Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor kössem meg a...

Most akkor kössem meg a kutyát vagy ne?

Figyelt kérdés

Ha vendég, ismerős, vízórás, bárki más jön hozzánk akkor ha nem zavarja a kutya nem szoktam megkötni. Tehát kimegyek, kinyitom a kaput, a kutya látja hogy én engedtem be az udvarra, megszagolja az illetőt és kész.

Viszont a párom szerint ez nem jó, mert akkor hozzászokik mindenkihez, és mindig mindenkit be fog engedni, még ha nem is vagyunk otthon.

Van ennek valóság alapja? (felnőtt kutyáról van szó, pár hete került hozzánk)


2013. szept. 17. 20:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%
Igen, van valóságalapja. Rottweiler tenyésztőtől tudom (normális tenyésztő, hozzáértő, stb.), hogy el/be kell zárni a kutyát, ha olyan személy jön, akit nem akarunk, hogy bármikor is beengedje a kutya. Tehát nem családtag pl. Így a vízórás, postás, stb. elől jobb elzárni, mert így jobban kibontakozik a területvédő ösztöne.
2013. szept. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs benne annyi házőrző ösztön, hogy magától is gyanúsak legyenek neki az idegenek, akkor tökmindegy, mit csinálsz. Illetve az is számít a kutyának, hogy te beengedted-e az adott embert, vagy csak magától sétál be a portára, betörőt nyugodtan foghat/jelezhet akkor is, ha lepacsizik a vízórással. A jelzést igazából szinte minden kutya csinálja, a fogást meg marha kevés, úgyhogy tulajdonképpen hagyd nyugodtan haverkodni, annyira sokat nem számít.
2013. szept. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
De sokat számít. Persze, ahogy a kettes írja, kell, hogy az alap ösztön meglegyen benne. De ha hagyod mindenkivel haverkodni, akkor a büdös életbe nem fog megfogni senkit.
2013. szept. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem lényeg,ha megvan benne a házőrző véna,akkor úgysem enged be senkit,ha nem vagytok ott.Ha meg nincs,akkor tök mind1.


Az enyém még az ezer éves szomszédot is megtépte,amikor engedély nélkül nyitotta a kaput,hogy csak beugrik.

Normális reakció,ha van benne ösztön.Persze,nem árt,ha kézben is tudod tartani a kutyát,és első szóra lehívható.

2013. szept. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

:D Vicces vagy első. Gondolkozzál már, szerinted mit szűr le abból a kutya, hogy ha jön valaki, akkor bezárod? Mert biztos nem azt, hogy vigyázzon a portára, sőt, így még "el is bújtatod".


Egy olyan kutya, akiben nincs meg a területőrzés ösztöne, illetve nem olyan a természete, akkor nem fog változni, ha a fejedre állsz, akkor sem.


Amúgy Kérdező, teljesen más a két szitu, hogy ha ott vagy vagy ha nem. Ha ott vagy akkor tudja hogy a gazdi elintézi a dolgot, a falka biztonságban van, neki nem kell akciózni mert kézben tartod a dolgokat. Ha nem vagy ott, nincs ott a vezér, hogy cselekedjen, akkor ő kényszerül erre - ha olyan beállítottságú. Ugatni bármelyik kutya tud, megfogni a betörőt nem, azt külön meg kell tanítani neki kutyaiskolában, képzésen, nem otthon bohóckodni, mert rosszul is elsülhet a dolog.


Milyen fajtájú a kutya?

2013. szept. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ha csak bedob pl. egy újság kihordó egy újságot a postaládába, akkor kerítésen keresztül majd szétszedi.

Egyik nap a párom jött haza kocsival, és hallottam amint húzódik el a nagy kapu. (nem elektromos, hanem kézzel kell kinyitni) Egyszer csak vad morgás ugatás, és épp hogy ki tudtam sietni az udvarra, hogy visszahívjam a kutyát. Akkor láttam, hogy a párommal jött valamelyik ismerőse és őt kérte meg, hogy kinyissa a kaput, hogy neki ne kelljen kiszállni külön a kocsiból, és ezért volt az egész történet.

De amúgy meg fogalmam sincs, hogy kit és mit és mikor engedne be a kutya ha nem vagyok itthon, mert akkor nem látom. (3 éves rottweiler)

2013. szept. 17. 21:29
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahelyett, hogy örülnél neki, hogy a kutyád nem egy ugató ideggörcs... Semmi baj nincs vele, tök felesleges megkötni.
2013. szept. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Na, hát akkor őrzi a házat rendesen, nincs gáz. Az meg külön jó is, ha a jelenlétedben nem okoskodik, sok balesetet megelőzhet. A nagyobbik kutyámat például anyósék engedték hepciáskodni a gázórással, mondván úgysem lesz semmi, hiszen olyan félős; még biztatták is, mert milyen aranyos, aztán a végén a kutya fenékbe csípte a csávót. Fontos, hogy a kutya meg tudja különböztetni a betörőt a vendégtől, és erre például nagyon jó alkalom, ha ismerkedik azokkal, akiket beengedtek a kapun.
2013. szept. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én azért bizonytalanodtam el, mert a környékünkön lévő összes kutyánál általában az van, hogy nekiesnek a kerítésnek, ugatnak, morognak mindenre és mindenkire. Ha pl. átmegyek valamiért a szembe szomszédhoz, akkor hosszú perceken át kiabál a kutyával mire végre valahogy be tudja zárni valahová, hogy vége kinyithassa a kaput. Aztán volt olyan, hogy eljöttem, valami eszembe jutott, erre mondta, hogy majd inkább máskor menjek, mert már kiengedte a kutyát és nem tudja megfogni. És errefelé a legtöbb lakónál ugyanilyen jelenetek zajlanak.
2013. szept. 17. 21:52
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az hiszti, nem házőrzés. Én ismerek olyan kutyát (komondor), aki fogott betörőt, ráfeküdt és ott tartotta, amíg a gazdi végignézte a meccset és kihívta a rendőröket. Azt a kutyát mindenki szereti, ő is szeret mindenkit, minden nap sétáltatják, halálosan jó fej. Csak az ő kertjében ne kószáljon senki hívatlanul. Ez a normális, nem az agyatlan hisztéria a kerítésnél. Ha a komondor is ilyen hisztis lett volna, akkor valószínűleg max. megcsipkedte volna a csávót, aztán kiengedte volna, vagy bizonytalanságában hagyta volna magát ártalmatlanná tenni. A kiegyensúlyozottabb kutya mindig jobb házőrző, mint az idegbajos.
2013. szept. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!