Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanított szuka sebét...

Ivartalanított szuka sebét hogyan tarthatnám tisztán?

Figyelt kérdés

kinti kutya,az első 1-2 napban szerintem még el lesz itt benn,de egyszer úgyis ki kell engednem.

viszont ott kinn tiszta sár minden,és hideg van.

nem fog így esetleg felfázni?

a sebet le lehet valahogy kötni arra a kis időre?

tacskó keverék(de ugyanolyan pici)


2013. szept. 18. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Nem igényel különösebb gondozást az ilyen seb. Nem szokott gond lenni, amíg a kutya nem kezdi el piszkálni.
2013. szept. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Akiteki ***** válasza:
100%
Rá szoktam kötni egy pólót, hogy ne tudja piszkálni meg ne menjen bele a kosz.
2013. szept. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Akkor ezek szerint ha egy picit piszkos lenne,az még nem baj.

és mivel törölhetem át?szappanos vízzel,esetleg valami alkoholmentes törlőkendővel?

majd pénteken viszem,de fel szeretnék készülni.persze a dokit is kikérdezem.

mennyire lépcsőzhet az elején?mert 6-7fokból áll a lépcső,és nem szeretném hogy megszakadjon a varrat,ha mohón futna fel.

2013. szept. 18. 16:33
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon koszos lenne egy kis tiszta vízzel leöblíted és betadinnal fertőtleníted.

A lépcsőzés az első pár napban még nem ajánlott és utána is csak óvatosan.

Nem lesz semmi gond ;)

2013. szept. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

A legjobb lenne ha csak felügyelettel engednéd el,10 nap az egész.Azon kívül meg bent legyen veletek.

A betadin és bármi más is,feloldják a varratot,ami meglazul és elenged,ha ez idő előtt történik,az komoly probléma.


Varratszedésnél is betadinnal szokták locsolni a sebet,hogy a varrat felengedjen és szépen kihúzzák.


Ne is takard le semmivel,mert bepállhat alatta a bőre,ami megint csak rossz.


Kérd a dokit,hogy NEM felszívódó varrattal csinálja (bár a legtöbb alapból nem azzal csinálja)és akkor 10 napig tart az egész dolog. 10 nap után elmentek varratszedésre és nincs probléma.

A felszívódó varrattal az a probléma,hogy 3 hónap a felszívódási idő,és ezalatt a kutya folyamatosan érzi az idegen testet,ami zavarhatja.

2013. szept. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Imola Ágnes ***** válasza:
56%
Ne rakj rá ruhát, kicsi a kutya, összemocskolja magát, a sebet, és még csak nyalni, tisztítani sem tudja. Nyugodj meg, a kutya megoldja magának, de tényleg jó lenne ha 10 napig csak felügyelettel lenne az udvaron. Ha nagyon koszos a seb, akkor batadinos vattával törölgesd le.
2013. szept. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát nehéz lesz az biztos :)

végül is csak egyszer kell kibirnunk valahogy.

örökmozgó egy kutya,élmény lesz rá figyelni :D

jobban csak a lépcső miatt aggódom,hogyha felfut utánam vagy előttem,akkor ne szakadjon meg a seb...

de a varratot nem tudtam,azt hittem a felszívódó hamarabb eltűnik!

2013. szept. 19. 13:31
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Az első 2-3 napban,amikor friss a seb,próbáld te felvinni a lépcsőn.Hogy kímélje magát.


Nekem a kan kutyámat ivartalanítás után 12 órával vissza kellett vinnem és életmentő műtét lett belőle,mert a kedves kiskutyám,ahogy hazaértünk,friss sebbel fogta magát és felugrott a kanapéra.Olyan rosszul sikerült ezt összehoznia,hogy elpattant egy kis ér a zacskójában és elkezdett az egész lágyéka véraláfutásos lenni,az üres zacskója meg teniszlabda méretűre duzzadt.


Kb. 10 000-ből 1 ilyen előfordul,hát mi pont megjártuk.

Meg kellett műteni megint,de életben maradt.Azóta az első 3-4 napban betegesen ügyelek,minden állatra,hogy ne mozogjon túl sokat :D


Amúgy általában nincs semmi baj,valóban rutin műtét,most sem az orvos hibázott,hanem én,mert hagytam ugrálni.

Ha odafigyelsz nem lesz baj :)

2013. szept. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó:

akkor neked is kijutott a "jóból"

igen,azt terveztem hogy az első 4napban otthon leszek vele,kérek szabit.

az első nap még tudom cipelni(akkor hagyja magát)ha nagyon mártírkodik,akkor még a második nap is :D

de utána ha már jobban van,és rohangál,lehet nem lesz könnyű megfognom.másnem addig teszek valamit a lépcsőre,hogy ne tudjon felmenni.

illetve jobban belegondolva,a kanapéval is vigyáznom kell,mert ha elmegyünk itthonról és kivételesen benn marad a lakásban,akkor az-az első dolga hogy felmászik a kanapéra.de gondolom 4nap után annyira nem viseli meg az ugrálás.(na nem mintha engedném,csak hátha mégis összejönne)

2013. szept. 19. 15:51
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jótanácsokat mindenkinek! :)
2013. szept. 20. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!