Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy mondjam nekik, hogy...

Hogy mondjam nekik, hogy felfogják. Vagyis inkább teljesítsék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pároméknál élünk,nekik van egy családi kutyájuk,meg nekem is egy "saját". Az én kutyámmal az ég világon nincs baj,le van mozgatva,sétálunk,tanulunk,nyugodt engedelmes kutya.


Viszont az ő családi kutyájuk még bőven kamasz.Menhelyről van.A lényege a dolognak,hogy át tudja ugrani a kerítést,és ha egyedül van otthon,akkor ő lelép.

Nincs sétáltatva,nincs lefárasztva...ha ott vagyok,akkor én van hogy elviszem magunkkal sétálni,de pl. most is 3 hete a szüleimnél vagyok (családi okok miatt) és a párom sétáltatja a kutyámat (ő ott maradt náluk) ahogy ideje engedi,de a másikkal senki nem foglalkozik.


Van egy húga a páromnak,egész nap otthon van,nem csinál semmit.Nem dolgozik,nem tanul (23 éves) csak úgy van és várja,hogy valaki becsöngessen egy neki is megfelelő állással.Simán foglalkozhatna a kutyával,de nem teszi.

Közben másokat szid ezerrel,hogy tartják a kutyájukat,meg baromira képmutató.


Már többször mondtam,hogy azért szökik el,mert nincs vele foglalkozva...Az anyja reakciója az,hogy neki nincs ideje.Ezt megértem,mert ő dolgozik,aztán otthon csinálja a dolgait.Viszont a lánynak gyakorlatilag nincs kifogása,pedig a kutya is neki kellett??


Hogy lehetne megértetni vele,hogy mozduljon meg?


Amúgy ivartalanítva van,prémium tápot eszik,rendszeresen járnak dokihoz,teljesen rendben van.Csak ez a szökdösés nem az igazi.


2013. szept. 18. 19:25
 1/2 anonim ***** válasza:
79%
Szia! Valószínűleg tényleg azért szökdösik el, mert nincs lefárasztva. Ha a lány akarta a kutyát, akkor valóban foglalkoznia kell vele. Meg kell neki mondani, hogy visszakerül a menhelyre a kutya, ha nem változtat a helyzeten, ezt bizonyára ő sem akarná. Így viszont a kutyának és a többi családtagnak sem megfelelő. Illetve még a kutya kiválasztása és hazavitele előtt tisztázni kell a kérdést, hogy ki hogyan fog ideje és energiája szerint foglalkozni a kutyával. Ha ezt a későbbiekben nem teljesíti, szembesíteni lehet vele, hogy ezt ígérte. Szerintem nem késő most sem felállítani egy ilyen szabályrendszert.
2013. szept. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Billentsd fenéken a kis ribit! ;) Az én sógornőm is hasonló, az ideg megöl tőle, bánj vele keményen, magyarázd meg neki, hogy egy kutyával foglalkozni kell. Még a végén élvezni fogja a közös sétákat.
2013. szept. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!