Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha a szuleim nem...

Mit tegyek, ha a szuleim nem engedik meg a kutyát?

Figyelt kérdés
A szuleim nem engedik meg a kutyát,pedig már tobb, mint 4 éve kérek (erkélyes panelházban lakok a családommal, 12 éves vagyok).Tényleg nem tudom, hogy mit csináljak nagyon szeretnék egyet, de azt mondják, hogy budos, szétkaparja a butorok lábát, bepisil... Irjatok válaszokat, tényleg el vagyok kenodve! Mit tanácsoltok nekem?
2013. szept. 17. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, lehet, hogy igazuk lehet...De bizonyítsd be az ellenkezőjét! Szerkessz plakátokat, és ragaszgasd ki környéken, hogy ingyen, vagy max. 500 ft-ért vállalsz kutyasétáltatást! Ha a szüleid látják, hogy milyen kitartó vagy, talán majd megenyhülnek! Legjobb, ha kész tervvel állsz a szüleid elé: Elomondod milyen fajta kutyust szeretnél mutatsz róla képet, mesélsz egy kicsit a fajtáról (ajánlom a kistestű kutyákazót), megtervezed hogy naponta hányszor fogod levinni, mikor, és mennyi időre, mit fogsz tanítani nekik, mennyiből tudod kihozni a havi kajáját, kutyasuliba jársz majd vele, ezért jól nevelt lesz, stb...Kitartás!
2013. szept. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tegnap egy hasonló kérdésre ezt a választ írtam, ide is érvényes:

"Sok a kérdés... Először is, kölyköt vagy felnőttet szeretnél? A kölyök ugye tiszta lap, viszont a felnőtt sokszor szobatiszta (a kölyköket az elején 2 óránként le kell vinni, mert kicsi a hólyagjuk, így tudja megtanulni a szobatisztaságot, ez az állapot eltarthat 2-3 hónapig is). Másodszor, fajtatiszta vagy elég egy fajtajellegű/keverék. Előbbi 100ezer Ft körül van (szaporítóknál olcsóbban, de azok az esetek többségében betegesek, szóval fontos a jó tenyésztő!). Én a menhelyeket/állatvédő szervezeteket ajánlom, mert nem mondtál konkrét fajtát, "ingyen" vannak (általában az oltás és a chip árát kell kifizetni), ismerik a kutyák habitusát, könnyebben találhatsz számodra megfelelőt. És persze nem elhanyagolható az idő... Mennyi időt tudsz vele foglalkozni naponta? Felnőtt kutyát is legalább naponta 3* le kell vinni, és 10 évig elélnek. Mi lesz vele, ha elköltözöl?

Ha kész tervvel állsz a szüleid elé, úgy könnyebb..."

2013. szept. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát én, és a testvéreim 6 évig könyörögtünk kb. hogy legyen kutyánk, és már 2 éve hogy megkaptuk a kutyánkat.Bízonyísd be, hogy felelősség teljes vagy, egyszer eljön az ideje, hogy kapsz kutyát.És amúgy meg nem kaparják a bútorokat, ha be vannak tanítva, és egyáltalán nem büdösek.
2013. szept. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Imola Ágnes ***** válasza:
Keress kutyás közösséget, ha van menhely, akkor menj el önkésteskedni (bár fiatal vagy, egy felnőtt önkéntes jelenlétében biztosan megoldható), és máris kutyák között vagy. Ha a szüleid esetében van esély arra, hogy belemenjenek a dologba, akkor látván a határozottságodat, belemennek. Ha nincs rá esély, akkor várj míg elköltözöl, mert gondolom te sem szeretnéd még 6-8 évig azt halllgatni, hogya büdös kutyád már megint ezt meg azt tett.
2013. szept. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen koszonom a válaszokat, egy kicsit felvidítottatok, hát, akkor kuzdok tovább! :)
2013. szept. 21. 07:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!