Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki le tudná írni, hogy...

Valaki le tudná írni, hogy hogy kell nevelni/tanítani egy német juhászt? És hány hónapos kortól kell elkezdeni?

Figyelt kérdés

videót is küldhettek de le is irhassátok arra lennék kiváncsi, hogy hogyan tudnám megtanítani dolgokra mint pl: ha eldobok egy botot hozza vissza vagy, hogy játékos legyen, hogy hallgasson a gazdájára hogy idegentől ne fogadjon el kaját meg ilyesmi...

kezdő vagyok

előre is köszi a válaszokat!


2013. szept. 15. 11:25
 1/4 A kérdező kommentje:
ja és hogy lehet olyanra, hogyha azt mondom neki feküdj ülj meg ilyenek?
2013. szept. 15. 11:27
 2/4 Fannybaba8 ***** válasza:

Szia!

Járj vele kutyaoviba! Megéri szocializáció szempontjából is! Ajánlom neked a 101 kutyatrükk című könyvet nekünk nagyon bevált! Az hogy játékos legyen az nem tanítható! Ha szeret labdázni azaz apportos a kutya az csak jó mert akkor azzal tudod motiválni! Az alapokat ül,fekszik, marad, hozzám egészen kölyök korban kell tanítani mert ezek a leghasznosabbak! A lényeg soha ne erőltesd a dolgot és a kutya fogja fel úgy hogy ez az egész csak játék és sok pozitív megerősítést kapjon!


Itt egy pár videó:

http://www.youtube.com/watch?v=52IQVDORCc0


http://www.youtube.com/watch?v=ozp-0JhG4nw


http://www.youtube.com/watch?v=fOPGuFQV_d4

2013. szept. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Erről könyveket szoktak írni. Ezért azt javaslom neked, hogy menj el egy könyvesboltba, és keress kutyaneveléssel és tanítással kapcsolatos könyveket. Ha rászánsz egy délutánt, hogy mondjuk beülj egy Libribe, akkor még fizetned se kell érte, és biztos, hogy használhatóbb tudást szerzel így, mint itt.

Illetve, ha lehetőséged van rá, akkor menj el kutyaiskolába, mert egy kezdő olyan problémákba ütközhet a kutyával kapcsolatban, melyre nem számít, és nincs is felkészülve rá. Sőt, én emlékszem, kezdőként a pórázt is alig tudtam kezelni, folyton belegabalyodtam. xD Ráadásul a nj nem tipikus kezdő kutya szerintem.

2013. szept. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem egy nagy ötletem volt az életem első kutyájával kapcsolatban.

Úgy neveltem, mint egy gyereket.

Természetesen nem szó szerint kell érteni, hanem átvitt értelemben.

Szép szóval és nem fegyelmezéssel.

Sokan a kutyasuliban inkább a fegyelemre esküdtek, de nem jött annyira be nekik. A legtöbbször a német juhász túltenyésztéséből adódó gondok is nehezítették a munkát, de ez legtöbbször a gyenge idegrendszert és agresszivitást jellemezte a kutyánál.

Sokat megnéztem akkoriban és nem akarom megbántani a tenyésztőket de ritka selejt mindegyik, beleértve némely méregdrága ilyen-olyan díjazott kutyát. Főleg ezek a kolbász vastagságú és sörösüvegorrú "munkakutyák", ahogy szegényeket elb@..ták. Szerintem szörnyűek és nincs semmi az eredeti kutyából bennük.

Harminc éve a német juhász akkora volt mint egy borjú, mert van emlékem a gyerekkoromból. A nevelőapám rendőr lévén hozott egy leselejtezett kölyköt és az a válláig felugrott és oda rakta a mancsait, miközben nyalta a füleit.

Semmi felesleges agresszió nem volt benne és mint egy gyerek úgy játszott velünk és vigyázott ránk, el ne lökjön.

Ezért én direkt nem választottam fajtatiszta német juhászt, hanem rottweiler-németjuhász keveréket. Jó döntés volt.

Igaz annyira nem finom, mint egy német juhász, inkább robosztus és tud durván játszani.


Szóval, párizsi kockára vágva és pár napi ismétlés.

Ezt egy könyvből nem fogja tanulni, hanem inkább a kutyasuliban lesik el egymástól többnyire maguk a kutyák.

De ülni feküdni maradni és a behívás otthon is megtanulható.

Viszont vidd sok ember közé mindig. Legyen az falunap, fesztivál és miegymás.

Itt fogja megismerni, hogy ne legyen agresszív az idegennel.

Nem kell félni, otthon a területét védeni fogja így is, csak nem kell attól félned, ha véletlen gyerek vagy esetleg megszökve idegen közelébe kerül, akkor nekitámad.


Ha az első ül parancs biztosan megy már, akkor jövet a fekszik majd a marad.

Mindegyik ülésből jön! Itt megtanulja, hogy amikor a gazda megáll, ő automatikusan ül a BAL lábhoz.

Majd fekszik, majd marad.

Legtöbbször egy csomagot is őrizhet.

Lehet az eledel is.

Mindig vezényszóra egyen otthon is.

Tehát amikor a nagymama eteti ne fusson neki hátulról és ugorjon a hátára, hanem várja ülve a tied parancsot.

Lehet ez tíz perc várakozás is, mert türelmet így fogja megtanulni.

Ha kell segítség nyugodtan kérdezz privátban is.

2013. szept. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!