Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar agár kérdések?

Magyar agár kérdések?

Figyelt kérdés

-Panelkutyának jó?

-Napi 2 óra mozgás elég neki, 1.5 óra agyi -és intenzív fárasztással?

-Melyik kennelt ajánljátok, és mennyibe kerül?

-Mindenki mást mond: munkavizsgára kötelezett?


Lehetőleg agarasok írjanak!



2013. szept. 17. 20:22
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
2%
Bocs de, panelba semmilyen kutya nem jó. Vagy ha mindenképp szeretnél kutyát inkább szerintem nézz körbe a menhelyeken, nagyon szép és ragaszkodó kutyusok vannak ott is .
2013. szept. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Őszintén, te meztelenkutyát kiraknál kertbe?

Na látod, hogy nem.

2013. szept. 17. 20:32
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Pont tegnap találkoztam egy gyönyörű példánnyal, panelban lakott. A gazdái szerint elég nagy mozgásigényű, inkább 2-3 óra legyen naponta, jól elosztva. A többit sajnos nem tudom.
2013. szept. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. szept. 17. 20:35
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
az én agaraim imádnak a kanapén henteregni. Alapból lakáskutyának jó, mert fázós. A magyar agár elég nagy, ezt vedd figyelembe. Nem a séta időbeli hossza számít hanem a mozgás intenzitása. Kell lennie benne minimum 2-3x lehetőség egy hatalmas futásra egy szabad téren ,így ha csak a lakótelep környékén vagy az ottani kutyafuttatókban tudnád elengedni akkor inkább válasz más, kisebb agárfajtát. Kennelt nem tudok ajénlani, de létezik fajtamentés a Szent Ferenc állatotthon égisze alatt. Mit értesz munkavizsga alatt? Az agaras vadászat úgy tudom per pillanat nem megengedett.
2013. szept. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Panelban a pásztorkutyákon (nem területigényük miatt) kívül minden más kutya nagyon jól elvan. Mivel az agarak vadászkutyák, így köszönik szépen, egész nap elvannak a kanapén. Viszont, ha lehetőségük van rá, akkor órákat is képesek menni, futni, stb. Napi szinten kb. 2-3 óra intenzív foglalkozásra van szükségük, de ha egy-két nap kimarad, akkor se lesz semmi bajuk. Kölyök és növendék korban viszont fontos, hogy sokat legyen friss levegőn és sokat mozoghasson. De ez minden más kutya számára fontos a fejlődése szempontjából.


A többit nem tudom.

2013. szept. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 Akiteki ***** válasza:
100%

A magyar agár a világ leglustább kutyája. Délelőtt 10-kor könyörögnöm kell neki, hogy keljen már fel. Főleg télen.

Agyilag ne fáraszd, inkább rohanni szeret.

Nem vagyok tisztában a mostani árakkal, de úgy 70-100 ezer között már láttam jó helyről kutyákat.

A Kucorgó-Dombi kennelben vannak most kiskutyák, nem tudom hogy mind gazdis-e már. És a Bestial Face Of Beauty kennelben is néhány hetesek a babák, nagyon szépek.

Nem kell munkavizsga egyetlen agárfajtának sem.

2013. szept. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Örök hála, Akiteki!
2013. szept. 17. 20:59
 9/37 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


A magyar agarat simán lehet lakásban tartani. Nem sok, inkább intenzív mozgásra van igénye, amúgy egész nap alszik.


Kennel: el kell döntened, hogy küllem, verseny vagy vadászagarat akarsz és az alapján keresni kennelt. Verseny és küllemagarakat a MEOE, vadászagarakat a MATOE és OAE kennelek között találsz. Ez nem jelenti azt, hogy egy MEOE-s kutya sem jó vadászatra, akad köztük és fordítva is, egy MATOE-s kutya is nyerhet küllemversenyt. Csupán máshogy szelektálják őket.


Munkavizsga: a MATOE és OAE kutyákat ha tovább akarod tenyészteni, akkor munkavizsgára kötelezettek. A MEOE-nál nincs ilyen.


A jellemük: a küllemagarak szerintem többnyire ideggyengék, úgyhogy csakis jó és neves kennelből vegyél. A versenyagarak és a vadászagarak erős űző ösztönnel rendelkeznek, ezért nagyon oda kell rájuk figyelni, nehogy elüsse őket valami. Szocializáció fontos, különben levadássza a környékbeli kisebb vagy akár közepes méretű kutyákat is.

A vadászagarakat simán lehet kint tartani télen, megfelelően szigetelt házban.

2013. szept. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
köszi 9es!
2013. szept. 17. 21:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!