Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó lesz a Shelti első kutyának?

Jó lesz a Shelti első kutyának?

Figyelt kérdés
Fogok kapni egy kutyát, a shelti fajtára gondoltunk. Agilityzni még én is imádok, és azt hallottam, hogy ezek a kutyát is szeretnek ugrani. 1. kutya lenne, szerintem alkalmas lenne ilyen feladatra.

2013. szept. 16. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:
18%

Gondolkodjatok el egy menhelyi kutyán is.


A shetlandi egész nap ugatni fog.

2013. szept. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
22%
Ne vegyél sheltiet első kutyának,mert ha valamit elrontasz a nevelésében,azzal vissza fog élni. Miért tetszik a sheltie? Mert lehet,hogy van jobb első kutya,ami megfelel az igényeidnek.
2013. szept. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb kutya szeret agilityzni. A kérdés az, hogy mennyire akarsz komolyan versenyezni, mert hobbi szinten bármilyen egészséges kutyával tudsz.

A fordulékonyság, gyorsaság és a gazda jelzéseire való fokozott fogékonyság minden hajtókutyára jellemző, ezért ha az egyetlen szempont az, hogy ügyes agility társ legyen, akkor erre megfelel a shelti is.

Ha kellőképpen komolyan veszed a kutyád nevelését, reális elvárásaid vannak felé (pl egy muditól azért nem lehet elvárni, hogy egész életét teljes némaságban élje, de azt el lehet, hogy otthon legyen csöndben), részletesen tájékozódsz a fajtáról (különösen annak sarkalatos nevelés pontjairól), és tervezel kutyaiskolába is járni (ami nálad ugye megvan az agility miatt), akkor a legtöbb fajta alkalmas első kutyának. Ha te sheltit szeretnél, legyen sheltid, de légy teljesen biztos abban, hogy nem esik majd nehezedre biztosítani számára a szükséges elfoglaltságot.

2013. szept. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha eleget foglalkozol vele, tökéletes lesz! :)
2013. szept. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi :) akkor Bolognese lesz!
2013. okt. 6. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!