Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyiért és hol vennétek/vett...

Mennyiért és hol vennétek/vettétek golden retriever kutyusotokat?

Figyelt kérdés

Nagy dilemma előtt állok, ugyanis hallottam, hogy fontos az előszűrt kutya (betegségek) és a törzskönyv is fontos, viszont nem nagyon találtam ilyen kennelt, ami barátibb áron van, ezalatt kb. 20-60 ezer közöttit értem.

Nagyon megköszönném, ha valaki tudna mondani illetve írni pár kennelt, ami megbízható és jó áron van. Köszönöm!



2013. szept. 20. 12:02
1 2
 1/13 sippara ***** válasza:
87%
Egy kölyök felnevelése (csak a táp, eü ellátás, tartás) sacc hatvanezer forintba kerül. Erre jön még a szuka ellátása, a kölykök minősége, meg az, hogy a golden egy agyonszaporított, egyébként is "beteges" fajta - a végösszeg olyan 100 környékén lesz, ennél olcsóbban jó goldent nem kapsz.
2013. szept. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az egészséges, fajtatiszta (törzskönyves) jó idegrendszerű golden ennél jóval drágább. Ennyiért csak szaporítótól kapsz, és a különbözetet fizetheted az állatorvosnak, + valószínűleg fajtajellegű keveréket kapsz. Szóval én azt ajánlom, vagy gyűjts még, és várj vele még kicsit, vagy fajtamentőknél nézelődj. Esetleg menhely
2013. szept. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

ennyiért tuti nem kapsz. Barátnőm innen vette: [link]

140 ezer volt, egészséges, jó idegrendszerű, könnyedén vette a munkavizsgát vele és a kutyasuliban is jól szerepel.

60 ezer ez kb a kutya önköltségi ára vagy még annyi se...

2013. szept. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt vedd alapul, hogy a tenyésztőnek a szülőket is le kell szűrni a betegségekre, mielőtt pároztatja őket, hogy ne legyenek beteg kölykök. Illetve a tartási körülményeket, a vemhesség alatt beadott oltásokat, gyógyszereket, minőségi tápokat, ne adj isten komplikáció esetén császárt. Ez nagyon sok pénzbe kerül, de cserébe egészséges kutyusok születnek.

Ezt nem lehet kutyánként 20-60 ezer forintból megúszni. 100 ezer alatt nem lehet minőségi kutyát találni.

És még így is jól meg kell nézni honnan veszed.

Jó példa erre, hogy párom szülei is azt hitték minőségi kutyát vesznek csak mert van törzskönyve. Erre a kutya még nincs 10 éves, de alig lehet bármivel etetni, mert mindenre allergiás, emellett olyan hormonzavara van, hogy szerencsétlen olyan túlsúllyal rendelkezik, hogy 3x akkora mint egy standard gonlden, túl van egy méhgyulladáson is, és természetesen az ízületeivel is gondok vannak, állandóan orvoshoz kell vele járni, ami nem kis pénz.


Ezt csak azért írom le, mert ha az elején nem költesz rá nagyobb összeget, hogy minőségi kutyád legyen, és nem nézel utána, hogy valóban jó helyről van-e (szerződés nélkül ne vegyél kutyát!), akkor az évek során vagyonokat fogsz az orvosnál hagyni a különböző rejtőző betegségei miatt.

2013. szept. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha már van 60-ad kutyára,akkor 2-3-4 hónap gyűjtögetéssel,elérhető a 80-100 e Ft is,amiért már kapsz jó kutyát.


Barátnőmék 7 éves törzskönyves kanja 80 ezer ft volt. 7 ÉVE!!


Akkor mai árakon,szerintem a 100ezer ft,egy minőségi kutyáért reális ár.


Mindamellett,hogy telefonra,tévére minden másra,amit 2-3 év múlva lecserélnek,meg az emberek zömének telik.Csak a társunkra nem telik,aki 10-15 évig velünk lesz.Nem feltétlen rád értem,csak a mentalitás..

2013. szept. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ismerősöm 30-ért vett gyönyörű goldent egy családtól törzskönyves szülőktől. Nagyon tetszett neki a szülőpár és a jó tartási körülmények. Alig két évesen már 300.000-nél tart az állatorvosi számla, több műtéten van túl, soha nem játszhatott, futkározhatott a többi kölyökkel... 2 havonta kötelező állatorvos látogatás. Szomorú dolog.
2013. szept. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez így igaz, egyszer kell kiperkálni a nagyobb összeget, aztán később nem lesz vele gondod. "Olcsó húsnak híg a leve..." Ez kutyákra is igaz.

Az olcsó kutyával egész életében szenvedhetsz. Nem éri meg, lelkileg se, és ANYAGILAG se!

2013. szept. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Húúú, nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Jól meggondolom és sok helyen körülnézek.
2013. szept. 20. 15:16
 9/13 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek hol érdemes venni? Mármint melyik kennel megbízható és olcsó (a felső kategórián belül, mert pl. ma érdeklődtem és valahol 300.000 Ft-ot írtak vissza, azt már tényleg sokallom)olyan 100.000 körüli. Köszönöm
2013. szept. 20. 15:29
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem ismerek kenneleket, de nézelődni kell. Ne kapkodj, ha kell várj akár hónapokat is! Menj el pár kiállításra, ott személyesen is tudsz tenyésztőkkel beszélgetni és lassan kialakul benned, hogy mit is szeretnél és honnan lenne jó vásárolni. Meg közben gyűlik rá a pénz is. Szerintem a közelgő Komárom 2xCACIB jó alkalom a tájékozódásra.
2013. szept. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!