Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyikőtöknek van Vas megyében...

Melyikőtöknek van Vas megyében fekete-ezüst törpe schnauzer kan kutyusa, pároztatás céljából kellene, törzskönyv előny?!

Figyelt kérdés
2009. nov. 5. 08:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem elöny, hanem a minimum. Meg a tenyésszemle és a szürések is!

Ne szaporits!

2009. nov. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a törzskönyv ne előny legyen, hanem feltétel, benne a "Tenyészthető" pecséttel, mellékelve a fedezőkan egészségügyi szüréseinek eredményeit. ha Neked ezekből bármi hiányosságod van, gyorsan potold. legyen kennelneved kiváltva, ami kb. 3 hónap mire megjön a FCI-től a visszaigazolása. felelőtlenül ne hozz le almot.
2009. nov. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszy és bocsi ennyire nem vagyok jártas a dolgokban...pár éve kaptam törzskönyvezett kan schnauzert,utána én vettem 1 törzskönyvezett szukát!A kan túl öreg az ilyen "akciókhoz"

Szóval hova is kell mennem a szukámmal?Milyen papírjai kell hogy legyenek 1 esetleges kan "jelöltnek"?És mennyibe kerül ez kb...?

2009. nov. 5. 09:05
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudom,hogy nem ezt kérdezed,de...Én azt mondom,hogy ne pároztasd. Nekem ugyan ilyen schnauzereim vannak. Nagyon híres kenelből,egyszer akartunk kicsiket,mert akkor még azt hittük,hogy "kell egy alom". Mind a két szukám majdnem belehalt. Egyiküknek olyan komoly bájbetegsége lett vemhesség alatt állandó orvosi kezelésre szorult és nem lehetett egyedül hagyni,mert ha baj lett volna azonnal el kellett volna venni a piciket. Végül 5 született,de egy elpusztult ellés közben. Aztána másik kutyámnak 2 héttel késöbb 6 kölyke lett,egy nem volt kifejlődve 3 napig élt és fele akkora volt mint a többiek. Cumiztattuk,de nem bírta. Aztán a 4. és 5. napon is elpusztult egy-egy pici. Kiderült,hogy van valami gyulladásuk,és közölték,hogy lehet,hogy mind elpusztulnak sőt az is előfordulhat,hogy az anyakutya is és félő,hogy megfertőzték a másik almot is. Végül nem lett bajuk. Hozzátezsem lakásban családtagként élnek velünk. Az összesen 7 kölyökből 5-nek sikerült gazdit találni. Mivel csak jó helyre adtuk őket. Kettő lányka megmaradt. Utána mind a négyüket kipakoltattuk. A mai világban nem kapkodnak a kiskutyákért,de ha mégis nagy az esélye,hogy párnak sanyaru sorsa lesz. Nagyon gondold végig és előtte menj el egy menhelyre vagy nézd meg a schnauzer mentők honlapját,rengeteg kidobott kutya van,ne akarj még többet.
2009. nov. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Először is vidd el a szukát orvoshoz. vannak minden fajtánál előirt egészségügyi szürések. Ezeket csináltasd meg. Utána egy tenyésszemle, (5000 ft, ha nem vagy meoe tag 10.000) Ha a kutyusnak minden szürése jo, és tenyészthető, utána keress neki fedezőkant. Ebben kérheted a szukád tenyésztőjének a segitségét. A fedezés ára megbeszélés kérdése. ha eddig minden jol megy, és vemhes lesz a kutys, akkor félidőben egy féreghajtás, és egy parvo oltás (védi a kicsiket). Ha a szülés komplikáciomentes, akkor is kell orvosi vizsgálat. Utána a kicsik megfelelő időben való féregtelenitése, az első oltások. De közben az alombejelentő beadása a meoe-ba a fedeztetési jeggyel együtt, hogy a piciknek is meglegyen a törzskönyve. A kiskutyákat 8-10- hetes korban add gazdihoz. és lehetőleg ne ők válogassanak, hanem TE, hogy minél jobb, és lekövethetőbb helyre menjenek a csöppségek. Én azt mondom, hogy csak igy csináld végig.
2009. nov. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Én is osztom azt a véleményt, ha ennyire nem értesz hozzá, akkor ne szaporíts. Ez nem így működik, mint ahogy elképzeled. Én elhiszem, hogy szeretetből tennéd és a legjobbat akarod a kutyádnak meg a kölyköknek is, de ne tedd!

Ha mindenképp tenyésztő akarsz lenni, komoly felkészülés kell és tedd magas színvonalon. Meoe tagság, kennelnév a minimum! Jó vérvonalú kutyák törzskönyvvel (nem felülbélyegzett!!!), kiállítások, tenyészszemlék, munkavizsgák is lehetőleg, ösztönpróbák fajtától függően. Ha mindezek megvannak és a fajtát is behatóan megismerted, mind külső, mind belső tulajdonságai tekintetében és a vérvonalakat is alaposan tanulmányoztad, akkor nagyon körültekintően belevághatsz.

De azon is érdemes azért elgondolkodni, hogy milyen körülményeket tudsz biztosítani a kutyáidnak, fogsz-e minden alomnak megfelelő gazdit találni és egyáltalán van-e anyagi kereted az almok felnevelésére és a kutyáid minőségi tartására és persze a kiállításokra.

Lehetne erről regényeket is írni akár...

És még egy gondolat, előjegyzés nélkül ne hozz le almot és igen, Te válogass a vevők között, így biztos lehetsz benne, hogy minden kölyök gazdira talál és nem marad rajtad egy sem.

De a szaporítók táborát semmiképp se népesítsd!!!

2009. nov. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, bocsánat, csak másra is figyeltem közben. :)

Az egészségügyi szűréseket kifelejtettem!!! Ez is ALAP!

(Bocsi a bakiért...) :)

2009. nov. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Sziia.:') nekem van törpe schanuzerem VAS megyében lakom.!! és kan, szeretém pároztatni, esetleg még fennt áll a lehetőség? :)
2011. dec. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!