Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a cikkről?

Figyelt kérdés

[link]

Ezzel tényleg el lehet érni feltétlen fektetést? Nekem elég durva módszernek tűnik, nem hinném, hogy a kutya ezt örömmel teszi. Nem szívesen alkalmaznám, nincs valami finomabb módszer arra, hogy azonnal bármikor lefeküdjön?


2013. szept. 16. 00:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem durva módszer... Viszont csak annyit szeretnél, hogy a "Fekszik!" vezényszóra lefeküdjön, vagy hogy fekvő helyzetben várjon rád hosszabb ideig?
2013. szept. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%
Végig sem olvastam, abbahagytam ott, hogy " negatív élmény nyújtásával"
2013. szept. 16. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%

Hát ez nekem sem túl szimpatikus módszer, bár csak átfutottam. Én maradok a "jutifalit a lába közé teszem" módszernél, ami eddig mind2 kutyánknál bevált.

"Ezzel egy időben a másik kezünkkel a pórázt előre és lefelé rántjuk, felemelt karunkat leeresztjük, mintha a fejére akarnánk ütni."

Nem így lesznek a habzó szájú, mindenkitől rettegő, esetleg ok nélkül támadó kutyák?

2013. szept. 16. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
ezzel a módszerrel a kutya akkor is meg fogja csinálni a feladatot, amikor a vad ott ugrik ki előtte, és a gazda kiadja az utasitást. mig a jutifalatos cunkizázós, szinte 100%, hogy felkel, max. egy esetben marad fekve, ha megijed a vadtól. Semmi baj nincs ezzel a módszerrel. Persze lehet jutalomfalattal is hetekig vacakolni, csak mondjuk meg kéne mutatni azt is a kutyának, mi van, ha az utasitás ellen cselekszik.
2013. szept. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne felejtsétek el, hogy ezek nem sima családi hobbikutyák! Még egy eleve ilyen célra tenyésztett alomból se biztos, hogy minden egyed alkalmas lesz a feladatra. Ők olyan magas ösztönhőmérsékleten dolgoznak, amit egy átlagos gazdi el se tud képzelni, de az tuti, hogy ezen a szinten már nem tudná kontrollálni a saját kutyáját. Nem vagyok otthon a munkakutyázásban, de azt azért tudom, hogy őket nem úgy képzik ki mint egy átlagos családi kutyát. Amelyik alkalmas egyáltalán erre a feladatra, azt nem viseli meg lelkileg ez a kiképzési módszer. Amelyiket megviseli, az eleve alkalmatlan.
2013. szept. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
Egy pozíció kialakításãra ennėl már jobb módszerek vannak pl.a klikkerrel formázás,amit egyébként munkakutyák kiképzésénél is használnak már.Lehet időigényesebb,de sokkal inkább az együttműködésre épít,nem pedig a kényszerítésre.
2013. szept. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

Azért a fekvést formálással megtanítani :D nah mindegy.


Hogy válaszoljak a kérdésre, ezzel igen el lehet érni a feltétlen fekvést.. mivel jó párszáz évig így csinták és müködött is.

Persze ne térjünk ki ennek a kutyának a lelki világára..


Jobb módszerek léteznek, a klikkerel tényleg el lehet érni, már én az azonnali fekvést labdával értem el.

2013. szept. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
98%
Ebben a cikkben vadászkutyáról van szó. Ha a kutyának dolgoznia kell, a lehetőségét sem szabad meghagyni, hogy a vezényszóra ne azonnal, akár reptében is, ne hajtsa végre a fektetést.Ugyanez vonatkozik a "rendőr" kutyákra is. Nincs idő arra a kiképzésnél, hogy klikkeljenek, meg etessenek. Az életük a tét az időben, feltétel nélkül megcsinált fekvésnél.
2013. szept. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 zsuzsabazsa ***** válasza:

Nincs ebben semmi különös és kegyetlen. A végén ahogy írja a gazda nem fukarkodó dicsérettel oldja a kutyát ami a legtermészetesebb.

A kifejezetten munkára használt kutyáknak ez a bevett módszer egyike.

Amit meg mások csak a saját maguk szórakoztatására, és a kutya szórakozására csinálnak, azt csinálják úgy ahogy nekik tetszik az sem rossz csak hosszadalmasabb. A kifejezett munkakutyázás az más kiképzést igényel, mint egy hobbi célú.

2013. szept. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nekem border colliem van, nekik nem való az agresszív nevelés, visszaüt. Érzékenyek... Viszont szeretném, hogy feltétlen feküdjön, pl ha úttest felé rohanna, vagy egyéb életbevágó szituációkban. Nem szimpi a módszer, mégis megfordult a fejemben, hogy kipróbálom, de nagyon nem szeretném, hogy a kapcsolatunk rovására menjen, vagy féljen tőlem, mert sportolni szeretnék vele, ahol szükséges a bizalom és a jókedvű engedelmesség, vidámság.
2013. szept. 16. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!