Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor ajánlott ivartalanítani...

Mikor ajánlott ivartalanítani az 5hónapos kan kiskutyam?

Figyelt kérdés
Egy ismerosom mondta, hogy o 8 honaposan ivartalanitatta a kan kutyajat es soha nem ment egy szuka utan sem. En azt szeretnem hogy az en kutyusom is ilyen legyen, ne legyen vele ilyen gond. Meg az ivarérés elott kell ivartalanitani, vagy utana? Hany honaposan kell?

2013. szept. 15. 16:42
 1/10 Akiteki ***** válasza:
100%
Mindenki másra esküszik. Én szeretem, ha eléri a végleges méretét és utána. Fajtától függően 6-18 hónapos kor között. A kistestűeket hamarabb, a nagyokat később.
2013. szept. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Akiteki ***** válasza:
100%
Egyébként ha később ivartalanítod, akkor sem fog a szukák után koslatni.
2013. szept. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ivarérés után. Sajnos ma már egyre elterjedtebb, hogy ivarérés előtt ivartalanítanak, de én és még sokan mások nem tartjuk jó ötletnek. Kellenek azok a hormonok ahhoz, hogy a kutya rendesen kifejlődjön.
2013. szept. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is mindenképp ivarérés után javaslom, mikor már teljesen kifejlődött a kutya.
2013. szept. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Ivarérés előttit pártolom.De már az is jó,hogy nem sajnálod a heréit és hajlandó vagy ivartalanítani.
2013. szept. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzőekkel: ivarérés plusz végleges méret elérése után. Nem egy példát láttam, hogy rotit, bulldogot, staffot előbb ivartalanítottak, és nem zömökök, hanem nyúlánkok, vizslaszerűek lettek.
2013. szept. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ivarérés előtt is nyugodtan lehet,a kutyának jobb természete lesz.Nincs dominancia,nincs az agresszió legcsekélyebb jele se.

Mivel kutyáknál nem csak a herék,hanem a mellékvese kéreg is termel hormont,így nem fog kimaradni semmi.


Nekünk 2 kan kutyánk van,az egyik ivarérés után lett ivartalanítva,domináns kutya,következetes határozott gazdát igényel,a másikat ivarérés előtt vittük a dokihoz,és még most is egy nagyra nőtt szeleburdi kölyök,pedig már felnőtt.


De kérdezd meg az állatdokitokat,ő mikor ajánlja.

2013. szept. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az hog mennyire domináns nem feltétlenűl kötődik ahhoz hogy mikor lett ivartalalnítva. Én 11 hónaposan ivartalanítottam a kutyámat, de nem lett domináns.
2013. szept. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Akiteki ***** válasza:
100%
Nincs összefüggés a dominancia és az ivartalanítás időpontja között. A 11 évesen ivartalanított kutyám világéletében nyuszi volt, nem foghatom rá a heréire. :)
2013. szept. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Aki 8 hónaposan ivartalanította, ő neki kisebb méretű maradt a kutyája, úgymond lány méretű. Én is szeretném, hogy az enyém kisebb maradjon. Akkor ivarérés előtt vagy után ivartalanítsam?
2013. szept. 16. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!