Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyánk rákos, mi az ellenszer?

A kutyánk rákos, mi az ellenszer?

Figyelt kérdés

Tehát úgy látjuk hogy rákos, két olyan kisebb "csomó" van rajta, és az egyikből, máma kinyomtam a gennyet és azért jött belőle, mindjárt le is hintőporon, de vajon mi az ellenszer?

Valamilyet lehet venni boltba?

- Egy idősebb, öregebb kutyáról van szó(Puli kutya)

És hát van már egy jó pár kiló méter a lábába, nagyon barátságos, készséges, és okos, tehát családtag, mindenki tudja mire gondolok, hiszen gondolom ti is nagyon szeretitek őket.

És hát nagyon szeretnénk rajta segíteni!

Volt neki a fia, aki nemrégiben, tavaly halt meg, azóta nem annyira sokat mozog, és azóta lett ilyen betegesebb, a szeménél is van amikor gennyezik, ám arra lehet venni az állatorvosnál ilyen sprayt, úgyhogy azt tudjuk kezelni, csak ugye a sebeket nem tudjuk hogy hogyan kellene kezelnünk :(



#kutya #rák #tanya #rákos kutyák #rákos puli kutya #a kutya rák ellenszere
2013. szept. 15. 17:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mégis honnan állapítottad meg hogy rákos? Amúgy tudtommal még a tudósok se tudják rá az ellenszert, de nem is gennyes kinövésként jön elő...


Nézessétek meg állatorvossal!

2013. szept. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de honnan a fenéből tudod, hogy rákos, ha nem is vittétek állatorvoshoz?!

Ezt nem tudod otthon megállapítani és felesleges kihívni az orvost, mert nincs röntgenszeme. Tessék betenni a kocsiba és elvinni egy jól felszerelt állatkórházba.

De azért ledöbbent, hogy ez magadtól meg sem fordult a fejecskédben.

2013. szept. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Még az orvos sem mondja ki ránézésre egy kutyáról, hogy rákos.Ha pedig gennyes csomó van a kutyán, azt nem nyomkodni kell és hintőporozni, hanem orvoshoz vinni, aki lekezeli megfelelő módon. Ha csak kicsi az a csomó és a kinyomás után el is múlik, akkor is, mindenféle sebet Betadinnal kell kezelni. Még az embereknél is.
2013. szept. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöma válaszokat!

Nekem is úgy mondták, úgyhogy bocsánat hogy tévedtem! Aggódtam és egyből roszra gondoltam!

Úgy is jön majd az állatorvos,mert tanyán lakok akkor megkérdezem.

És a betadin az vény nélkül kapható?

(Minden válaszra ment a ZÖLD mancs)

2013. szept. 15. 18:06
 5/10 A kérdező kommentje:

Abban a (pusztamérgesi) állatorvosban megbízok, aki szokott jönni, megkérdezem!

Még egyszer sem tévedett!

Majd töltök fel a sebről egy képet holnap, lehet hogy valamelyikőtökm többet is tudna akkor már mondani, mert így látatlanban elég neghéz tudom :(

2013. szept. 15. 18:10
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el orvoshoz, kiműtik, szövettan és kiderül.

Ha mákod van csak bőrférges vagy zsírcsomó.

2013. szept. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A gennyes csomó nem rák,hanem fertőzés,vagy megszúrta,vagy megcsípta valami.

A Betadin kapható recept nélkül.Az már jobb gondolat,mint a hintőpor.

2013. szept. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Értem, de nem tudom hogy megcsípte-e valami, mondjuk kicsit érdekesnek találtam mert ugye belenéztem a sebbe egy kis "hold" szerű luk volt.

A másik, hogy állatkorházba kicsit nehézkesen tudnám elvinni, mert nem túl közel van, és ugye egy olyan pulikutyáról beszélünk, aki még szerintem életében nem autózott, szóval azt kicsit nehézkesebben tudnám sajnos megoldani, ám az állatorvosunk is biztos tud mondani valamit szerintem. Csak ugye addig kezelni valamivel, azért is kérdeztem meg, amint járunk(valószínű holnap, vszünk ilyen ellenszert amit lejebb írtak) Ám akkor holnapra töltök fel egy képet is.

2013. szept. 15. 18:17
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyug nekem volt rákos állatom az nem ilyen. Valószínűbb hogy megszúrta valami, esetleg verekedet és megsérűlt, a helye begyulladt azért gennyes. Mivel kifakadt jó lenne ka le tudnátotk vágni a seb körűl a szőrt hogy könnyebb legyen tisztán tartani. Menj el a gyógyszertárba és kérj hipermangánt, betadint vagy valami más fertőtlenítőt amivel naponta többször is kitisztítod addig is amíg jön a doki.
2013. szept. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Apámat megkérdeztem, és azt modnta amit, feljebb is leírtak hogy zsírcsomó, és hogy bűzmirígy gyulladása van ezt mondta ha jól emlékszem.

2013. szept. 16. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!