Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Folyamatosan "vinnyog" a...

Folyamatosan "vinnyog" a kutyám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Husky-nk van és nagyon beszédes kutyus. Amivel nem is lenne sok gond, viszont az utóbbi 1 hétben iszonyat hisztis lett. Most reggel (hajnalban) 10 percen át ugatott, vinnyogott, sírt az ajtóm előtt hogy bejöhessen. Be szokott jönni minden reggel de kiraktam mert már itt bent is ugatott. Mellettünk lakók vannak így sajnos nem hagyhattam figyelmen kívül azt hogy ő ugat, és ki kellett raknom a házból. Máskor bevállt az hogy nem figyelek rá és akkor abba is hagyta a hisztit.


De ezt sajnos ha hajnalban játsza el akkor nem tudok vele mit kezdeni muszáj közbe lépnem.

Mostanában ha felhúzom a pulcsimat vagy a zoknimat vagy cipőmet, akkor azt hiszi hogy megyünk sétálni és teljesen begőzöl. Ma reggel is felöltöztem "otthoni" ruhába, és ő ezt a sétával azonosította. El is kezdte a pórázát nyakörvét szagolgatni, és aztán nekizendített. MAikor látta hogy megyünk akkor hisztizett mint egy őrült.



2013. szept. 16. 08:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A séta jó,de nem mozgatja le a kutyát.Kellene neki valami húzós sport,ami leizzasztja,akkor nem lesz olyan aktív.Szerintem a lakók a kint szirénázó kutyut éppen olyan jól hallják.Szóval első körben lemozgatás,aztán nevelgetés.Ha a póráz látványára ugat,vinnyog,gyakran vedd elő és ne menjetek sehova,vagy tedd vissza.Ha közömbössė válik,akkor lehet kivinni.De alap,hogy ne legyen tele energiával,mert akkor egy ilyen szituban még kevésbé tudod kontrollálni.
2013. szept. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
0%
vidd el orvoshoz.
2013. szept. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Pedig erről az erőszakos viselkedésről úgy tudod leszoktatni (ahogy te is írtad), h nem figyelsz rá olyankor, ha csinálja. Észre fogja venni, h nem ér el semmit. Tudom, h a szíved szakad meg, de ne beszélj és ne érj hozzá, ne nézz rá. Ne büntesd kizárással, ő csak a jutalmazást érti. Ha romlik a helyzet, és nem mész semmire, vidd el hozzáértőhöz (kiképző, kutyaiskola).
2013. szept. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A szomszédoknál érdeklődj,hogyan viselnék a hisztit.Minden egyes alkalom,amikor engedsz neki,csak megerősíti ezt a viselkedést.
2013. szept. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
+ minden egyes alkalommal, amikor elhallgat, dicsérd meg
2013. szept. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ivaros? Kan? Van tüzelő szuka a környéken?
2013. szept. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ivartalanított, kamaszodó szuka(10 hónap). És hajnalban amikor felkel akkor nincs mindig időm lemozgatni. Mert a sétáig is el kell jutni. felöltözés stb.

És most sétát írok, de az nálunk 1-2 óra aktív futást jelent(persze azért megállunk néha szaglászni, ásni egy két gödröt). Lemozgatva le van minden nap. mostanában agyilag is próbálom lemozgatni, de valahogy akkor is kezelnem kell ha ezt műveli hajnalanta...

2013. szept. 16. 15:08
 8/11 anonim ***** válasza:
Pont egy nagyon magas energiájú fajtát választottál, szerintem kevés neki ez a séta, amit nyújtasz neki (ugye fajtán belül is vannak nyugisabb vagy energikusabb egyedek, lehet hogy a tiéd épp az utóbbi). Nekünk labradorunk van, sétál, fut, játszik, tanul, és egy nyikkanása nincsen másnapig :) esetleg próbáld ki a biciklis szánhúzást. Nekem ez a dolog, hogy a felöltözésed összekötötte a sétával erre enged következtetni, alig várja hogy menjetek, mert már nem tud megülni a fenekén és ezt a sok sok energiát hangoskodással vezeti le.
2013. szept. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, egész biztosan sok benne az energia. Csak az a gond hogy én délután tudom csak elvinni futni. Akkor le is van mozgatva rendesen. Úgy kell hazahúznom. De másnap reggelre kipiheni magát. Eddig nem volt ez gond. Mostanában kezdte ezt el. Mondjuk mostanában az étvágya is határtalanná vált.

próbálom itthon is kicsit lemozgatni de a labdázást a kertben hamar megunja. Az agyát szoktam fejleszteni egy kis jutalom falat kereséssel. Eldugom a jutalmat és ki kell szednie nehéz helyekről.


Kb 2 hónapja is ezt csinálta. Olyankor reggelente barátom dobálta neki a labdát és futkosott vele. És az elég is volt neki.


Szándékosan választottuk ezt a fajtát, mert terep futó vagyok, és tudtam hogy minden nap el fogom magammal vinni futni (és így is van)

2013. szept. 19. 07:35
 10/11 anonim ***** válasza:

Úgy vettem ki a szavaidból, hogy le van mozgatva a kutya (futás után úgy kell hazahúznod, azt írtad), ezért szerintem itt nem ez a baj - bár ha te is jól futsz, eljárhatnátok canicross rendezvényekre.

Én megmondom, hogy szoktattuk le a kutyánkat a hajnali ugatásról, vinnyogásról. Mi is úgy tudtuk, hogy nem kell rá figyelni, s akkor egy szép nap abbahagyja. De amikor párom, aki 5kor kel, már napok óta nem tudott rendesen aludni, egy szép hajnali napon hozzávágott a kutyhoz valami keze ügyébe esőt (asszem egy félig üres üveg ásványvíz volt), hozzá csúnyán káromkodott. Az eredmény: soha többé meg se nyikkant a kuty éjszaka.

Tanulság: van, amikor a türelem és a csönd dicsérete kevés. Szerintem engedd be a szobába, ha eddig is bejöhetett, de ha hangoskodik, büntesd meg, s ha erre abbahagyja, dicsérd.

Nálunk a csönd dicsérete azt eredményezte, hogy a kutya egyeket ugatott 5-10 másodpercenként. A büntetés hozzáadásával sikerült a problémát mérsékelnünk egyedül.


A sétával kapcsolatban: akkor induljatok el, mikor nyugodt. Mi ezt úgy segítettük elő, hogy "felszerszámozás" előtt leültettük, így a nyugodt testhelyzettel nyugodtabb viselkedés is következik.

2013. szept. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!