Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásban tartott cane corso...

MRichie kérdése:

Lakásban tartott cane corso hogy reagál a hideg időre?

Figyelt kérdés

5 hónapos cane corso kutyusunkkal kapcsolatban érdeklődnek, hogy a hideg idő beköszöntével Ti hogy véditek a kutyát az akar mínuszos időjárástól. Olyan gazdik tanácsaikra számítok akiknek hasonló "mediterrán" kutyája van és lakásban tartja.


Válaszaitokat és észrevételeiteket előre köszönöm!



2013. szept. 19. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az enyém 3 éves lesz, és lakásban tartom. Amikor jöttek az első mínuszok, én is aggódtam miatta, de felesleges, mert ha mentünk sétálni akkor úgyis mozgott, játszott, nem fázott. A havat imádja, túrja az orrával, fetreng benne, láthatóan élvezi. Arra viszont figyelj, hogy ha majd már lesz hó és az utak sózva lesznek, ne vidd olyan helyre, ahol az út sózva van, mert nagyon ki marhatja a tappancsát. Én sajnos azt hittem, hogy jót teszek neki azzal, ha a sózott betonon sétáltatom, de szegénykémnek nagyon megmarta a só a lábát, vinnyogott vagy 2 napig utána és nem szívesen sétált.

2013. szept. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Staffink van,meg egy közép snaci keverékünk.


Van kabátjuk,és kötött pulcsijuk is,de ilyen időben még nem teszem rájuk.Amikor már tartósan 6-7 fok alatt van a levegő,akkor veszik fel a kötött pulcsit,de csak ha kimegyünk,ha pedig esik,vagy már havazik,akkor jön a kabát,mert az belülről bélelt,de kívülről vízlepergetős.


A snacinak olyan a kialakítása,hogy bőven védje a hasát is,mivel alacsony és télen sokszor a hóban gázol és már többször felfázott.


Egy corsora is hasonló dolgokat adnék.Kötöttet,ha száraz hűvös az idő,és vízlepergetőset,ha havazik vagy esik.

2013. szept. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem cane corsom van, ő már 5 éves, szintén benti kutya. Nem nagyon védjük a hideg ellen, nem igényli különösebben. Persze az első pár percben van, hogy kicsit reszket, de utána úgyis mozog, fut és nem fázik. Anno vettünk neki kutyakabátot (széldzseki féleség, vízlepergető külsőrésszel), de inkább zavarni szokta, úgyhogy max. esőben adom rá, mert azt nagyon utálja. Hóban semmi baja, imádja.

A másik kutyám egy francia bulldog, ő viszont szétfagy és mindig kell rá vastag kabát.

Szerintem egyelőre ne ruházzatok be sok mindenre, majd meglátod, hogy bírja, de attól még, hogy máshonnan származik, tud alkalmazkodni más hőmérséklethez, éghajlathoz is. Ne aggódj ezen annyira.

2013. szept. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekünk télen is ugyanúgy játszanak, rohangálnak órákon át minden gond nélkül mint nyáron. Ha nincs aktív mozgás és állunk vagy várunk valahol hidegben akkor elég hamar elkezd dideregni a fázósabbik, a másikat az sem zavarja, szóval ez egyed függő is :)
2013. szept. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 zstimi ***** válasza:
5 éves cane corsom van. Decemberi születésű. Ahol született nem volt lakásban. Mi kertes házban lakunk de bejön a lakásba aludni. Imádja a havat szó szerint fetreng és csúszkál benne. Viszont nagy fagyokba ne legyen sokat (itt órákra gondolok)kint mert nem jó a tappancsának. Bár szereti a havat télen szinte ráfekszik a radiátorra! :)
2013. szept. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!