Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát ajánlotok?

Milyen kutyafajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sportos sok oldalú engedelmes könnyen tanuló kutyát keresek. Közepes méretű legyen. Ne legyen drót szőrű. Agility, BH- versenyek, obedience vizsgák és versenyek, dog dancing és kiállítás lenne a cél. Melyik kutyafajtát ajánlanátok?

ui: csak ne border collie :)


2013. szept. 16. 16:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ausztrál juhász,Skót juhász
2013. szept. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Mudi, pumi.


Bár, ha komolyan akarsz kiállításozni, akkor a mudiban lehet csalódni fogsz. Más fajtáknál nem tudom, milyen, de mudit csak azért bírál a legtöbb bíró, hogy hamarabb hívják külföldre... Meg vannak olyanok, hogy pl színhibás kutyát hoznak ki fajtagyőztesnek, vagy azért küldi ki a bíró a kutyát a ringből, mert van farka. Nagyon könnyű kiállításra felkészíteni, de néha bosszantó, ami történik. xD De minden másban tuti sikeres a fajta.

2013. szept. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Mi a baj a borderrel?
2013. szept. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
38%
Menhelyi keverék. Se agilityhez, se obediencehez, se dog dancing-hez nem kell pedigrés kutya.
2013. szept. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%
Crufts-ra kell törzskönyv. De oda mudival nem tudsz menni, csak olyan fajtával, melyet a brit kennelklub elfogadott.
2013. szept. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%

+1 a mudira! :D

Utolsó, el kell keserítselek, felsőbb szinteken igenis kell a törzskönyv elég sok helyen, és ha nem is, egy komoly célhoz igencsak nagy szerencse kell, hogy olyan keveréket találj aki megfelel! Ha belegondolunk, hogy milyen gondos tervezés kell, hogy megfelelő munkakutyák szülessenek, akkor miért menne ez könnyebben a keverékeknél, hogy csak besétálsz a menhelyre és kiválasztasz egyet, mikor a pedigrés kutyákat már akkor elkezdik felkészíteni amikor még meg sem fogantak... És a kérdező ha már ennyi dolgot ismer és felsorolt, szerintem elég biztos, hogy komolyan gondolja nem csak tingitangli hobbi szinten.

2013. szept. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
64%

Közép snaczi. Okos, helyes, jó fej, strapabíró, mozgékony, tanulékony és nem utolsó sorban jó házőrző de remek barát is.


Egyébként meg, ami azt illeti tényleg szét lehet nézni a menhelyeken mert némelyik keverékben rengeteg spiritusz van. Sok mentett kutyából lett már sikeres versenyző és persze rettentő hálásak tudnak lenni.

2013. szept. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
16:27 Bocsi, hogy offolok, de miért nem elfogadott a mudi a briteknél? És a Crufts alatt mit értesz? A kiállítás részét vagy a sportversenyeket is? Mert pl a dog dancing versenyen pumi is volt 1-2 éve. Vagy az elfogadott?
2013. szept. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Akiteki ***** válasza:

Bár ott tartanánk már, hogy a kérdező a cruftsra készül. :) Egyelőre még kutyája sincs.

Szvsz először el kéne dönteni, hogy sport vagy kiállítás. Nem kell mindenkinek egyszerre mindenhez érteni.

2013. szept. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha valaki mondjuk már a kutya előtt tudja, hogy ő komoly versenyeken is részt szeretne venni, akkor jó, ha arra minden szempontból alkalmas kutyát választ elsőre is.

A Crufts-ot egyébként is csak példának hoztam fel, mert arról úgy tudom, hogy kell hozzá tk.

Bár kissé elbizonytalanodtam, mert megtaláltam a pumis videót ( http://www.youtube.com/watch?v=MmlGP6i3WE0), viszont a pumi sem tűnik elfogadottnak, mivel nincs benne ebben a listában: [link] . Azt pedig nem találtam, hol olvastam azt, hogy a mudi nem indulhat Crufts-on. Mindegy, majd nálam okosabb megmondja, ha valakit ez érdekel, és sajnálom, ha az előző hozzászólásommal valótlant állítottam volna.

2013. szept. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!