Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó kutya a Jack russel terrier?

Jó kutya a Jack russel terrier?

Figyelt kérdés

Még nem volt kutyánk, és nem tudom milyen személyiségű kutya lenne. Talán ilyen kutyát veszünk. Aki tart/tartott vagy ismer egy ilyen kutát, esetleg tenyésztő, az kérlek írjon. Elsősorban természetéről, mozgásáról lennék kíváncsi.


Köszönöm!



2013. szept. 17. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó kutya, mint mindegyik, de fel kell kötni hozzá a gatyát. Nagy a mozgásigénye és akaratos, könnyen felvehet mindenféle viselkedési problémákat, ha nem elégítik ki az igényeit és nem fogják erős kézzel.
2013. szept. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A miénk keverék, csak félig az, de teljesen a terrier természetet örökölte. 24 órában mozogna, rumlizik, ha unatkozik akkor átrendezi a lakást, ha nem úgy van ahogy ő akarja megsértődik- pont mint a Jack russel apukája. Ettől eltekintve a világ legcukibb kutyái, bár én leginkább hiperaktív gyerekek mellé ajánlanám. :)
2013. szept. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Minimum napi 4 séta, és nem 5-10 percesek. A jack russel iszonyatos energiabomba, ha nincs lefárasztva, akkor máshogy vezeti le az energiáit.

Ja, és nem kertbe való.

2013. szept. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szomszédban van egy. Kinti-benti kutya, nagyon ragaszkodik a gazdájához és hallgat is rá, kan kutya, így szukákkal barátságos, viszont a kan kutyámat nekiállta harapdálni... Mozgásigényét pedig ki kell elégíteni, csakúgy mint a többi fajtáét.
2013. szept. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kezdőnek ne!

Nagyon jó kutya, de eszméletlenül makacs, nagy mozgásigényű. Nekem foxim volt, drótszőrű, elvileg hasonló kaliberűek...

2013. szept. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A terrierek makacs, önálló kutyák. A juck russel terrier nagyon jó sport kutya - épp ezért szüksége is van komoly, napi szintű szellemi és fizikai fárasztásra. Ha szeretnétek sportolni vele (pl frisbee), akkor jó választás. Én kezdőnek sose ajánlanék mondjuk semmilyen terriert.
2013. szept. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kutyás tapasztalat nélkül nem ajánlom a fajtát!


Makacs és óriási a mozgásigénye.Kicsik,cukik,de a külső nagyon megtévesztő.


Az egyik panelban tartanak ilyen kutyát,de a pórázt húzza..Elengedni csak futtatóba merik,bár már onnan is szökött meg.


Aki nagyon aktív életet él annak jó ez a fajta.Ami azt jelenti napi 3-4 óra intenzív mozgás kéne neki..

2013. szept. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is van egy,a kétméteres sportos gazdi teljesen kikészült tőle.Végül kutyasuli lett belőle,mert nem tudták kezelni.Amit láttam,hogy nem lehet lefárasztani és makacs a végtelenségig.
2013. szept. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem JRT kanom van, panel lakásban. Nekem nem első kutya, plusz kutyákkal nőttem fel. Első kutyának inkább meg se próbáld. Kevés olyan első kutyás van, aki tényleg ért is hozzájuk.

Természete: domináns, durván akaratos, makacs, megpróbálja ráerőltetni az emberre amit ő akar. Ha hagyod kihasznál. Ha nem tanítod, elkezd magától tanulni, ami nem biztos hogy pozitív.

Mozgás: 0-24 óráig tart. Folyamatosan pörög, ugrál, rohangálna.

Azt nem mondom hogy agresszív, bármelyik kutyával eljátszik amíg a másik nem mutat semmilyen agressziót. Ha még is akkor gond van, ott már közbe kell lépnem különben baj lenne. De egyébként nagyon játékos, és imádja a gyerekeket.


Az enyém meg van nevelve, így nincs vele probléma, ha nyugiban kell lenni, akkor nyugiban van. De ettől függetlenül a makacsságát 100%-osan nem tudtuk még kiküszöbölni, de rajta vagyunk a témán.

Egyébként iszonyatosan okos, bújós, életre való kutya.

De ha még nem volt kutyával dolgod, akkor semmiképpen ne egy JRT legyen az első. Lehet hogy kapnátok egy nagyon nyugis, szelíd természetűt, de erre ne alapozzatok.

2013. szept. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!