Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek panelba?...

Milyen kutyát vegyek panelba? Nem szeretnék nagyon kicsit mint pl a csivava. Mi lenne a jó?

Figyelt kérdés

2013. szept. 17. 07:44
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Nekünk havanesünk van, nagyon jó mert nem túl pici, nem hullatja a szőrét.1,5 szobás pici lakásban lakuk vele 2en a párommal.Nincs túl nagy mozgásigénye sem.
2013. szept. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
14%

Panelba semmilyen kutyát ne vegyél!

Tényleg: miért érzi minden paneles kényszernek, hogy állatot tartson?


Az se igaz, hogy a Havanese-nek nincs mozgásigénye, csak próbáld egyszer szabadon engedni!

2013. szept. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem aki nem tart kutyát lakásban semmi keresni valója ennél a kérdésnél,mivel semmi!! tapasztalata nincs ebben.
2013. szept. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Tartok kutyát, panelban. Három és fél éves roti. Első dolog, hogy tisztáíd le magadban, hogy miért is kell neked kutya. Utánna nézd meg mit tudnál neki biztosítani. Számolj még rá napi másfél óra mozgatást, és válassz egy kevésbé pörgős kutyát. Hogy pontosan milyen fajtát, azt így nehéz megmondani. A helyedben egy nyugisabb menhelyit választanék.
2013. szept. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
8%

Márpedig egyetértek a 2-essel!

Amíg kertes házban laktam, nekem is volt kutyám-macskám, tyúkom-csirkém, galambom ilyen is, olyan is .... :)))


Miért ne olvashatnám és mondhatnám el a véleményemet bizonyos dolgokkal kapcsolatban csak azért, mert éppen most panelban lakom!!!!


Én sem kényszerítenék egyetlen állatot sem arra, hogy egy gyufás-dobozban élje le az életét.

Másrészt elnézem azt a kis szerencsétlent, (a 4.-en lakik), ahogy a napi sétából a gazdival visszaérnek, attól kezdve még csak nem is moroghat, nemhogy ugatnia lenne szabad!!!!!

Szóval, szerintem állatkínzás! Büntetni kellene, aki panelban tart kutyát-macskát!

2013. szept. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
96%

Rengeteg fajta van, ami tökéletesen érzi magát lakásban. Sőt, a kutyák többsége sokkal jobban szeret bent lenni a gazdi közelében. Mérettől függetlenül minden kutyának biztosítani kell a napi 3-4 sétát, ebből legalább egy legyen hosszú (1-2 órás) de minél több, annál jobb.

Nekem yorkshire terrierem van, naponta 4x viszem le. Reggel fél óra, dél körül fél óra, 17 órakor van a hosszú séta, 22 órakor (mielőtt megyünk aludni) még egy utolsó pisilés. Az utolsó séta néha csak 1 perc, amíg pisil egyet, és már megyünk is fel, de ha látom, hogy még menne, vagy kellemes séta idő van, akkor még olyankor is szoktunk 20-30 percet sétálni.

Van olyan fajta, ami Neked tetszik? Vagy valami elképzelés? Milyen méretű, milyen szőrű, milyen színű, stb? És akkor tudunk javasolni konkrét fajtát :)

2013. szept. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Már a 2. kutyám tartom panelban, talán nekem is lehet véleményem... Szerintem sokkal tartalmasabb és izgalmasabb élete van a panelban élő kutyáknak, mint az udvarra kicsapott, esetleg láncra vert társaiknak. Esténként, 2-3 órát simán sétálunk, játszunk, ismerkedünk a többi kutyával. Ezután még itthon is labdázunk, kötelet rácigálunk. Úgy elfárad, nincs gond az ugatással, összebújunk, alszunk. Több kertben lakó kutyát ismerek, szökőévente sétálnak, ha elvisszük őket rángatnak, könnyű a kertben elbliccelni a gazdinak a sétát. Elvittem a "panelkutyám" 1 hétre kertes házba. Szaladgált fél órát, aztán jött be hozzánk aludni a kanapén... Azt kéne büntetni, aki nem adja meg a megfelelő életfeltételeket a kutyájának, pl. séta, játék... Bocsi az offért.


Én nagyon tudom ajánlani a kis spitz-et. Az első kutyom spitz volt, hihetetlenül alkalmazkodó kutya. Bőven van mozgás igénye és igényli a tanulást is. Ha ezeket tudod neki biztosítani egy ragaszkodó és kedves társra találsz. :)

2013. szept. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
94%

Kedves 5-ös:)


Márpedig nem abból kell kiindulni, hogy egyes kutyatartók hogyan tartják panelben a kutyájukat mert ez orbitális általánosítás.


Én sem gondolom, hogy állatgyűlőlő lennél mert ezt mondod:)


Másrészt pedig aki valóban a kutyája érdekeit nézi bizony megkérdezi,utánajár alaposan - mint ahogy a kérdező is teszi - hogy vajon milyen kutyát válasszon és nem szalad el kutyát szerezni, mert látott az utcán egy egy neki tetsző egyedet.

2013. szept. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Miért is állatkínzás a panel kutya élete??Mert lakásban van és?Sétálhat naponta többször, találkozik más kutyákkal, általában játszhat is velük em egy kertben tengődik egész nap megkötve vagy bezárva.a kerti kutyák nagy százaléka évi! 1x sétál ha sétál.Egy kertben tengődik ami kb ugyan az mintha lakásbna élne séta nélkül.Na akkor ki is az állatkínzó??
2013. szept. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
6%

méghogy sokkal jobban érzi magát panelban egy kutya mint a szabadban????? Ez azért durva....

Mikor órákra, fél napokra egyedül van akkor is biztos rohadt jól érzi magát.

Aki tényleg szereti a kutyákat az bent ne tartsa! Inkább vegyél hörcsögöt.

2013. szept. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!