Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka ha párzik, akkor előjön...

Szuka ha párzik, akkor előjön a szökési hajlam?

Figyelt kérdés

5éves a kutyám,eddig soha nem volt probléma a tüzeléssel,ugyanúgy viselkedett mint máskor,fetrengett,játszott.

mintakutya volt,nem szökött,nem hisztizett,semmi baj nem volt vele!

egyik nap beszökött egy kan(nem tudom volt-e párzás,nem látta senki)szerintem volt...

de azóta a kutyám mindig a kaput lesi,minden zajra figyel.

itt van gyönyörű napsütéses idő,és ahelyett hogy napozna,csak ül és vár.

leseget minden fele,látszik rajta hogy reménykedik valamiben.

a játék se foglalja le annyira,ha eldobom a sipolósát akkor visszahozza,de terelődik el a figyelme.max 5 percet ha tudok vele játszani,megunja és leül.

kertes házba lakom,milyenkor el se szoktam vinni sétálni,nehogy bevonzza a kanokat,de egy valahogy mégis idetalál.

most úgy vagyok vele,hogy addig inkább be is zárom,amig pl a kocsival ki van járva,nem akarom hogy elslisszoljon.


2013. szept. 19. 13:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom a kérdésedre a választ, de remélem, hogy pár hét múlva elviszed egy uh-ra és ha vemhes, elvetélteted!
2013. szept. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%
És egy ivartalanítás is jól jönne.
2013. szept. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Imola Ágnes ***** válasza:
A szaporodási ösztön benne is megvan, viszont a szukákra nem jellemző a vándorlás. Viszont várja a kanokat, és ha lehetúsége lesz rá, ki is fog szökni. A helyedben tüzelés után ivartalanítanűm, neki is sokkal egyszerűbb lesz majd az élet.
2013. szept. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

persze hogy elviszem!olvastam hogy 1 hónap múlva tudja az ultrahang kimutatni!

ha vemhes akkor ivartalaníttatom,ha nem vemhes,akkor tavasszal viszem el ivartalanításra.

mindenképp szeretném megejteni,de nem most...

2013. szept. 19. 13:46
 5/15 anonim ***** válasza:
Egy ismerős kutyája évekig nem szökött ki, aztán egyik évben a tüzelési időszakban kilógott, és azóta is állandóan megszökik. Szerintem nem maga az elkóborlási hajlam van meg a szukákban, csak ugye a szaporodási ösztön. És mivel nincs mellette kan kutya, így kilóg.
2013. szept. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Hamarabb is látni lehet.A kutyák vemhességi ideje 63-65 nap,így 1 hónaposan már félidősnek számít,szóval már előtte is lehet látni.


Viszont az UH az még növeli az összeget,szóval szerintem anyagi szempontból,neked lenne kedvezőbb,mindentől függetlenül minél hamarabb ivartalanítani.

Ha vemhes,és megvárod az 1 hónapot,az is megnyomja a számlát.


De jól teszed,hgy ivartalanítani akarod.Rengeteg a kóbor kutya,és a gazdátlan kölyök:(

2013. szept. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

De jó, hogy végre valaki nem vitázik, hanem tényleg jó döntést hoz és elviszi ivartalanítani és nem szaporít! Remélem komolyan mondtad, mert akkor őszinte elismerésem!


Egyébként teljesen normális, ami történik, ez nem is kérdés. Ez ösztönös dolog, teljesen érthető, hogy várja és most nem érdekli más. Ráadásul különféle hormonális folyamatok zajlanak le benne, ezt nem fogja tudni felülírni. Még az ember sem tudja, pedig sokkalta intelligensebb és tudatosabb lény. Szóval ez ilyen...

2013. szept. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

persze,megértem hogy ösztön,csak hát ennyi év után furcsa így látni :)

igazából akkor se tartanám meg a kiskutyákat,ha fajtatiszták lennének!

erre fele már azok sem kellenek senkinek,pár ezer ft-ért se viszik el...de nekem csak ilyen mindenes,full átlagos mixem van :)

nekem meg az nem hiányzik,hogy végig izgulom a vemhességet+ellést.meg sincs egy normális helyem,ahol a kiskutyák nyugodtan el lehetnének a melegben...

aztán ott az oltási program+chip.

ha vemhesen,később viszem el,akkor mennyivel nyomhatja meg az ivartalanítás árát?

mert az is óriási segítség lett volna hogy nem 25öt fizetek ki,hanem csak felét...

2013. szept. 19. 14:22
 9/15 anonim ***** válasza:

Kilóra megy az ára.Plusz a vemhesség előrehaladtával változik.


Hány kg kb a kutyus?


A helyedben tüzelés után már kocognék is a dokihoz és akkor még tuti időben kapod el,nincsenek kifejlett kutyusok,csak megtermékenyített petesejtek.Már ha meg lett termékenyítve.Így az ár nem változik,csak a kutya súlyától függ.

2013. szept. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mintha már kutyáknak is lenne eseményutáni tabletta szerűség vagy injekció, nem?

Mikor ment be hozzá a kan? Mert lehet érdemes lenne gyorsan felhívni az orvost és akkor nem is kezdenének el kifejlődni a kölykök!

Árat sajnos nem tudok, de gondoltam megemlítem, hátha segítség lehet.

2013. szept. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!