Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyánk a csengőre megbolondul...

Kutyánk a csengőre megbolondul, rohangál, sikítozik, tiszta idegbeteg lesz. Mit tehetnénk?

Figyelt kérdés
Lakásban élünk egy 10 hónapos tacskó keverék kannal.Ha valaki becsenget megőrül, nem lehet leállítani.Ha meg be is jön az illető nagyon tiszteletlen vele, felugrál rá, akkor is ha szól hozzá és ha nem is törődik vele.Ilyenkor van hogy felveszem, de az nem jó, van hogy rászólunk, rácsapunk a fenekére de semmi.Volt már hogy bezártuk a konyhába, de akkor meg sikongat meg hisztizik.

2013. szept. 19. 08:51
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

tök aranyos lehet ilyenkor örül,ha meghallja a csengőt,hogy végre már jön valaki,akivel ő majd tud játszani,

D

2013. szept. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nézz meg pár kutyanevelési műsort vagy hívj egy kiképzőt, aki tud segíteni. még kölyökkutya, most kéne megnevelni, még könnyebb.
2013. szept. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem aranyos ilyenkor, hanem már idegesítő.A szomszédok is szóltak, hogy de hangos.

Kiképzőre nincs pénzem, gondoltam hátha van itt valaki aki tud adni pár hasznos tanácsot mit tegyünk ez esetben.

2013. szept. 19. 10:08
 4/9 anonim ***** válasza:
Vannak olyan hangok,amik a kutya számára zavaróak és idegesíti őket.Cseréljétek le a csengő hangját,a kutyával meg menjetek kutyaoviba,suliba,mert neveletlen,rakoncátlan a kutyátok.A tacsi amúgy is makacs tud lenni csak következetes és tudatos nevelés segīt rajta és rajtatok is.
2013. szept. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az a baj,hogy a viselkedése kôvetkezménye annak,hogy nem tudjátok,hogyan kell kutyát nevelni.Van olyan eb,aki jól el van és gond nélkül alkalmazkodik,van amelyik meg felkészült,következetes gazdit igényel.Szerintem nézz rá a Tükör kutyasulik honlapjára ahol a kérdezz felelek rovatban sok hasonló téma vetődik fel és használható tanácsokat kapsz.Jó még a Korom Gábor neked ugatok c.könyve,de a Cerberos oldalán is vannak nevelési tanácsok.
2013. szept. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A következőt tenném: odahívom magamhoz és elkezdem jutalmazni, simogatni, falat stb. Megkérnék valakit, hogy közben csöngessen, közben juti falat. Ha el kezd ugatni, átvinném egy másik szobába és egy picit magára hagynám, addig amig megnyugszik. Majd kezdődhet előlről a játék.

Jutalomfalat szeretgetés, próbacsöngetés stb. Egészen addig ismételném, amíg rá nem jön, hogy a csöngőtől nem kell félnie, ugatnia.

2013. szept. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kiképzőre nincs pénzünk, se arra hogy kutyasuliba járjunk.Utolsó köszi a tanácsot, ilyenre gondoltam.
2013. szept. 19. 10:32
 8/9 anonim ***** válasza:

Az egyik bichonnál volt ilyen gondunk.

Egyszerűen a nyarunkból szántunk rá pár hetet ,hogy a kutyát le neveljük a kapucsengő ugatásáról

Én fent,mert jobban értek a kutyákhoz mint tesóm.Tesóm lent nyomta a kapucsengőt.(telefonon tartottuk a kapcsolatot,hogy mikor mehet :D:D)


Pórázra vettem a kutyát,jeleztem tesómnak nyomja meg a csengőt,amikor elkezdett ugatni egy picit rántottam a pórázon majd oldalba böktem (Ceasar Milan módszerét használva).Na ezt egy jó darabig eljátszottuk.Minden nap gyakoroltuk.Volt amikor megfogtam a nyakbőrét és hátra fektettem míg szólt a csengő. Azután pedig póráz nélkül gyakoroltuk és ha csöndbe maradt a csengő szóra akkor jutifalat dicséret.Ha elvakkantotta magát oldalba bökés és egy határozott "csönd!!!".Pár hét alatt leneveltük.Néha néha ugat,de elég azt mondani,hogy "csönd" egyből elhallgat.De már ritkán kell rászólni :)


Próbáljátok meg ezt.De ajánlom,hogy sok kutya nevelés könyvet olvassatok,mert a leírtakból nem nagyon tudtok kezelni néhány szituációt!

2013. szept. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi utolsó.
2013. szept. 19. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!