Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi legyen? (többi lent)

Mi legyen? (többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy kan tacskó mix kutyánk. Amióta ki van ivartalanítva elég jó kutya lett. Egy baj van vele. Elég kiszámíthatatlan, hogy melyik kutyával jön ki jól, és melyikkel nem. A szuka kutyákkal jobban ki jön, de van 2 kan kutya ismerőse is, akiket nem bánt. A nála nagyobbaktól eléggé fél, és rájuk morog. Szóval egyszerűen kb a kedélyállapotától függ, hogy kit szeret, és kit nem. A helyzet az, hogy szeretnénk örökbefogadni mellé egy kutyát. Régen volt mellette másik kutya, egy kb vele egy nagyságú szuka. Az a kutya, amit kinéztem, az is szuka. Nem tudoim, hogyan reagálna rá? De már unom, hogy az Ő kedvétől függ, hogy jöhet-e ide vendégségbe kutya, vagy hogy éppen játszik egy jót a másik kutyával, vagy rámorog. Én vagyok a falkavezér, egy pillantásommal, megmondom neki, hogy inkább ne menjen oda egy adott kutyához. Mindenben hallgat rám, csak ezzel van probléma, hogy kiszáámíthatatlan, hogy jóban lesz-e egy új kutyával.

2013. szept. 15. 17:54
 1/2 anonim válasza:

Szerintem jó ötlet lenne!

Különben is, azt írtad hogy a szuka kutyákkal jobban kijön, nem?

Akkor miért félsz?

Különben is, nekünk is volt olyan kutyánk, és van is, aki a mostani legjobb barátjával nagyon jól kijön, ám kezdetben nem szerették egymást, úgyhogy azok alapján amit leírtál, szerintem jól kijönnének egymással, ha pedig nem, akkor úgy is egy idő után összeszoknak, párszor rá kell szólni amikor morog a másik kutyára, és kész, megtanulja.

SOK SIKERT!

Ha megfogadod a tanácsomat, akkor nyugodtan hozhatsz melléje gy szuka kutyát, gond nélkül!

2013. szept. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 sippara ***** válasza:
Első körben meg kéne tanulnod kezelni, kontrollálni az agressziót - már morgás szinten is -, amíg ez nem megy, én nem hoznék mellé másik kutyát.
2013. szept. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!