Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A négy hónapos csivava kutyám...

A négy hónapos csivava kutyám két napja hasfájós, ez gyakran előfordul?

Figyelt kérdés
Tegnap délután figyeltem fel arra, hogy a kutya nyüsszög székletürítés közben. utána nagyon levert volt, és csak ült, és sirdogált magában. órákon kerestül ezt csinálta, és közben még 2x kakilt, teljesen normálisakat. este nem bírtam tovább, elvittem az ügyeletre (addigra persze hirtelen jobban lett), és ott nem találtak semmit. kapott egy fájdalomcsillapítót, és hazaküldtek azzal, hogy figyeljem, hátha kijön még valami tünet. Ezek után teljesen jól volt, ma délelőtt 11 körül kezdett megint nyüsszögni, fújtatni, siránkozni. nem engedi, hogy a hasához nyúljak. keresi a társaságomat, de morog ha meg akarom vizsgálni. csak az ölemben akar feküdni, és kész - közben meg nyög és sirdogál. mit csináljak vele, nagyon nehéz látni, hogy szenved... (minden oltást megkapott, az utolsó kombináltat egy hete, de a rossz időre való tekintettel alig jártunk le)
2013. szept. 15. 11:22
 1/3 Akiteki ***** válasza:
Csináltass egy ultrahangot. Nekem ezt csinálta a kutyám és kiderült, hogy húgykő volt. Nem mondom, hogy a Tiédnek is az, de ki kell vizsgáltatni, nem normális dolog, ha fájlalja a hasát.
2013. szept. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%

Ne haragudj, de teljesen úgy beszélsz róla, mint egy kisgyerekről. Nekem ezek a "tünetek" inkább hisztinek tűnnek, mint szervi problémának. Főleg, hogy voltatok állatorvosnál és nem állapított meg semmit. Szerintem inkább csak azt szeretné, ha vele foglalkoznátok, ha minden figyelmetek rá irányulna és ezzel a viselkedéssel el is éri, hiszen babusgatod, ölbe veszed, vele foglalkozol. Az szintén nem normális, hogy morog, amikor hozzányúlsz. A falkavezérséggel is lehetnek gondok, igaz még kicsi, de ilyenkor már lehet tudatosítani, hogy ki a főnök és nem minden úgy történik, ahogy ő akarja. Elhiszem, hogy a legjobbat akarjátok neki, de egy kutya nem gyerek és nem tesztek vele jót, ha agyonbabusgatjátok. Érdemes elmenni kutyaoviba, suliba, akár 1-2 konzultációra és ott sok mindent elmagyaráznak.

Ja és az időre való tekintettel nem viszitek le? Nem csak nyáron lehet/kell sétáltatni, hanem télen, hidegben, esőben is. Ha hideg van nálatok, öltözzetek fel (nálunk mondjuk süt a nap), és tessék vele lemenni. Nem ölben, hanem pórázon. Jót fog neki tenni.

Persze nem látom személyesen a kutyát és azért figyelgesd, de nekem ez tényleg nem orvosi bajnak tűnik.

2013. szept. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kapott enni valami olyat, ami a gyomrának nem tett jót? Esetleg csontot? És egyébként mit kap enni?

És a rossz idő nem kifogás, ha egy kutya lakásban van, akkor is ugyanúgy legyen 3-4 séta.

Egyébként tényleg érdemes lenne egy hasi uh-t nézetni, ha nem múlik el. Ha pestiek vagytok, akkor a Lehel úti állatkórházban keressétek Vrabély dokit.

2013. szept. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!