Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom a 4 hónapos...

Hogyan tudom a 4 hónapos westie kutyámat a legkönnyebben pórázhoz szoktatni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretném sétáltatni,így ,hogy megkapott minden oltást csak ,hogy még nem tudunk mert nem hajlandó pórázon menni.

2013. szept. 18. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Ráteszed a pórázt,jutalmazod közben (vmi kajával).Kezdetben hagyod,hogy csak szokja a pórázt elengeded a házban vagy szobában,húzza maga után a pórázt,érezze milyen.Ha ezt már megszokta és nem izgatja fel a póráz,akkor meg lehet próbálni kivinni.Jutalomfalattal megerősíted a kívánt viselkedést,ha nem úgy viselkedik,ahogy szeretnéd,akkor nem babusgatod hanem határozottan folytatod a sétát.Egy idő alatt megtanulja.
2013. szept. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
24%
Én semmiképp nem hagynám, hogy húzza maga után, pláne nem akkor, ha ez az első találkozása a pórázzal. Apró láncos póráza volt, és úgy megijedt attól, hogy egy kicsit csörgött, miközben húzta, hogy a következő 1-2 hónapom a bizalma visszaépítgetésével telt. Szóval ha egy kicsit is ijedős a kutyád, ezt ne hagyd neki, hanem rögtön fogd a kezedbe, a pórázt, és úgy menjetek lakáson belül.
2013. szept. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A láncos póráz egyébként is csak marketing fogás,semmi haszna sincs,sőt csak árt.A kutya érzi a hideg fémet,frusztrálja,csörög is,ami szintén zavarja.


Nem kell csörgős láncos pórázt venni,mert nem megfelelő.A sima szövet pórázt meg oda húzza maga után,ahova csak akarja.De ha alapból leblokkol attól,hogy rajta van a póráz,akkor kézből pláne nem fog elindulni.


Lerakod a pórázt (ami textil) és csalod a kutyát,majd ha indul pozitívan megerősíted,jutalomfalattal vagy játékkal vagy bármivel.Ezt megszokja,utána mehettek sétálni.Hasonlóan lépésekkel indítva.

2013. szept. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is nehezen ment. Az első pár napban konkrétan abból állt a séta, hogy az utca feléig elhúztam, hátha rákap, aztán visszafelé meg úgy húzott mint a fene.

Pár nap után én is meguntam a dolgot, így otthon is elkezdtem hozzászoktatni. Konkrétan a lakásban sétáltattam, közben folyamatosan jutalmaztam ha szépen jött velem. Ezt 1x csináltam meg, utána utcán is könnyebb volt.

De ahhoz, hogy teljesen felszabaduljon legalább 1 hét kellett. Sajnos ilyenkor számolni kell azzal, hogy egy kölyökkutya számára nagyon ijesztő mikor először sétál utcán, tehát nem csak pórázra szoktatásról van szó, hanem ismerkedés is történik a nagyvilággal. Nagyon sok az új inger, hangos zajok, nagy autók, ugató kutyák stb. Idő kell, míg megszokja. Ez is a szocializáció része.

Nem csak a pórázt kell megszoknia hanem, hogy irányítva van, elveszti a szabad mozgását, illetve az új ingereket is meg kell szoknia.

Ehhez idő kell és türelem.

2013. szept. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!