Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha annyira veszélyes egy...

Ha annyira veszélyes egy kutya aminek a fajtája "harcikutya" akkor engem miért nem támadott meg egy sem?

Figyelt kérdés

Unokatesómnak van egy amstaff kutyája, ezt harci kutyának szokták mondani. És nincs rendesen nevelve, és egyszer sé

táltatásnál oda ment hozzá egy kóbor kutya és megharapta.

És erre azt mondta anyám, hogy "Látod, a kutyák veszélyesek! Harcikutya, kitudja kit fog még megharapni!"

De akkor engem miért nem bántott soha? 1 éve ismerem, kölyök mkorában játszottam vele, bírkóztunk, kergettem, bújócskáztunk, és akkor is, ha engem meg lát, majd kiugrik a bőréből úgy örül. :D


Ha annyira veszélyes, mert harcikutya, akkor miért morgott még csak rám se? Én vigyáztam rá, és volt, hogy evés közben kilögdöste a táljából a tápot, és vissza rakosgattam miközben evett! Akkor miért nem tépte le a kezem?

Nem tudom, ha rá nézek én sose egy fenevadot látok, hanem egy kutyát, aki nagyon örül, játékos, kedves, és aranyos.

De anyám meg ez az eset után félt, hogy engem is megharap majd.

Pedig volt rá alkalma, eddig még nem tette. Akkor miért lenne veszélyes?



2013. szept. 17. 08:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Azért nem harapott meg, mert eleve fogalomzavarban vagy. Tudod, a harci kutyákat kutyákkal való harcra tenyésztették ki. Te kutya vagy? Nem. Akkor miért is kellene, hogy megharapjon? Az amstaff már egyébként sem az a klasszikus "harcikutya", az ő tenyésztésük nem ezen a vonalon folyik. Az, hogy megharapott egy másik kutyát csak a gazdája hibája. Lehet, hogy az unokatesód kezében egy uszkár is megharapta volna azt a kóbor kutyát.
2013. szept. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy harci kutya, nem azt jelenti, hogy pusztítógép.

Minden fajtánál benne van a pakliban, hogy támad, de nem mindegy, hogy egy vizsla, vagy egy staffordshire támad rád.

Ezek a fajták a legkeresettebbek, ha kutyaviadalról van szó, mert nagyon erős a testfelépítésük.

2013. szept. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Az emberek tele vannak előítéletekkel, és ráadásul tudatlanok is. Az amstaffról tudni kell, hogy bár harci kutyának van titulálva, csak és kizárólag kutyákkal verekedtették, emberekre nem volt szabad veszélyesnek lennie. A harcoltatásnál a gazdás sokszor a ringben áltak, sokszor szedták szét őket, így az, aki embert is támadt, nem volt jó harcikutya. Ezen kívül maga a fajta nagyon vidám, barátságos. Ha egy amstaff emberre agresszív, az a kutya el lett rontva.
2013. szept. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

harcikutya, eleve nem emberre veszélyes hane kutyára, de arra is csak akkor ha úgy nevelik.

a harci kutyák amúgy imádják az embert, a gyerekeket főleg...

amelyik meg nem, az is csak azért nem mert a buta gazdája elvadította szándékosan.

2013. szept. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Az utolsohoz annyit hozza tennek hogy egy ilyen kutya akkor is veszelyes tobnyire kutyakra ha nem harcra van nev3lve. Akkor nem veszelyes ha le van nevelve rola. Persze kivetelek vannak.
2013. szept. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Harci kutya nem egyenlő a gyilkológéppel.Nem kell általánosítani.
2013. szept. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem sem szabad eleve elítélni őket, sok úgynevezett harci kutya egyben a legcsaládcentrikusabb fajta is. Nevelés kérdése, ha a gazdája foglalkozik vele, valószínűleg ugyanannyi az esélye hogy emberre támad, mint bármelyik másik kutyánál.
2013. szept. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

Kevesebb az esélye az emberre támadásnak ezeknél a fajtáknál mint a többinél, mivel világ életükbe fajtaszelekciós szempont volt hogy emberre nem lehetnek agresszívak.


Persze ezalol kívéletek a keverékek azok tudnak szerencsétlenül elsülni amikor egy "őrkutya" keveredik egy megnövekedett agreszió szintre hajlamos kutyával.

2013. szept. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%

Az én staffom már 2 éves elmúlt és SOHA nem támad se emberre sem állatra.A macskákat nem szereti,de azokat se bántja.


Minden nevelés kérdése.Szinte mindent eltűr a kiskutyáknak,a városban többen hozzánk hordják a kölyökkutyákat,szocializálódni,mivel annyira békés,nyugodt kutyám van,de mégis határozott és neveli a kicsiket.


A szomszéd c*gány,meg hazahozott egy hol pitbullnak mondott,hol amstaffnak mondott kutyát,vmi putriból,szegénykémnek egyikhez sincs köze,most kb. 5-6 hónapos ki van kötve a ház mellé egy kutyaólhoz.Nyáron árnyék nem volt arra egész nap,most meg jön a hideg,és ujjnyi vastag rések vannak a "házán".Szerinted ő mennyire lesz szociális bárkivel...?


Rá kéne ébredni,hogy minden kutya ártatlannak születik,a gazda dönt a sorsáról,hogy rendesen neveli és szocializálja,foglalkozik vele....vagy nem,de akkor vállalja Ő a következményeket,ne a kutyára hárítson,hogy ez "harci kutya"...ami nem egy fajta,mert nincs harci kutya fajtájú állat.

Ha egy spánielt nevelsz harcra,akkor az is harci kutya lesz.

2013. szept. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
25%
Én kutyásként tartok tőlük, a saját kutyáimat féltem tőlük. Más kutyák, ha bevadulnak is kicsit a játékban, egyik maximum lemorogja a másikat és megrázzák magukat és mennek a dolgukra. Ezekhez a kutyákhoz nem merem odaengedni a saját kutyáimat játszani, mert félek, hogy egy rossz lépése lenne a kutyámnak és akkor neki annyi. Úgyhogy amikor nagy ívben kikerülöm ezeket a kutyákat, az nem azért van, mert én félek tőlük, hanem a velem sétáló kutyáimat féltem.
2013. szept. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!