Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő kutyatámadás esetén?

Mi a teendő kutyatámadás esetén?

Figyelt kérdés
Van egy pulyka telep,kerítés nélkül, a falu szélén, min.2 kutyával. Még nem támadtak meg senkit, de elég rémisztő amikor az ugató kutyák futnak ki az útra! Sajnos bringázás közben el "kell" haladnunk a telep előtt! Kérdésem az ha megállnak előttünk az ugató kutyák mit csináljunk? Jegyzőnél már panaszt tettünk...
2013. szept. 19. 15:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%
határozott fellépéssel teret követelsz magadnak.ha esetleg meg akar támadni azt szokták ajánlani h kuporodj össze a földön.
2013. szept. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Először is le kell szállni a biciklivel, hogy ne induljon be a zsákmányszerző ösztönük és gyalog haladni tovább, nem bámulva a kutyát, nem ijedezni, hanem nyugodtan továbbhaladni.

A legtöbb kutya ok nélkül nem támad.


A másik dolog: nem árt, ha beszerzel egy paprikasprayt (fressnapfban is lehet kapni) és ha mégis támadna a kutya, akkor lefújni vele.

2013. szept. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
2es vagyok. Sokan esnek abba a hibába, hogy dübögnek egyet a lábukkal, hogy elzavarják a kutyát, de ez egy dominánsabb kutyából pont hogy a támadást válthatja ki.
2013. szept. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
Figyelem elterelés is bejöhet vagy viszel magaddal kaját. Ha látják hogy félsz akkor megtámadnak
2013. szept. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Mi egyszer négyen voltunk, és egy telek mellet mentünk el és nem volt rajta kapu. Viszont kutyák voltak, asszem kettő, legalább is annyi futott ki. És ugattak, morogtak meg minden. És nem néztünk rájuk és nem is kezdünk el rohanni, hanem nyugodtam (már amennyire bírtunk) elsétáltunk mellettük. Egy darabig követtek, de aztán visszamentek.
2013. szept. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem meg pont, hogy ne vigyen magával kaját. A kajaszag még akkor is odavonzhatja a kutyát, ha egyébként rá sem bagózna az emberre.

A leghatásosabb módszer egyébként mindig az, hogy megpróbálsz tudomást sem venni róluk.

2013. szept. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Nekem személy szerint a paprika spray a legszimpatikusabb. ...és ha lefújom a morgó,támadó kutyát nem hergelem fel még jobban?
2013. szept. 19. 19:30
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

ha pontosan célozva lefújod paprika sprayvel valószínűleg lefoglalja az eszméletlen égető fájdalom ami a nyálkahártyájára (szemébe, orrába, szájába) került a szerből, örülni fog ha visszatalál a kapun.

egyébként ha a jegyző nem tesz semmit, neki is van felettese, illetve ha készítetek egy videófelvételt az esetről, akkor azzal lehet menni közvetlenül a rendőrségre is feljelentést tenni kutyával valós veszélyeztetés miatt.

2013. szept. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Laktózmentestej ***** válasza:
90%
Ha a jegyző nem tesz semmit akkor őt is fújd le paprika spray vel.
2013. szept. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Nekem személy szerint a paprika spray a legszimpatikusabb. ...és ha lefújom a morgó,támadó kutyát nem hergelem fel még jobban?
2013. szept. 19. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!