Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF étrend - arányok?

BARF étrend - arányok?

Figyelt kérdés

Légyszi segítsetek, sok helyen olvastam a BARF és Prey Model étrendekről, és teljesen össze vagyok zavarodva a hús és húsoscsont arányát illetően.


Prey Model - legtöbb helyen azt írják, 70% hús, 20% csont, 5% máj és 5% egyéb belsőség (itt zöldségy-gyümölcs ugye nincs).


BARF - ennél az étrendnél több változatot is olvastam, valahol 60% hús,30% húsoscsont, 10% zöldség-gyümölcs, máshol viszont azt írták, 30% z-gy, 70% hús+húsoscsont, ennek a 70%-nak a 70%-a viszont húsoscsont (!), és csak a fennmaradó 30% hús.


Mik a megfelelő arányok? Nagyon nem mindegy a Ca-P arány szempontjából, ezért szeretném tudni, hogy nagy igyekezetemben ne okozzak kárt.


Köszi a segítséget!



2013. szept. 16. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát előszőr is találd ki, hogy melyiket szeretnéd választani.


PREY-el kapcsolatban tudok nyilatkozni.


5-10% organs (1/2 of this amount is liver)

10-15% edible bones

80-85% muscle meat (and the rest of the critter)


Bár én jelenleg egyszerűen megoldom mert nyulat kap mindenestől. Annál jobb meg nincs mert ezek az arányok az egész állatot számolják ki kb. hogy miből mennyi van benne.


Nem tudom hogy tudsz e angolul ha igen akkor


[link]


Ezt érdemes átlapozni.

2013. szept. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én PREY szerint etetek.

Hús 80%, csont 10%, máj 5%, egyéb belsőség 5%.

Mivel nem csontot hanem farhátat adok annak a hús-csont aránya 50-50%. Heti adaogokat csinálok, igy osztom szét a dolgokat. Tehát nam minden nap kap 5% májat hanem egy héten egyszer adom. Ha valamit nem érthetően irtam irj nyugodtan.

Egy kis BARF [link]

2013. szept. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én BARF szerint, 30% hús, 40% csontos hús és 30% zöldség/gyümölcs - ezeken belül is lehet változtatni, a kaki, szőr, stb. függvényében, de akiket én ismerek, a legtöbb embernek ez bevált.
2013. szept. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ahogy én látom, nagyjából az szokott döntő lenni, hogy adott kutya igényli-e a zöldséget, vagy nem, az meg gyorsan kiderül :)

Az enyémek pl. három nap csak húsozás után (amikor még úgy gondoltam, hogy majd külön zöldséges napot tartunk) elkezdtek vadul legelni, úgyhogy azóta minden nap kapnak zöldet, és eszembe sem jutna PREY-re átállni, mert látom rajtuk, hogy igénylik. Meg úgy vagyok vele, hogy ártani nem fog a zöld, legrosszabb esetben átmegy rajtuk mindenféle hatás nélkül, az meg belefér. Az arányokat amúgyis mindenki szokta módosítgatni, ahogy az adott kutyának jobb.

És ha megnézed, a BARF-os 40% csontos húsnak kb. a harmada, fele lehet tényleg csont, attól függően, hogy mit adsz nekik, és akkor már ha összeszámolod, ott vagyunk, mint a PREY, 20% csont, a többi hús. Szóval annyira nem különböznek, mint azt elsőre gondolnád :) Próbáld ki a szimpatikusabbat, aztán maximum váltasz.

2013. szept. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

a hús csont arányba eltérés tényleg minimális.


Ugye a nagy különbség hogy az egyiknél belsőség van a másiknál meg zöldség.

2013. szept. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Belsőség zöldség helyett?

BARF-nál is van belsőség nap, vki egyszer, vki 2x tart egy héten, ott kb. ugyanaz jön ki, mintha napi szinten adnád PREY szerint.

2013. szept. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hú már rég olvastam barfról, de úgy rémlik, hogy a belsőség csak opcionális.

Valami olyasmire emlékszem hogy max x adagot egy héten ha akarsz de nem muszáj, Preynel meg ugye kötelezően van előríva az x-y belsőség adag.


Tehát a Barf csak nem tiltja a belsőséget de szerinte tök jól el lehet a kutya nélküle.. nekem ez jött le legalább is.

2013. szept. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy emlékszem valahogy úgy fogalmaz a BARF a belsőségről hogy adható, heti egyszer kiváltható vele a hús. Egyébként én PREY szerint etetek de előfordúl kb heti egy-két alkalommal hogy kapnak zöldfélét. Szerintem ha az arányok jók nagy bakit nem lehet elkövetni, a kutyán meg úgyis látszik ha valami nincs rendben.
2013. szept. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Akkor nem aggódom túl a dolgot, és belevágok a BARF-ba (aztán ki tudja, lehet, hogy a Prey-nél kötünk ki).


A tápnál biztosan jobb.


Üdv :)

2013. szept. 16. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!