Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a kiskutya...

Mi a véleményetek a kiskutya lenyomásáról, ha nem akar leállni a harapdálásról?

Figyelt kérdés
A 4 hónapos kutyám a fogváltás időszakában van, megint azt hiszi, hogy szétharapdálhat, így szép véres sebeket szerzünk. Természetesen biztosított neki minden lehetőség a rágcsára. Azt javasolták, hogy kezeljük, úgy, ahogy a nagy kutyák. A nagy kutyámnak ha elege van belőle rámorog a kicsire, néhányszor figyelmeztetőleg. De általában ettől még nem áll le, csak akkor, ha az földhöz nyomja. Mi is kipróbáltuk ezt, és azonnal abbahagyja a harapdálást. Persze néhány óra múlva elkezdi újra.:) Ez vajon jó módszer? Nem teszek kárt a kutyában lelkileg? Esetleg, ha nem a legjobb módszer, van még valami ötlet?

2013. szept. 15. 14:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%

hát figyelj, így nem lehet hozzáállni a kutyaneveléshez, hogy kárt teszel e benne lelkileg vagy sem

nem tudom milyen fajta kutya és mekkorára fog nőni, de ha már most véres sebeket harap rajtad, mi lesz később?

szerintem csak szimplán vágd szájba, persze ennek mértéke attól függő legyen, hogy mekkora a kutya, ha nagyon kicsi nem kell neki akkorát adni, hogy megszédüljön :D

az a lényeg, hogy vegye a lapot, hogy ezt nem szabad és ez nem játék, ne hagyd, hogy a fejedre nőjön

2013. szept. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem a válaszod lényegét, bár a szájbavágást semmiképpen nem fogom kipróbálni, mert attól tartok az a kettőnk közti kötődést gyengítené. Tudom, hogy így nem lehet hozzáállni a kutyaneveléshez, de számomra ez is egy szempont, és ez így is marad.
2013. szept. 15. 14:44
 3/12 anonim ***** válasza:
39%

te tudod, a te kutyád, úgy neveled, ahogy akarod, de akkor ne csodálkozz ha 1 éves korára nem lehet megsimogatni se mert ahogy nyúlsz felé már rágja a kezed...

egyébként szerintem a leghatásosabb módszer és nem kell félned attól, hogy megromlik ettől a kapcsolatotok

a kutya nem sértődik meg ha szájba van vágva, nem fog rád ellenségként tekinteni, de még csak a bizalmadat sem veszted el nála, csupán tudatod vele, hogy ezt nem szabad

ők falkán belül is így intézik el sokszor az ilyet

2013. szept. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez egy ilyen időszak és el fog múlni,de csak akkor,ha a kézrágást minden esetben tiltjátok.Nem azért rágja,amiért mondjuk egy cipőt,hanem mert így játszana veletek vagy jut figyelemhez.Kéz helyett legyen egy rongy ,amit húzigálhattok közösen.Ha ráfog a kézre hangosan,mint az alomtestvér tenné ha fáj neki,kiáltsatok fel.Ha megint folytatja.egyszerűen ott kell hagyni,befejezni a játékot.
2013. szept. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A kutyát megütni nem fogom, nem is akarom, számtalan helyen lehet olvasni ennek a hátrányairól a neten. Főleg nem egy eléggé domináns, eredendően harci kutyával szemben. Utolsó válaszoló: a felsikítás, vonyítás egyeltalán nem működőképes. Az, hogy otthagyjuk valóban bejön sok esetben, de néha meg semmit nem ér.
2013. szept. 15. 16:19
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem is olvastam végig, felesleges. Egy 4 hónapos kölyköt, mivel váltja a fogait lassan, nem szabad lenyomni azért, mert rágcsál. Nagy hiba lenne. Adni kell neki olyan rágókát, vagy játékot, amit rághat.
2013. szept. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

megint az a rohad*k vagyok aki a szájbavágást támogatja

ne a netről szeddj infót, sok hülyeség van ott

és egy domináns, harci kutyánál meg FŐLEG nem szabad hagyni, hogy a fejedre nőjön

egyébként leírhatnád, hogy milyen fajta vagy milyen keverék

tudom, hogy hülyén hangzik, de az ilyen kutyák nem is ránőnek az emberre, hanem átveszik a falkavezér szerepet, mert te is leírtad, hogy hajlamosak rá

csakhát amikor a hírekben halljuk, hogy megtépte a gazdit, akkor mindenki levonja az általános következtetést, hogy biztos ütötte, vágta, éheztette, 1 méteres láncon tartotta és biztos ezért, holott lehet, hogy csak hagyta, hogy az állat felülkerekedjen rajta és ő legyen a főnök

és ugye a falkában, ha odanyúlsz a főnök kajájához vagy bármi más sértést teszel ellene, megküzd veled

tudnod kell, hogy három eset van ilyenkor: ha te vagy a főnök, ha egyenrangúnak tekint titeket a kutya és ha ő a főnök, remélem logikus, hogy balról jobbra haladva rosszabbodik az állapot

ne ess ebbe a hibába!

2013. szept. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kár, hogy nem olvastad végig, mert benne volt, hogy biztosított minden lehetősége a rágcsára: gumijàtékok, kötélcsont, préselt marhabőr csont, rágóropi, plüssállatok. De nem sokáig érdekli, ha a kezünkre támad, próbáljuk ezekre átirányítani a figyelmet, de nem ér semmit. Elhiszem, ha azt mondod, hogy felesleges lenyomni, de akkor adj aleternatívát, mert nem gondolom, hogy hagynunk kell, hogy olyanokat harapjon belém, hogy folyik a vérem és még kék foltjaim is lesznek. Fogváltásig a nem, és, hogy otthagytuk bejott. Most már nem!
2013. szept. 15. 16:41
 9/12 anonim ***** válasza:

Tisztázzunk egy apróságot: a "harci kutya" attól "harci kutya" hogy harcoltatják. Gondolom te inkább úgy értetted hogy pitt vagy valamilyen más típusú terriered van. Ne keverjük a kettőt.


Én azt mondom hogy ha nagyon bedurvul akkor hagyjátok abba a játékot és pár percig hagyjátok egyedül, ne foglalkozzatok vele és majd szépen rájön hogy van egy határ amit ha átlép akkor nincs játék.


Illetve érdemes lenne felkeresni egy környékbeli kutyaovit, ártani nem fog ártani és te is sok dolgot meg fogsz ott tudni tanulni.

2013. szept. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem fizikai fenyítéssel csak a nagyon problémás kutyákat szabad nevelni, és azt is szakértelemmel. Mint pl. Caesar Millan. Bár az ő módszere elég egyedi, de tény, hogy az esetek nagy részében célra vezető.

http://www.youtube.com/watch?v=tRJbnNLdN-I


Ha a kutya elkezd harapdálni, sikíts fel, hogy megijedjen, és hagyd őt ott 10-20 percre. Ne foglalkozz vele, ne is nézz rá. Ha szépen játszik, akkor dicsérd meg.

Szerintem egy kölyöknél ez a földre nyomás annyira felesleges és szükségtelen. Ne úgy akard nevelni, hogy megfélemlíted, hanem érd el azt, hogy ne akarjon olyat, ami miatt megharagszol rá.

2013. szept. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!