Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tarthatnék így border colliet?

Tarthatnék így border colliet?

Figyelt kérdés

Panelkutya lenne (nem kell rögtön lehurrogni), és napi 2.5 órát tudnám sétáltatni, ami ebből agyi lefárasztás kb. 1.5 óra lenne.

Hétvégénként mehetnénk kirándulni, kiállításra, rendezvényekre, esetleg agilityre.

Tudnám vinni bringa mellett, és újra elkezdenék futni is vele. Sok kutyás ismerősünk van, ha nem vagyok otthon, lehetne az egyiküknél, akiknél van egy kis keverék, meg egy másik border collie.


A normál válaszokat fogadom.



2013. szept. 18. 15:42
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, és kiállításra is vinném.
2013. szept. 18. 15:43
 2/6 anonim ***** válasza:

Kiállításra tk-es kutyát szoktak vinni,ehhez kell egy jó kennelt keresni,ráadásul azt hiszem a border munkavizsgás,úgyhogy bőven lesz vele dolgod,amit nem lehet 2,5 órában meghatározni.

Kölyökként nem futhat bringa mellett és figyelni kell a sportra,ne vigye túlzásba.

Nem lehetetlen panelban tartani,de nem is a legjobb,főleg ha ilyen sok terved van vele.


De ha megvan az anyagi háttér,én a helyedben elkezdenék normális tenyésztőket keresgélni és beszélgetni velük.És kiállításra is kinéznék kutya nélkül...hogy egyáltalán mi is az.

2013. szept. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A show border nem tudom milyen, nekem munkavonalú van. Biztos nem tartanám panelban, szanaszét szedte volna. Áldom az eget, hogy van kertünk, pedig napi 3 órát dolgozok vele, nem is szimpla séta. 1 órát alszik és utána újra kezdődik az aktívkodás. Nekem direkt ilyen kellett, komoly céljaim vannak vele, sokat sportolunk. És nem zavar, hogy ilyen. A show borderek talán kissé nyugodtabbak.
2013. szept. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez így egy show bordernek jó, de a munkavonalúakat felejtsd el.
2013. szept. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha ezt így mindig betartod akkor igen! :) Nekem is kiállítási borderem van, hétvégén kirándulás vagy extra hosszú séták. Szoktam vele bringázni amitől izmosodik és az nem baj ha kiállításon nem egy kis gyenge kutyád van.
2013. szept. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Show bordert csak tenyésztőtől törzskönyvvel vegyél. Nem lesz olcsó. Ha első bordered akkor lányt vegyél, mert azt könnyebb kezelni és hamarabb fárad el. Vannak jó kennelek ahol a kutyák jó sportkutyák és kiállításokon is jól szerepelnek. :) Előbb a tenyésztővel beszéld meg, hogy milyen körülmények között tartanád és ő majd rengeteget segít.
2013. szept. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!