Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az igaz, hogy egy németjuhász...

Az igaz, hogy egy németjuhász inkább legyen egy kicsit sovány mint hogy túl dagi?

Figyelt kérdés

3 hónapos németjuhászról van szó, szerintem egy kicsit sovány. Van etetve normális táppal meg főtt kajával is. Naponta 3x szeretném etetni, ahogy fejlődésben lévő kutyáknál szokás, de egyszerűen nem éhes. Féregtelenítve pár napja volt. A tápot mikor nagyon éhes akkor megeszi reggelente, napközben csak pár szemet, inkább a főtt kaja ízlik neki jobban. Hogy lehetne rászoktatni, hogy a tápot is jobban szeresse?


Fer-Dog kutyatápról van szó, magyar termék, eddig csak jókat hallottam róla.



2013. szept. 19. 16:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, inkább legyen kicsit sovány. Persze azért nem azt jelenti, hogy legyenek kinn a bordái, de ne legyen elhízva, mert az ízületeit/csontjait megterhelheti.


Ne adj neki mást, csak tápot, ha azt akarod, hogy egyen rendesen. Mi sajnos elkövettük azt a hibát, hogy mást adtunk neki, ha nem ette a tápot, így alulfejlett is lett egy kicsit a kutyánk. Több hónap kínlódás után meguntam és elkezdtem kézből csak táppal etetni. Azóta eszik (lekopogom) és nem kap mást, csak tápot.


Én még arról a tápról nem is hallottam. A miénk josera kids-et evett 3 hónaposan, most festivált eszik.

2013. szept. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, én is ettől félek, hogy nem fog rendesen fejlődni.
2013. szept. 19. 16:14
 3/9 anonim ***** válasza:

Etesd haromszor, ha nem eszi meg, vedd el elole a kajat es a kovetkezo etetesig ne kapjon, akkor add neki a szokasos adagot.

A fer dog nem a legjobb tap, bar vannak nala rosszabbak.

2013. szept. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Középkategóriás táp, hasonló a dog-chow táphoz.
2013. szept. 19. 16:15
 5/9 anonim ***** válasza:
1es vagyok. Más a sovány kutya, más a normál méretű/testalkatú kutya és már az elhízott/kövér kutya. Ne legyen a kutyád túl sovány, de kövér se! Normál alkata legyen és ne legyen túl intenzíven mozgatva. Ez a lényeg. Ne lépcsőzzön sokat (a lehető legkevesebbet), ne ugráljon és ha mellé még jó helyről is van, akkor nem lesz gond. Na meg, ha jó minőségű tápot kap. Se a fer-dog, se a dog chow nem egy nagy minőség.
2013. szept. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Semmi gond a Fer-Doggal. A baj inkább a vegyes étkezéssel van. A házi kosztot teljesen más ideig emészti, mint a tápot. A vegyes étkezéssel nagy valószínűséggel többet kap, mint, amire szüksége van.Állj át teljesen a tápra.
2013. szept. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2013. szept. 19. 21:12
 8/9 Imola Ágnes ***** válasza:
Németjuhász inkább soványabbnak nézzen ki, míg kicsi, mert nagyon megterhelheti az izületeit a súlyfelesleg. Nem kell csontsovány legyen, de ha lehet inkább soványabb felé húzzon az átlagtól...később majd bepótolja, nyugi. A napi 3 étkezés, az okés, de tartsd be a lerakod-vársz 10 percet-elveszed szabályt. Következő étkezésnél ugyan ez.
2013. szept. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ment a zöld pacsi mindenkinek!
2013. szept. 20. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!