Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen esetben ha esetleg...

Ilyen esetben ha esetleg feljelent a szomszéd akkor sem tudnak ellenem tenni semmit ugye?

Figyelt kérdés
Van egy nagytestű kutyám, jó a kerítés, magas is. A környék tele van macskával, van hogy hozzánk is betéved egy-egy. Eddig annyi volt, hogy utánuk szaladt de a kerítésnél megállt és kész. Ma épp kint voltam az udvaron nagy zörrenést hallottam és amikor odanéztem a kutyám épp felugrott a kerítésre minden erőfeszítés nélkül és amikor elkiáltottam magam, hogy vissza akkor azt a lendületet használta fel visszafelé amivel felugrott. Ha egy másodperccel később reagálok akkor átugrik a szomszédhoz. Eddig nem tudtam, hogy tud ilyet. Van ott egy kisgyerek, nem bántaná őket, de akkor is ijesztő lehet ha egyszer csak a kert közepén terem egy kb. 50 kg-os fekete kutya. Na most megpróbálok kitalálni valamit a kerítéssel kapcsolatban, de ha addig is netalán átugrana akkor ha a szomszéd feljelent de nincs bizonyítéka akkor tudnak velem, de leginkább a kutyámmal tenni valamit?
2013. szept. 19. 16:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem olyan nagy vétek, hogy hűha. ha valamelyikőtök észreveszi akkor szól a másiknak és elhozod a kutyát. Egyszerű, normális megoldás, természetesen azzal kiegészitve, hogy számára átugorhatatlan és megmászhatatlan keritést kell csinálni. Ez van a jófej szomszéd esetén. De ha minden dolgodba szivesen belekötne, akkor lehet, hogy balhézik majd emiatt. De ki az a vadbarom aki egy kutyáért feljelentést tesz a kertjében? :D De mivel bizonyiték nincs (nem is nagyon lehet szerezni), semmit nem tehetne, ha akarna is.
2013. szept. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%

Beszélj a szomszéddal, hogy mit vettél észre a kutyádon, és magasítsd meg a kerítést.

Jobb, ha szólsz neki, minthogy a végén bántsa a kisgyereket.

2013. szept. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ha normális a szomszéd, akkor próbáld megbeszélni vele. Mond meg, hogy ez a helyzet, de már intézkedtek, csak szeretted volna velük is tudatni, nehogy megijedjenek.
2013. szept. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

Tudd meg, kinek kell azt a kerítést csinálni, a jegyző tud ebben segíteni. Ha Neked, akkor meg kellene magasítani, igen.

Ha neki, akkor meg szólni kellene neki.


Amúgy ugyanaz a szitu, mint nálunk, csak nálunk a sarkon van egy macskás család, egy kb 1 méteres kerítéssel, amin még én is különösebb macera nélkül átmászok. Persze, hogy a kutyám átugrott, volt nagy kalamajka, meg anyázás belőle...

2013. szept. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

A hangsúly azon van, hogy nincs bizonyíték?

Le is tudja fotózni, az se biztos, hogy a kutya vissza tud ugrani. Ha mégis megtámadja a gyereket?

2013. szept. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
25%
Ez az a hozzáállás ami miatt sokan utáljuk a kutyásokat. Felmerül a veszélye, hogy a kutya árthat egy gyereknek, és te ahelyett, hogy kikötnéd a kutyádat, amíg megmagasítod a kerítést, inkább azon agyalsz, lehet e valami gondod abból, ha szabadon hagyod. Inkább a szomszédodnak segítenék, hogyan lépjen fel ellened, mint hogy téged megnyugtassalak.
2013. szept. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
6-os! Na pont az ilyen emberek miatt kérdeztem, hogy tehet-e valamit... Nem számít kié az a kerítés rész, megcsináltatom én, úgyis miattam kell megmagasítani. Az a helyzet, hogy ha átmennék ezzel, hogy őő bocsi, de lehet, hogy a kutyám meg fog jelenni a kertetekben, mert rájöttem, hogy át tudja ugrani a kerítést akkor ezek után egy kisgyerekes anyukával már nem lenne beszélgetés csak pánik és vitatkozás. A kutyám kanári szigeteki/amstaff keverék és már csak ezért sem kezelné nyugodtan a helyzetet. Hiába tudom én, hogy nem bánt embert, nekik ezt nem fogom tudni megmagyarázni. Faanyag rendelés, szakember kerítése, megcsinálás minimum egy hét szerintem. Megkötni nem fogom a kutyám soha az biztos. Ha nem vagyok itthon a házban van, de ha itthon vagyok akkor ki be járhat. De nem tudok minden percben ráfigyelni, most is ha bent vagyok és nem kint akkor észre sem veszem és átment volna :/
2013. szept. 19. 17:32
 8/17 anonim ***** válasza:
19%
Szégyeld magad, hogy a kutyád egy heti szabad futkározása neked fontosabb egy gyerek biztonságánál!
2013. szept. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%
Tök mindegy kié a kerítés, ha a TE kutyád tudja átugrani, akkor NEKED kell megcsináltatnod. Mivel a TÖRVÉNY KÖTELEZ RÁ, hogy a kutya szökését megakadályozd.
2013. szept. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
A választ nem tudom, de engedd meg, hogy gratuláljak, nem semmi, hogy űzött vadról vissza tudod hívni a kutyát. Van egy jól nevelt kutyád:)
2013. szept. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!