Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nekem való a skótjuhász?

Nekem való a skótjuhász?

Figyelt kérdés

Panelkutya lenne, de megoldható, hogy napi csak pár órát legyen egyedül. Naponta kb. 2-2.5 órát tudnék a sétákra szánni, természetesen agyi lefárasztással és intenzív mozgással is.


Olyan kutya kéne, ami lakásban nyugodt, lent pedig elég aktív, és keveset ugat (a szomszédok miatt, ugyebár), nem tudom, hogy mennyire illik a fajtára. Ha nem, ajánlhattok más fajtát is.


2013. szept. 17. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet ilyen fajta kutyád :)


Ugatás meg félig meddig nevelés kérdése.


Példáúl a Bichonokra azt írják nagyon ugatós így nem ajánlják panelba.

Nekünk kettő is van és csak akkor ugatnak ha kopognak vagy vki a zárnál matat (pl amikor kulccsal nyitjuk ki az ajtót)

Szóval arról leneveltük őket,hogy ha kint az utcán hallanak vmit akkor arra ugassanak.

Az meg,hogy ha vki az ajtó előtt van és ugatnak nem zavar.Többször megpróbáltak már betörni hozzánk és a kutyák vehemens ugatása miatt nem törtek még be :D :D

2013. szept. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem skótjuhászom van es szinte alig ugat. Szerintem lehet panelba. De ahogy azt irtad tenyleg vidd setalni naponta sokaig mert az kell neki ha lakasban van. Konnyu vele csak a szorhullasa kibirhatatlan :)
2013. szept. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ismerősömnek pulija van egész nap lakásban, bár udvar is van de inkább benti de ha kiviszik sétálni akkor aktív pedig már 11 éves. És nem is ugat mert megnevelték
2013. szept. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen jó.

Második skótommal boldogítjuk egymást.

Itthon szinte csak heverészik és állandóan a nyomomban jár. Ugatni csak akkor ugat, ha bekopog vagy becsenget valaki hozzánk (de szerintem ezt minden kutya megteszi).

Nem egy rohangászós fajta, az apport az megy, de nem túl sokáig. Viszont csavarogni nagyon szeret, mindig visszük magunkkal kirándulni.


A szőre rengeteg törődést igényel, de gondolom ezen átrágtad magad.

Azt is vedd számításba, hogy ha megöregszik, bizony nem lesz képes felmászni a sokadik emeletre!

2013. szept. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!