rendszeresen kiadós mennyiséget kap akkor felhízik magától is. nyilván az utcán nem tud anyni kaját szerezni magának, még ha etetik se...
2013. szept. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
9%
Sokat nem érnél el vele, a szervezete úgyis csak annyit dolgozna fel a zsírból, amennyire éppen szüksége van, a többi kijönne. Amúgy is lehet, egy darabig fostos lesz, mert meg kell szoknia, hogy rendszeresen kap normális kaját, ki tudja, szegényke mit evett eddig. 1-1 adag kaja kora este, aztán szépen gyarapodik majd. Ne etesd túl, ne extrázd, nagyobb kárt is okozhat, mint hasznot. Inkább adj jutalomfalatot pluszban, ha valami okosat csinál.
2013. szept. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
11%
Ne tegyél hozzá zsírt, az nem segít, sőt! Adjál neki naponta 2-szer enni (ez azért is jó, mert a gyomorcsavarodás esélye csökken) jó minőségű tápot és hízni fog. Nem megy egyik napról a másikra. Ha gondolod, akkor egészítsd ki a kajáját hússal, de arra figyelj, hogy amikor húst eszik, akkor kapjon egy kis kalciumot is pluszba, pl. túrót, mert a sok foszfor a húsban nem tesz jót.
2013. szept. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%
Nyugodtan tehetsz hozzá zsírt, több kutatást átnéztem a témában, mikor hozzámkerült a csontsovány kutyám, ez alapján tettem az ételéhez zsírt, és tadamm! Végre valamitől felhízott. A kutyák a zsírt tudják talán a legjobban hasznosítani, 1-2 evőkanállal nyugodtan tegyél az ételéhez.
2013. szept. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Akiteki ***** válasza:
43%
Én olivaolajat tettem hízókúraként a tápra. Könnyebb volt elkeverni, mint a zsírt. De az is jó ötlet. Vigyázz, csak mértékkel, ne etesd túl!
2013. szept. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Eleve mit eszik? Mert ha ilyen teszkós sz.rokat vagy perdigreet vagy konyhai maradékot, azzal sok jót nem teszel vele. Vegyél egy legalább középkategóriás tápot vagy főzz neki húsfélét (rizzsel/tésztával, zöldséggel), adj naponta 2x enni és hozzá lehet keverni 1-2 kanálnyi zsiradékot. Túl sokat felesleges, mert még hasmenése lesz tőle.

De azért azt ne várd, hogy 1-2 hét alatt kétszer akkora lesz. Ez egy hosszabb folyamat. Az én kutyám is nagyon sovány volt és hónapokba telt, mire igazán összeszedte magát.

Esetleg, ha belefér anyagilag, beszerezhetsz egy immunovetet vagy béres minera cseppet. Ezek javítják a felszívódást, hasznos anyagokat tartalmaznak és javítják az étvágyat.

2013. szept. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Quadral ***** válasza:

Egyenlőre a nagyon nehéz zsíros kaják nem tesznek jót neki, ha eddig éhezett. Többször adjatok neki enni egy nap és inkább főtt rizst sovány hússal, aztán jöhetnek a zsírosabb belsőségek. Egyenlőre azt szokja, hogy kaja van a gyomárban. Orvossal is nézessétek meg.

Mikor hozzánk került a mentett kutyusunk, akkor ő is csont sovány volt. Kb két hete nálunk volt, de semmi jelét nem mutatta, hogy hízna, és megyegetett is a hasa. Giardia kizárásával kiderült hogy bélgyulladása volt+ még férges is! vagy 2 hónap kellett, mire rendbe jött.

2013. szept. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!