Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki el tudná magyarázni...

Valaki el tudná magyarázni nekem mi a különbség a svájci fehér juhászkutya és a német juhász között?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam,hogy jellemre egyáltalán nem hasonlítanak. Főleg a svájci tenyésztők/gazdák szeretik kihangsúlyozni,hogy:A Svájci Fehér Juhászkutya NEM Német Juhászlutya! Tulajonképpen a német juhászból "alakult ki" fajta. Azt nem értem,hogy elvileg csak fehér német juhászokat raktak össze,tehát nem került bele semmilyen más fajta,akkor,hogy lett belőle új FCI által elfogadott fajta. Tehát akkor,hogy lehet ennyire különböző a jellemük? Ennyi erővel akkor munkavonalas meg a show német juhász is lehetne külön fajta. Valaki elmagyarázná nekem,hogy ez hogy működik?

2013. szept. 16. 09:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Célirányos szelekcióval néhány generáció alatt nagy változásokat lehet elérni. Az, hogy egy kutya fajta FCI által elismert legyen hosszú folyamat:

[link]

2013. szept. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Akkor ezt meg lehetne csinálni fekete német juhásszal is? pl. csak a fekete színre meg bizonyos tulajdonságokra célírányosan szelektálva, lehet,hogy 80 év múlva lesz Holland fekete juhászkutya, ami már nem számít német juhásznak.Nekem akkor is furcsának tűnik,hogy ettől már másik fajtának számít.

Akinek volt már mindkét fajta ki tudna emelni olyan tuljdonságoat amiben merőben különböznek?

Nem kötöszködni szeretnék,csak tényleg érdekel ez a téma.

2013. szept. 16. 10:29
 3/14 zsuzsabazsa ***** válasza:
85%

Itt van egy hosszabb leírás róla. Küllemben nem finomítottak rajta ezért maradt olyan mint régen. Egyébként a tulajdonságai megegyeznek a Német juhászával hiszen ő is az csak éppen fehér színben.


[link]

2013. szept. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, ezt a cikket olvastam már. A neten azt írják,hogy nagyon hasonló jellemben,viszont a gazdik/tenyésztők meg azt szokták írni,hogy különböznek.
2013. szept. 16. 11:28
 5/14 A kérdező kommentje:
Ezért zavarodtam össze, mert attól,hogy papíron más fajta attól szerintem biológiai értelemben német juhász, de vajon akkor most mi az igazság jellem tekintetében....
2013. szept. 16. 11:31
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
Hát nézd, én nagyon sok magyar vizslának (hasamra ütöttem, lehetne golden, német juhász, beagle, akármi) kikiáltott kutyát sem neveznék annak, pedig minden őse magyar vizsla volt, de ránézel és egyszerűen nem vizsla, óriási, agresszív, a feje sem az igazi - nem vizsla, na. Agyatlan szaporítás, bármelyik fajtát felismerhetetlenné teszi. Ennél sokkal többet el lehet érni tudatos szelektálással.
2013. szept. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%
Biológiai értelemben minden kutya kutya. Fajta attól lesz, hogy valamilyen tulajdonsága, külleme és jelleme alapján szétválasztják és onnantól beltenyésztést végeznek, nem keverik más fajtákkal, a megszületett egyedeket pedig nyilvántartják az ebtörzskönyvben. Tehát biológiai értelemben egy németjuhász, egy svájci fehér egy malinois is azonosak. Szerintem olvasd el mégegyszer az önálló fajtává nyilvánítás feltételeit, mert abban meg fogod találni a fajta definícióját: "meghatározott számú egyed, melyek stabilan örökítik sajátos jellemzőiket generációkon át". De ez nem biológiai defínició. Új fajtát te is létrehozhatsz, ha képes vagy megfelelni annak a szigorú feltételrendszernek.
2013. szept. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 zsuzsabazsa ***** válasza:
77%
A saját véleményem szerint lehet különbség, akármit írnak is mivel még sosem láttam fehér német juhászt mint munkakutyát versenyezni és ezenkívül egyik fegyveres testületnél sem láttam dolgozni. Elképzelhető, hogy ugyanolyan jó volna munkára mint a másik de mégis valahogyan nem népszerűsítik. Valahogy én is úgy érzem, hogy ki van közösítve. Mivel a németek kategorikusan elvetik a színe miatt, ezért lehet, hogy tudat alatt mi is ezt tesszük.
2013. szept. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen a fehér szín nem praktikus egy szolgálati kutyánál. Sötétben "világít", a szőrét is többet kéne gondozni, mert minden szutyok meglátszik rajta, az meg hogy néz már ki... Gondolom a munkakutyások sem szeretnek annyira kutyát fürdetni, ezért nem szerepel versenyeken, vagy csak nem akarnak kísérletezni, és megmaradnak a bevált fajtáknál.
2013. szept. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%
Maga a fajta már úgy lett tenyésztve, hogy a munkára való hajlama kissé háttérbe lett szorítva. Emellett mindig akad-akadt egy-egy példány, amelyik akár rendőr melletti munkára is képes. Egyszer láttam egy fotót egy fehérről, amelyik pl az amcsiknál keresőkutyaként kimagaslóan teljesített.
2013. szept. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!